Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »No a poslední a nejhorší věc je imbecilní klávesa \| místo Enteru. Na Dellu je jednořádkový, dlouhý Enter. No a tady je dvouřádkové obrácené L, takže v místě, kde běžně mačkám Enter, je teď zpětné lomítko. Docela mi to pije krevNavíc nechápu, proč mám zpětné lomítko dvakrát (zkrácený levý shift). No nějak si snad zvyknu. A nebo, že bych si to přemapoval na Enter?
"Mezinárodní" klávesa dle ISO/IEC 9995.
Navíc? Možná tak nové chyby.
Velký desktopový tahák je přechod POST do jádra bez změny grafického režimu. Trochu to ale kazí DRI ovladače (aspoň radeon v mém případě), které si stejně grafiku resetují.
Pak údajně může být POST rychlejší, protože nemusí inicializovat veškerý hardware pro DOS, ale v praxi jsem si akorát všiml, že vynechává DVD mechaniku při teplém resetu.
Velký desktopový tahák je přechod POST do jádra bez změny grafického režimu.K čemu to je? Osobně mám zkušenost, že tohle věci spíš rozesralo (např. na ATI Rage s GFX a KMS je pouze černá obrazovka) a výhodu žádnou nevidím.
Zeptej se desktopáků, proč dělali do grubu grafický režim, proč do jádra cpali KMS, proč velká trojice ovladačů grafiky do X bez KMS a framebufferové konzole nefunguje a proč X server startuje do černé místo do šedivé šachovnice.
Desktopáci dělali do grubu grafický režim
Já zapomněl, že na bezhlavém serveru je grafický zavaděč velmi potřebný.
Jaký význam má šedá šachovnice v době, kdy lze optimální rozlišení prakticky vždy detekovat
Třeba na to, aby si poznal, že X server vůbec správně naběhl.
Já zapomněl, že na bezhlavém serveru je grafický zavaděč velmi potřebný.Trochu jsem předpokládal, že si pod desktopáky představuješ vývojáře pracující na grafických rozhraních pro desktop. Proto mě zajímalo, zda máš nějak podložené, že někdo z těchto lidí z ničeho nic začal posílat patche do bootloaderu. Možné to samozřejmě je, jen mě zajímá, zda to máš podložené nebo si to cucáš z prstu.
Třeba na to, aby si poznal, že X server vůbec správně naběhl.Kurzor nestačí?
Kurzor nestačí, protože ten v rámci desktopovatění standardně taky už není vidět.Kurzor není v rámci desktopovatění vidět? Ten tvůj matroš chci taky.
To ostatně odpovídá na otázku ohledně desktopáků. Nejde o to kdo, ale proč.Teď mám spíš pocit, že nejde ani o to kdo, ani o to proč, ale o to že si můžeš zanadávat v diskuzi a je v podstatě jedno na co.
Kurzor není v rámci desktopovatění vidět?
Není. Pusť si Xorg a koukej. Ne nadarmo parametr -retro má v popisku start with classic stipple and cursor
.
Objednáno ve čtvrtek od CZC, den nato dorazila SMS, že zboží je na připraveno na pobočce a cestou z práce jsem si jej vyzvedl. Zdravím PavlixeTož já nemám proti CZC nic osobního, jen mě před mnoha lety připravili na reklamaci o cca 2000 Kč ;), čímž se v seznamu mých obchodů posunuly za obchody, kde se mi to ještě nestalo ;).
V glxgears: 6Ofps vs. 900fps.Jako že ti přestal fungovat vsync a proto je to lepší.
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation G86M [GeForce 8400M GS] [10de:0427] (rev a1) Subsystem: Dell Device [1028:01f2] Kernel driver in use: nvidia Kernel modules: nvidiafb, nouveau, nvidia
Metro jsem zatím viděl jen na obrázku, vidět to takhle naživo je něco jiného. Moc se mi nelíbilo. Dalších asi 10 minut jsem strávil hledáním, jak se dostat na normální plochu a někam do vlastností.+1
Tiskni
Sdílej: