Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Sice krizi celkem zvládáme, ale ne zas až tak se svým zbožím. Možná se jednou dopracujeme, někam dál ale v současnosti, jste jen tam kam patříme. Jednotlivé produkty, které jsou domácí provenience a jsou na světové úrovni, nás jednoduše nezachrání. ... A to už trvá dvacet let a stále ještě nejsme schopni se postavit na ono místo, kde jsme byli kdysi.Tohle nesouvisi se socialismem. Totez totiz muze rict temer jakakoli Zapadni zeme. K tomu tematicke video.
Buďme upřimní. Máme opravdu v současnosti na to, abychom byli něčím víc než montovnou? Pochybuji. Jestliže nás technologicky předstihly asijské země jako i Čína, Korea, o Japonsku nemluvě, a další, pak se musíme smířit s tím, že je doma aspoň to co je.Já věřím tomu, že na to máme. Nemůžeme se srovnávat s mnohem většími zeměmi jako Japonsko nebo Korea. Na to jak jsme malá země si vedeme skvěle, rčení "zlaté české ručičky" má něco do sebe. Nebýt komunismu, byli bychom mezi evropskou špičkou.
Tiskni
Sdílej: