Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
červenají se muchomůrky.Bacha na to, noha se nejí! Kámoš jednou sežral i nohu a museli mu vypumpovat žaludek. Je třeba jen stáhnout ten červenej povlak a usušit při 80 stupních.
Všechno tlením zvláštně voní. A ty barvy! V té době začíná sezóna krajinkářů.
Jsem dojat! Nad tím, jak se tady opruzující dědek rozplývá nad krásou babího léta, a hlavně nad tím, jak hezky sekundujete, soudružko! Když si vybavím ty barvy a krajinkáře, tak mi kane z jednoho oka slza na tvář a z druhého oka se tu slzu marně snažím zamáčknout. Tenhle opruzák má skutečně výdrž a plní blogovací plán údernickým způsobem na 120 % ! Ale teď vážně. Babí léto mám taky vážně moc rád. Je to takové zvláštní a melancholické období. Chladná rána, ale odpoledne slunce ještě má svou sílu chce dokázat, že se nevzdává. Nádhera!
Stejně je ale nejlepší si v parném a babím létě v přírodě i mimo ni si pořádně zamrdat. A pak to př. spláchnout džbánkem dobrého pívka v zahradní restauraci :))))))))
To víte, živý tvor jsem, i když ne tvor třeba v tomto smyslu . A to strašidlo je jenom takový avatar, toho není třeba se bát :).
Mě akurát dojmul váš komentář s muchomůrkami a krajinkami, protože to vnímám podobně. Mucinky! Při babím létu mám takové zvláštní jitření duše, ty poslední záchvěvy léta ve mně vyvolávají různé emoce, které ani neumím dost dobře popsat slovy. Teď přijde určitě captain John Clay s Mao ce-tungem, a že se mi líbí babí léto proto, že v lese červenají muchomůrky, rudnou šípky a listí a co nevidět přijde poté výročí VŘSR )))
Tiskni
Sdílej: