Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
Co způsobilo včerejší nejhorší výpadek Cloudflare od roku 2019? Nebyl to kybernetický útok. Vše začalo změnou oprávnění v jednom z databázových systémů a pokračovalo vygenerováním problém způsobujícího konfiguračního souboru a jeho distribucí na všechny počítače Cloudflare. Podrobně v příspěvku na blogu Cloudflare.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Eugen Rochko, zakladatel Mastodonu, tj. sociální sítě, která není na prodej, oznámil, že po téměř 10 letech odstupuje z pozice CEO a převádí vlastnictví ochranné známky a dalších aktiv na neziskovou organizaci Mastodon.
Byla vydána nová major verze 5.0 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v obsáhlých poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
BTW: Vsude na netu je plan, jak se prihlasit k jedyum, ale proc ne treba k Gentooistum?
MaFy
Mozna jde o to zjistit zda majitel sdili byt s podnajemnikem, prijem zatajuje?Stat o tohle rozhodne nema zajem. Kdyby mel, tak misto zvedani DPH zacne delat poradek zatne tipec prizivnikum a zacne se starat o to co se deje s penezma danovych pokladniku a zamezil by rozkradani, jenze to je moc prace je jednodussi globalne zvysit DPH, oddnesou to nejnizssi vrstvy zatimco tem s platama 60k+ to nic neudela. Je to stejne jako se scitanim proc tahat data ze socialek, katastru, registru obyvatelstva je prece jednodussi obejit tech 10M lidi ktery si to zaplati z dani, misto toho aby zaukolovali v kazde instituci par urednicku a narusili jejich serii vyher v Solitaru. Ale pravdepodobnejsi duvod je ten, ze na tech uradech je takovy bordel ze data z nich by byla nepouzitelna. Je pomalu na case provest na hrade dalsi defenstraci a hlavne se podivat co je dole pod okny prece nebudeme tak hloupi jako nasi predci :)
.
A střecha bude z bitumenových šindelů?
Udělali stříšku, pěkně bez nějakých skrytých vada to se jako da hned poznat?
Potom dopravím na balkon houpací křeslo z blázince, které jsem dostal od pacienta na rozloučenou. Houpací křesloTady o tom píši. Prostě líbí se mi, že s nadcházejícím jarem, budu mít prostor, kde bude klid, pověsím tam houpací sít, budu tam mít křeslo, stolek na Maca a výhled do kraje.
Nevěřim, že by se vám to tam všechno najednou vešlo 
problem v prostorovem videni.Já ten balkon neviděla, ani neznám rozměry, takže nemohu použít žádné prostorové vidění
.
Pouze odhaduji.
Když si však představím nějaký balkónový standard, tj. cca 1,7 x 3m /+-/, se mi tam všechny 3 věci nevejdou. Vím, kolik ta síť potřebuje i s provazem na délku. Mně na chatě zabere téměř 4 metry na délku, na šířku je taky potřeba prostor, abyste nenarážel do předmětů kolem.
.
Ty si to normální obyvatelstvo, se neumíš ani podepsat, tak jaká normalita?
Jinak já tě přeci neprovokoji, ty si nad věcí, nebo že bych přeci jen blba zasáhnul?
Ale že se podepisuješ za jiný vyjadřuješ svou slaboduchost.
!
Jinak chapu, ze ti televize nemuze nabidnout tolik vytecnejch slatanin - ruzovejch westernovejch romanku pro hrani na PC, jako Levne knihy, ktere sponzorujes kazdy tyden. To je ovsem jina kvalita, nic pro slaboduchy televizni divaky. Ostatne je taky moznost, ze pri tvych narocnych kapitalistickych investicich do haciendy uz dalsich par tisic do plazmy nedas dohromady
Tiskni
Sdílej: