Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Kdesi v lodi buší, buch, buch, buch. Též škrábání je slyšet, škráby, škráby, škráb. Voda teče! Hola, hola kapitáne, kde jsi? Krysy zlomili mu vaz.
Obávam sa, že píšeš o niečo inom, pretože libertariánska ekonomika nebráni existencii pôžičiek.
Ten bytový neofeudalizmus spôsobuje skôr štát napr.: vyrábanie peňazí z ničoho, štátny fond rozvoja bývania, štátny príspevok pre mladých (tzv. hypotekárny úver pre mladých), územné plánovanie, technické normy, stavebné konanie, korupcia v stavebnom konaní (len bez tejto poslednej položky by byty v Bratislave mohli byť o 10% lacnejšie) a možno ešte niečo ďalšie.
Tá ochrana nie je zadarmo, takže začneš konkurovať niečim, v čom sa náklady ochrany prejavujú najvýraznejšie.
Každopádne nikto tebe a tvojim kamarátom nebude brániť chrániť si niečo.
Hej, Reagan bol možno neoliberál, ale určite nie libertarián. Fakt by to chcelo ujasniť si pojmológiu, určite sa nechceš zaradiť na úroveň p. Jílka, pre ktorého čo socdemák, to boľševik. Potom človeka napadne, že komuznimus nemusí byť o strieľaní na hraniciach (pokiaľ to náhodou nie je pán fabrikant).
Ono by už konečně bylo na čase, aby ten skutečný kapitalismus s plnou osobní odpovědností začal.Nevím, jestli mám správné informace, ale nejsi ty státní zaměstnanec?
Len sa nesmej. Keďže máme zdravotníctvo tak trocha štátne (na Slovensku možno aj fašistické) a nemôžeš sa ho len tak vzdať, možno sa raz dočkáme povinných rozcvičiek. Veď ako by to vyzeralo, keby každý mohol len tak tučnieť a potom by si musel platiť následky nadváhy/obezity? Nie, nenecháme ho zomrieť!
Prilby už povinné sú, aj pásy, fajčenie sa zdaňuje, možno sa raz dočkáme aj povinných spartakiád.
Tiskni
Sdílej: