Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na ZČU v předmětech psychodiagnostika a obecná metodologie nám jeden docent z práv, soudní znalec s dlouholetou praxí, povídal o takový svý teorii o "invazi debilů". Jak se po sametu snadno dostali k bohatství, protože ničemu nerozuměli a tim pádem se ničeho nebáli a tim pádem byli všehoschopný. A protože se jim to povedlo, tak nabyli dojmu že sou neomylný, začli se obklopovat dalšíma debilama a časem když už je to začlo nudit tak začali fušovat do umění a politiky. Pak tam kreslil řadu grafů (Gaussovo křivky), jak se ten průměr v inteligenci v národě pořád posouvá směrem k těm debilům a že "bude hůř" a můžem si akorát tak dělat naděje na to, že na druhý straně se udělá takovej lokální kopeček nadprůměrně inteligentních a ty buď těm blbcům budou vládnout nebo je ty blbci utlučou čepicema (trochu to připomíná vyhlídky na budoucnost jaká byla ve filmu Absurdistán [Idiocracy]). Jeho autoři mají zjevně na vývoj věcí příštích podobný názory, jen je dotáhli víc do extrému.
Holt neumí sami nic vytvořit, umí jenom parazitovat na tom co píšou jiný. To je jednodušší. Žádnej z nich tam ještě nikdy nenapsal blog, záznam do wiki, dotaz do poradny. Jen komentujou pod blogy co ani nečtou a ještě se tim chlubí že to nečetli protože to je blbý. Logika idiotů.
To je trochu podobný těm věčnejm stěžovatelům že se musí koukat na kraviny v televizi. On je někdo nutí? On jim nejde přepnout kanál nebu tu bednu nedejbože vypnout? Jenomže pak by si neměli nač stěžovat. Já si pravda taky tuze rád postěžuju, ale snažim se krotit, abych ze sebe nedělal zbytečně blbce, když nemusim...
Tiskni
Sdílej: