Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Na ZČU v předmětech psychodiagnostika a obecná metodologie nám jeden docent z práv, soudní znalec s dlouholetou praxí, povídal o takový svý teorii o "invazi debilů". Jak se po sametu snadno dostali k bohatství, protože ničemu nerozuměli a tim pádem se ničeho nebáli a tim pádem byli všehoschopný. A protože se jim to povedlo, tak nabyli dojmu že sou neomylný, začli se obklopovat dalšíma debilama a časem když už je to začlo nudit tak začali fušovat do umění a politiky. Pak tam kreslil řadu grafů (Gaussovo křivky), jak se ten průměr v inteligenci v národě pořád posouvá směrem k těm debilům a že "bude hůř" a můžem si akorát tak dělat naděje na to, že na druhý straně se udělá takovej lokální kopeček nadprůměrně inteligentních a ty buď těm blbcům budou vládnout nebo je ty blbci utlučou čepicema (trochu to připomíná vyhlídky na budoucnost jaká byla ve filmu Absurdistán [Idiocracy]). Jeho autoři mají zjevně na vývoj věcí příštích podobný názory, jen je dotáhli víc do extrému.
Holt neumí sami nic vytvořit, umí jenom parazitovat na tom co píšou jiný. To je jednodušší. Žádnej z nich tam ještě nikdy nenapsal blog, záznam do wiki, dotaz do poradny. Jen komentujou pod blogy co ani nečtou a ještě se tim chlubí že to nečetli protože to je blbý. Logika idiotů.
To je trochu podobný těm věčnejm stěžovatelům že se musí koukat na kraviny v televizi. On je někdo nutí? On jim nejde přepnout kanál nebu tu bednu nedejbože vypnout? Jenomže pak by si neměli nač stěžovat. Já si pravda taky tuze rád postěžuju, ale snažim se krotit, abych ze sebe nedělal zbytečně blbce, když nemusim...
Tiskni
Sdílej: