Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Na ZČU v předmětech psychodiagnostika a obecná metodologie nám jeden docent z práv, soudní znalec s dlouholetou praxí, povídal o takový svý teorii o "invazi debilů". Jak se po sametu snadno dostali k bohatství, protože ničemu nerozuměli a tim pádem se ničeho nebáli a tim pádem byli všehoschopný. A protože se jim to povedlo, tak nabyli dojmu že sou neomylný, začli se obklopovat dalšíma debilama a časem když už je to začlo nudit tak začali fušovat do umění a politiky. Pak tam kreslil řadu grafů (Gaussovo křivky), jak se ten průměr v inteligenci v národě pořád posouvá směrem k těm debilům a že "bude hůř" a můžem si akorát tak dělat naděje na to, že na druhý straně se udělá takovej lokální kopeček nadprůměrně inteligentních a ty buď těm blbcům budou vládnout nebo je ty blbci utlučou čepicema (trochu to připomíná vyhlídky na budoucnost jaká byla ve filmu Absurdistán [Idiocracy]). Jeho autoři mají zjevně na vývoj věcí příštích podobný názory, jen je dotáhli víc do extrému.
Holt neumí sami nic vytvořit, umí jenom parazitovat na tom co píšou jiný. To je jednodušší. Žádnej z nich tam ještě nikdy nenapsal blog, záznam do wiki, dotaz do poradny. Jen komentujou pod blogy co ani nečtou a ještě se tim chlubí že to nečetli protože to je blbý. Logika idiotů.
To je trochu podobný těm věčnejm stěžovatelům že se musí koukat na kraviny v televizi. On je někdo nutí? On jim nejde přepnout kanál nebu tu bednu nedejbože vypnout? Jenomže pak by si neměli nač stěžovat. Já si pravda taky tuze rád postěžuju, ale snažim se krotit, abych ze sebe nedělal zbytečně blbce, když nemusim...
Tiskni
Sdílej: