Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
je to taky na kolene zbuchany CMS. netajim sa tym ze to nie je uhladna praca... stale sa ucim cosa tyka php ale robi mi radost ked pridam nejaku funkciu a to funguje.. zatial nefunguje vsetky veci ale to sa spravi.. v podstate sa to vobecnelisi od lahkych for ale oproti klasickemu foru je to socialne riadene teda na zdielani prispevkov a nie ze kazdy vidi vsetky prispevky ako je to u for.
check_regform()
– a asi ani nechci chápat, protože to vypadá na něco moc ošklivého…zatial len anglicky.. casom pribudne slovencina, cestina a madarcina
co sa tyka javascriptu to je len na kontrolu ci nie je cisty input
vsetko sa predava cez FORM a nie cez GET
vsetko sa predava cez FORM a nie cez GETZřejmě máš namysli POST.
zatial len anglicky.. casom pribudne slovencina, cestina a madarcinaJedna věc je mít nějakou infrastrukturu pro více jazyků (podporu v aplikaci) a druhá mít přeložené všechny řetězce. To druhé můžeš dělat postupně, to nevadí, ale pokud nemáš ani to první, tak bych tam zatím ten ovládací prvek vůbec nedával.
len na kontrolu ci nie je cisty inputJá tam právě vidím kontrolu na závorky a apostrofy – což je nesmyslné kontrolovat na téhle úrovni. Jednak to je potřeba spolehlivě znaky escapovat na straně serveru. A jednak, když chceš omezit možné znaky, tak to udělej přes regulární výraz (ne přes výčet zakázaných znaků).
vsetko sa predava cez FORM a nie cez GETPOST, ne FORM? POST se používá u akcí, které nějak mění stav – třeba založení nového uživatele. Ale zobrazení registračního formuláře žádný stav nemění a patří tam GET.
Tiskni
Sdílej: