Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
je to taky na kolene zbuchany CMS. netajim sa tym ze to nie je uhladna praca... stale sa ucim cosa tyka php ale robi mi radost ked pridam nejaku funkciu a to funguje.. zatial nefunguje vsetky veci ale to sa spravi.. v podstate sa to vobecnelisi od lahkych for ale oproti klasickemu foru je to socialne riadene teda na zdielani prispevkov a nie ze kazdy vidi vsetky prispevky ako je to u for.
check_regform()
– a asi ani nechci chápat, protože to vypadá na něco moc ošklivého…zatial len anglicky.. casom pribudne slovencina, cestina a madarcina
co sa tyka javascriptu to je len na kontrolu ci nie je cisty input
vsetko sa predava cez FORM a nie cez GET
vsetko sa predava cez FORM a nie cez GETZřejmě máš namysli POST.
zatial len anglicky.. casom pribudne slovencina, cestina a madarcinaJedna věc je mít nějakou infrastrukturu pro více jazyků (podporu v aplikaci) a druhá mít přeložené všechny řetězce. To druhé můžeš dělat postupně, to nevadí, ale pokud nemáš ani to první, tak bych tam zatím ten ovládací prvek vůbec nedával.
len na kontrolu ci nie je cisty inputJá tam právě vidím kontrolu na závorky a apostrofy – což je nesmyslné kontrolovat na téhle úrovni. Jednak to je potřeba spolehlivě znaky escapovat na straně serveru. A jednak, když chceš omezit možné znaky, tak to udělej přes regulární výraz (ne přes výčet zakázaných znaků).
vsetko sa predava cez FORM a nie cez GETPOST, ne FORM? POST se používá u akcí, které nějak mění stav – třeba založení nového uživatele. Ale zobrazení registračního formuláře žádný stav nemění a patří tam GET.
Tiskni
Sdílej: