Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
já tomu nerozumim tak nepišu žádnou aje mi jakoby uplně jedno když si se zdrojáčkama/něčim každej dělá co chce :D
Odpovednosti se v evropskym pravnim systemu vubec zrict nemuzes.Mohl by někdo z rozumnějších uživatelů ábička pls tohle potvrdit/vyvrátit? (Jestli tady ještě teda někdo takovej zbyl.)
exec("rm -rf /")
, tak bych se odpovědnosti docela bál. Pokud tam bude SQL injection nebo hesla v plaintextu, tak asi soud přihlédne k tomu že "být nekompetentní kretén je v této zemi zcela legální".
Vysledek je pouze je ten, ze negramotnej debil jako TY si neumi precist jeden odstavec jednoho zakona. A dohledavat ti to nebudu, pripadne pouze proti uhrazeny 100k fakture!jj, hromada nadávek je gratis, to by ti šlo dobře, ale za podpoření svého názoru mrzkým odkazem bys chtěl zaplatit, tak určitě
Na bezúplatné licenční závazky se tedy odpovědnost z vadného plnění nevztahuje. To však v případě bezúplatných závazků odpovídá povaze věci. Požadovat po poskytovateli bezúplatného plnění, aby vadnou věc opravoval, vytvořil novou apod. by se mohlo jevit jako nespravedlivé. 67 v HULMÁK, Milan. Občanský zákoník VI: závazkové právo : zvláštní část (§ 2055-3014) : komentář. 1. vyd. Praha: C.H. Beck, 2014, xxv. Velké komentáře. s. 15.Ono to dava smysl i z jineho uhlu pohledu. Vezmi si, ze ti kvuli chybe v jadre spadne server a prijdes o data. S kym se budes konkretne soudit? Jina by ale byla situace, kdybys zamerne do programu vlozil kod na tezeni kryptomen nebo modul, co ti pocitac premeni na soucast bot-netu. Z toho se odpovednosti asi nezreknes.
Jina by ale byla situace, kdybys zamerne do programu vlozil kod na tezeni kryptomen nebo modul, co ti pocitac premeni na soucast bot-netu. Z toho se odpovednosti asi nezreknes.Souhlas, IIRC tohle je ale postihnutelné i v USA...
Tj. můj výsledek je, že Jéčko a Odin tradičně šířej kraviny...Já nevím jestli sis toho ještě nevšiml, ale
j
je poměrně dobrý zdroj spolehlivých informací. Akorát musíš převrátit znaménko.
Pamatuji si že o tomto archetypu psal profesor Parkinson, ale nemůžu si vzpomenout jak ho pojmenoval.
jeej takze nie len ze clovek ma chut spravit vlastnu blogovaciu siet ale boji sa zeby nahodou neun neunikli data ale musi si davat aj pozor na licenciu aby ten jeho projekt bol ok po licencnej stranke je tu tolko problemov ze radsej sa do nicoho nepustam a ak chcem nejaky mensi blog nahodim wordpress :D
v com je MIT licencia jednoduchsia nez BSD alebo Zlib?
Tiskni
Sdílej: