V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
já tomu nerozumim tak nepišu žádnou aje mi jakoby uplně jedno když si se zdrojáčkama/něčim každej dělá co chce :D
Odpovednosti se v evropskym pravnim systemu vubec zrict nemuzes.Mohl by někdo z rozumnějších uživatelů ábička pls tohle potvrdit/vyvrátit? (Jestli tady ještě teda někdo takovej zbyl.)
exec("rm -rf /")
, tak bych se odpovědnosti docela bál. Pokud tam bude SQL injection nebo hesla v plaintextu, tak asi soud přihlédne k tomu že "být nekompetentní kretén je v této zemi zcela legální".
Vysledek je pouze je ten, ze negramotnej debil jako TY si neumi precist jeden odstavec jednoho zakona. A dohledavat ti to nebudu, pripadne pouze proti uhrazeny 100k fakture!jj, hromada nadávek je gratis, to by ti šlo dobře, ale za podpoření svého názoru mrzkým odkazem bys chtěl zaplatit, tak určitě
Na bezúplatné licenční závazky se tedy odpovědnost z vadného plnění nevztahuje. To však v případě bezúplatných závazků odpovídá povaze věci. Požadovat po poskytovateli bezúplatného plnění, aby vadnou věc opravoval, vytvořil novou apod. by se mohlo jevit jako nespravedlivé. 67 v HULMÁK, Milan. Občanský zákoník VI: závazkové právo : zvláštní část (§ 2055-3014) : komentář. 1. vyd. Praha: C.H. Beck, 2014, xxv. Velké komentáře. s. 15.Ono to dava smysl i z jineho uhlu pohledu. Vezmi si, ze ti kvuli chybe v jadre spadne server a prijdes o data. S kym se budes konkretne soudit? Jina by ale byla situace, kdybys zamerne do programu vlozil kod na tezeni kryptomen nebo modul, co ti pocitac premeni na soucast bot-netu. Z toho se odpovednosti asi nezreknes.
Jina by ale byla situace, kdybys zamerne do programu vlozil kod na tezeni kryptomen nebo modul, co ti pocitac premeni na soucast bot-netu. Z toho se odpovednosti asi nezreknes.Souhlas, IIRC tohle je ale postihnutelné i v USA...
Tj. můj výsledek je, že Jéčko a Odin tradičně šířej kraviny...Já nevím jestli sis toho ještě nevšiml, ale
j
je poměrně dobrý zdroj spolehlivých informací. Akorát musíš převrátit znaménko.
Pamatuji si že o tomto archetypu psal profesor Parkinson, ale nemůžu si vzpomenout jak ho pojmenoval.
jeej takze nie len ze clovek ma chut spravit vlastnu blogovaciu siet ale boji sa zeby nahodou neun neunikli data ale musi si davat aj pozor na licenciu aby ten jeho projekt bol ok po licencnej stranke je tu tolko problemov ze radsej sa do nicoho nepustam a ak chcem nejaky mensi blog nahodim wordpress :D
v com je MIT licencia jednoduchsia nez BSD alebo Zlib?
Tiskni
Sdílej: