Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Protoze v tom pripade by jsme nakupovali Celerony za 10 000,-Nejenom Celerony... dokud AMD nevyleze s pořádným GPU, které bude konkurovat G80, ani nVidia nepůjde s cenami dolů.
Radost z toho nemam. AMD potrebuje dobry CPU nebo GPU jako sul, protoze momentalne je znacne v prdeli.No já nevim. Už půl roku si chci koupit nový počítač a pořád mi z toho vychází AMD jako mnohem víc muziky za míň peněz. 7 tisíc za procesor nedám, přes to prostě nejede vlak. A v lowendu i střední třídě válcuje AMD intel na všech frontách. Když přišly nové celery 4xx s conroe jádrem, zaradoval jsem se a řekl si, je rozhodnuto. Pak jsem se do nabídky a zjistil, že od AMD můžu za podobné peníze mít dvoujádro se sníženou spotřebou. Tento týden se situace opakovala s E4300. Navíc u intelu se zdá být něco shnilého ve výkonu 64 bitového režimu, který na novém počítači hodlám provozovat. Když se podívám na desky, tak intel mě hned zkraje nutí vyhodit můj 200GB disk a koupit SATA (provozovat systémový disk + daw na jmicron řadiči není nejlepší nápad) a onboard grafika je sice super podporovaná, nicméně nabízí pouze singlehead na trapném VGA výstupu. AMD mi nabízí nativní PATA, DVI + CRT + HDMI + TV out s možností dualheadu na libovolné kombinaci těchto výstupů a patrně i výrazně vyšší výkon. Bohužel pouze s uzavřenými ovladači. I cena a spotřeba je nižší. Zase z hlediska linuxu je to trochu "divoká" platforma. Takže čekám dál.
Tiskni
Sdílej: