Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »#! /bin/sh if [ -z $1 ] then echo "usage: " echo $0 "video_file [subtitle_file]" exit 1 fi video=$1 base=`echo $video | sed 's/.[^.]*$//'` if [ -z $2 ] then [ -f ${base}.srt ] && sub=${base}.srt [ -f ${base}.sub ] && sub=${base}.sub else sub=$2 fi subvideo=`tempfile --suffix .avi` out=${base}.asf echo "video: " ${video} echo "subtitles: " ${sub} echo "video with subtitles: " ${subvideo} echo "out: " ${out} mencoder -oac copy -ovc xvid -sub ${sub} \ -vf scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1 -o ${subvideo} \ -subfont ~/.mplayer/arial.ttf -subcp cp1250 -subfont-text-scale 5 \ ${video} ffmpeg -i ${subvideo} -s qvga -vcodec msmpeg4v2 -b 1024k -acodec wmav2 -ab 256k -y ${out} unlink ${subvideo}Programy mencoder a ffmpeg jsou sice úžasné, ale já s nima pracuju děsně nerad, protože mají mraky parametrů, které pokaždé zapomenu a musím znovu studovat manuál a googlovat. Se spoustou podporovaných formátů je to podobné - je skvělé, že jich to umí tolik, ale kdo se v tom má vyznat. To jeden z důvodů, proč to sem dávám (další je, že se to může někomu hodit) - takle mi to funguje a dělá to, co chci - tj. vezme video, titulky a spojí je to dohromady, změní velikost na qvga (to dělá mencoder) a překlopí do asf (video MS MPEGv2 a zvuk WMAv2 - to dělá ffmpeg), takže si s tím poradí Windows Media Player 10 Mobile, který mám v telefonu, takže do něj už nemusím nic instalovat. Jen nevím, jak moc je to dobré řešení (nešlo by to udělat najednou? nebyl by lepší jiný kodek, formát - moc jich na výběr není ...) Takže: 1) používejte ten skript, jak je libo
Tiskni
Sdílej:
totálně mi rozhodil řízení podsvíčení displejetohle dělala ta verze 0.x někdy z roku 2006, používám jak jsem psal build z 2007 a je v pohodě. Jelikož používám kuchtěnou romku tak tam je již nakuchětný CorePlayer a tomu je jedno v čem je video (přehraje mpg,wmv,avi bez konverze a podporu titulků má také slušnou). Nějaká okleštšná verze se dá najít i na XDA (snad najdu kde a pošlu link)
to už i já jako Ubunťák uznávám, že je Linux lepší než Windows (na Ubuntu pořád nemá, ale o to nejde)To bylo myšleno vážně?
pravil anonymní hrdina a všichni jsme padli na prdel ...
datum registrace "Dnes" - to dokazuje hodněJéminkote, ty jsi trouba :D Ne asi
táhni podělanej windowsáku, to už i já jako Ubunťák uznávám, že je Linux lepší než Windows (na Ubuntu pořád nemá, ale o to nejde). Takže táhni do zemí BSOD a masturbuj nad 3D glass ikonkou Billa Gatese!
prosím rozklíčovat fakta a argumenty a oddělit od urážek abych si mohl vzít z tebe příklad
(jinak klid - nebudu teď reagovat - jdu číst pohádky svým virtuálním dětem do jejich virtuálního pokojíku a pak se budu věnovat své virtuální manželce a virtuální flašce portskýho )
Ale chápu, hodnota názoru roste jednak z registrací a druhak s dobou registraceV podstatě to tak (také) je, akorát smysl registrace není v tom, že by se měla propojit s reálnou identitou, ale v tom, že víš s mnohem větší jistotou, že ty příspěvky jsou od jednoho člověka. A taky mají na sebe nějakou návaznost, konzistenci.
Já mám v profilu i RČ, ověř si to na matrice, puso.
RČ: 650512/0351 ??
No ale takovýmhle rodným číslem jste tu určitě ohromil spoustu lidí
Budu hádat: přidal jste si třicet let, možná i kapku víc. Ale když vás to baví...
6505120351%11 = 4… Že by výjimka?Nejen dělení 11 je validním, zde je něco dalšího
1. spočti zbytek po dělení prvních devíti číslic a čísla 11 je-li zbytek 10, musí být poslední číslice 0 jinak poslední číslice musí být rovna zbytku
V té K141 se pouze zjišťuje zda číslo je dělitelné 11 nic víc.
zkoušel jsem to v tom xls a myslím, že číslo je validní
A v čem tedy spočívá příčinná souvislost mezi tím, že jste "to zkoušel v tom xls" a v tom, že si myslíte, že číslo (650512/0351 - bavíme se o něm, ne?) je validní?
někrerá rodná čísla nemusí být dělitelná 11 a přitom jsou validníNo ano - však to sám tvrdíte,
je-li zbytek 10, musí být poslední číslice 0- takové číslo jedenácti dělitelné nebude.
jinak poslední číslice musí být rovna zbytku- jinými slovy RČ je dělitelné jedenácti.
Btw jeden spolužák měl podobné rč, které nebylo dělitelné 11 a měl s tím hodně trablů.
Věřím, ale AFAIK pokud nešlo o výše uvedenou výjimku, šlo o omyly, kdy staťák tato RČ ochotně (a dokonce možná i ex offo) měnil.
No já jsem to psal s tím, že se to může stát
Netvrdím, že ne. Ale v kontextu písemného projevu dotyčného to považuji za krajně nepravděpodobné.
kdo ví zda je to pravda nebo je to pouze nějaký tlachal, který mlátí hubou
Tak na tu první variantu bych si osobně nevsadil ani zlámanou grešli.
BFN
Za celou dobu co jsem tady (asy měsíc) poslouchám jenom samý nadávky.Ty si u počítače nahlas přeříkáváš, to co píšeš?
-oac lavc -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2:vbitrate=1024:acodec=wmav2:abitrate=256
** MUXER_LAVF ***************************************************************** REMEMBER: MEncoder's libavformat muxing is presently broken and can generate INCORRECT files in the presence of B-frames. Moreover, due to bugs MPlayer will play these INCORRECT files as if nothing were wrong!a v telefonu to pak nejde přehrát
mencoder -oac lavc -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2:vbitrate=1024:acodec=wmav2:abitrate=256 \ -sub ${sub} -vf scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1 -o ${subvideo} \ -subfont ~/.mplayer/arial.ttf -subcp cp1250 -subfont-text-scale 5 ${video} ffmpeg -i ${subvideo} -vcodec copy -acodec copy -y ${out}
ffhuffyuv (bezeztrátový i rychlejší)mysmlí si, že ffhuff dělá o hodně větší soubory než MP4. Já jsem to kdysi dělal přímo ffmpegem (pro TREO 750V)
ffmpeg -i VIDEO.avi -b 300 -s 320x240 -vcodec xvid -ab 32 -ar 24000 -acodec aac VIDEO.mp4
mysmlí si, že ffhuff dělá o hodně větší soubory než MP4.Ten xvid (místo kterého doporučuje huffyuv aby se předešlo dvojímu vytváření kompresního bordelu) je tam přece ale pouze přechodným formátem. Výstupem je až to msmpeg4...
Programy mencoder a ffmpeg jsou sice úžasné, ale já s nima pracuju děsně nerad, protože mají mraky parametrů, které pokaždé zapomenu a musím znovu studovat manuál a googlovat.Není pravda. FFMPEG má nejmenší udržitelnou funkční množinu parametrů, kterou jen tak obecný nástroj může mít a ještě razí styl podobný GNOME (nemást uživatele). Mencoder má těch parametrů stejné, ne-li menší množství, akorát je má všechny popsané. První krok by neměl být manuál, ale nějaký tutoriál nebo FAQ. Samozřejmě nejlepší varianta je neučit se co dělá, který přepínač (občas to ani stejně nejde říct a je to jiné případ od případu), ale naučit se obecné principy fungování. To druhé přijde tak nějak samo.
Se spoustou podporovaných formátů je to podobné - je skvělé, že jich to umí tolik, ale kdo se v tom má vyznat.No popravdě jich zas tak moc neumí. Vyznat se ve formátech také není až takový problém když člověk přestane poslouchat nějaké marketingové kecy. Celkově by se počet jedinečných uznávaných videoformátů dal spočítat na prstech obou ruk, v případě rozdělení podle principů na kterých stojí na prstech jedné ruky. Pokrok v oblasti kódování videa za posledních řekněme deset let stagnuje tak razantně, že by snad neměl být až takový problém se v tom vyznat po menším zácviku (znovu – sledujeme-li technické parametry a ne marketingový pokrok, protože podle něj jsme se už včera měli lépe než zítra).
takle mi to funguje a dělá to, co chciNo nevím, jestli
Just worksje zrovna ten nejlepší přístup pro takové věci.
MS MPEGv2Nic takového neexistuje (Microsoftí propagaci navzdory) a je to druhá nejhorší možná varianta. Horší by už byla jen msmpeg4v1. Je to obyčejný MPEG-4 ASP kodek (podobně jako DivX, Xvid, libav implementace,…) druhé experimentální Microsoftí verze (MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 2). Z třetí verze msmpeg4 (MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 3) bylo vyhacknuto DivX ;- ) 3.11 Alpha což je rok kolik? Tak 1997? Takže asi máš přibližnou představu. Když už do MPEG-4 ASP kódovat chceš tak aspoň použij neexperimentální verzi něčeho co se dnes udržuje (otevřené varianty znám jen dvě: ffmpeg a XviD).
Tak z mého pohledu mi přijde skript docela pěkně zprasený a doporučil bych buď zásadně předělat a nebo neprodleně smazat aby ho náhodou někdo nepoužil.Doufal jsem, že z toho textu je dostatečně jasné, že problematice moc nerozumím. A tohle snad nikomu neublíží, na webu se válí hroší věci (btw tohle jsem poslepoval z toho, co jsem našel na webu).
A to nemyslím jako nějakou urážku.Konstruktivní kritika mě neurazí (krom toho jsem k tomu i vyzval)
Není pravda. FFMPEG má nejmenší udržitelnou funkční množinu parametrů, kterou jen tak obecný nástroj může mít a ještě razí styl podobný GNOME (nemást uživatele). Mencoder má těch parametrů stejné, ne-li menší množství, akorát je má všechny popsané. První krok by neměl být manuál, ale nějaký tutoriál nebo FAQ. Samozřejmě nejlepší varianta je neučit se co dělá, který přepínač (občas to ani stejně nejde říct a je to jiné případ od případu), ale naučit se obecné principy fungování. To druhé přijde tak nějak samo.To byl subjektivní popis toho, jak to na mě působí, ne objektivní hodnocení situace. A ano, moh bych si to nastudovat, jenže takových věcí je... Moje obvyklé setkání s těmihle záležitostmi vypadá asi takle: mám video ve formátu A a chci ho ve formátu B => na to se hodí ffmpeg a mencoder, tak se kouknem, co uměj. Nastává to jednou, dvakrát do roka a mezitím stihnu úspěšně zapomenout i to málo, co jsem zjistil (no něco málo mi v hlavě uvízne).Se spoustou podporovaných formátů je to podobné - je skvělé, že jich to umí tolik, ale kdo se v tom má vyznat.No popravdě jich zas tak moc neumí. Vyznat se ve formátech také není až takový problém když člověk přestane poslouchat nějaké marketingové kecy. Celkově by se počet jedinečných uznávaných videoformátů dal spočítat na prstech obou ruk, v případě rozdělení podle principů na kterých stojí na prstech jedné ruky. Pokrok v oblasti kódování videa za posledních řekněme deset let stagnuje tak razantně, že by snad neměl být až takový problém se v tom vyznat po menším zácviku (znovu – sledujeme-li technické parametry a ne marketingový pokrok, protože podle něj jsme se už včera měli lépe než zítra).
No nevím, jestliVzhledem k tomu, že mým cílem je pouštět si seriály na mobilu, tak mi to přijde jako celkem dobrý přístup, protože cíle jsem dosáh s minimem obětí. Koneckonců za tvé utrpení může spíš tenhle blog, protože bez něj bys o té prasárně ani nevědělJust worksje zrovna ten nejlepší přístup pro takové věci.
Tak to té propagandě museli podlehnout i autoři ffmpegu, takže mě, věci neznalému, se nemůžeš divitMS MPEGv2Nic takového neexistuje (Microsoftí propagaci navzdory) a je to druhá nejhorší možná varianta.
Z třetí verze msmpeg4 (MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 3) bylo vyhacknuto DivX ;- ) 3.11 Alpha což je rok kolik? Tak 1997? Takže asi máš přibližnou představu. Když už do MPEG-4 ASP kódovat chceš tak aspoň použij neexperimentální verzi něčeho co se dnes udržuje (otevřené varianty znám jen dvě: ffmpeg a XviD).Je mi celkem jedno, jak je to staré, kvalitní, zavřené apod. Jde mi o to, aby to šlo na mém telefonu, aniž bych do něj musel instalovat další sw. Každopádně to vypadá, že se vyznáš - cos bys radil ty? Připomínám, že výstupní formát je omezen tím, co je tady. Rád si i něco nastuduju, i když to tak možná nevypadá
WMV3 aka WMV9Nebyla ta WMV9 již před nějakou dobou? Tuším, že do ní kódoval již Windows Media Encoder, který byl před pár lety v XP jako FreeWare.
$ffmpeg -codecs DEVSD msmpeg4 MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 3 DEVSD msmpeg4v1 MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 1 DEVSD msmpeg4v2 MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 2 DEVSD wmv1 Windows Media Video 7 DEVSD wmv2 Windows Media Video 8 D V D wmv3 Windows Media Video 9 D V D wmv3_vdpau Windows Media Video 9 VDPAU D V D vc1 SMPTE VC-1 D V D vc1_vdpau SMPTE VC-1 VDPAUmsmpeg* nemá s wmv* nic společného. MSMPEGv{1-3} je první a experimentální implementace MPEG-4 ASP z MPEG-4 standardu ihned po vydání (1997,1998 nebo tak) a Microsoft byl jen nucen a nebo vydal zdrojové kódy dobrovolně a jen bylo někomu z ffmpeg týmu líto aby se to válo zbytečně po internetu když už jsou zdrojáky s možností, že MSMPEG (alias okryplený MPEG-4 ASP, takže jakási podmnožina blíže nespecifikovatelná) byl možná kdysi dávno v minulosti použit jako standardní video-formát v ASF kontejneru pro stremování pomocí MMS služby. A nebo jsem alespoň do dnešního dne žil v tom omylu. Může mě někdo prosím opravit a provést korekci?
Doufal jsem, že z toho textu je dostatečně jasné, že problematice moc nerozumím. A tohle snad nikomu neublíží, na webu se válí hroší věci (btw tohle jsem poslepoval z toho, co jsem našel na webu).Však já také nikomu za nic nenadávám.
Konstruktivní kritika mě neurazíByl jsem donucen:
-subcp cp1250– a když vstupní titulky nebudou v cp1250 kódování, tak co?
scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1– Aha a když pomocí -2 vyjde, že vertikální rozměr bude víc než 240 pixelů (třeba kvůli nestandardnímu poměru stran jaký má třeba moje mobilní zařízení postavené na výšku), tak by se s tím měl expand filtr popasovat jak? Jak chce?
-b 1024k -ab 256k– to je napevno proč? Protože 1Mbps pro video a 256kbps je nějaká normalizovaná hodnota, která vůbec neplýtvá pro takové rozlišení místem? Teda odhlédne-li od faktu, že FFMPEG v případě prostého -b parametru produkuje VBR a s tím má zase AVI problémy.
Je mi celkem jedno, jak je to staré, kvalitní, zavřené apod. Jde mi o to, aby to šlo na mém telefonu, aniž bych do něj musel instalovat další sw.Čím že to je ta cesta do pekel dlážděná?
cos bys radil ty?Zjistit si co to vlastně dovede přehrát a s jakými parametry. Microsoft už jako obvykle klasicky mlží (mlží všichni, ale Microsoft jako obvykle víc než ostatní), takže na nějaký seznam nesmyslů s nadpisem
Podporované formátybych vůbec nespoléhal. Tím bych asi začal já.
#51A vlastně nemusí. Případ #51 může také souviset s tím že se kódování provede zvlášť v jiném programu než multiplexování a jen se do streamu nedostanou a nebo dostanou pokroucené A-V synchronizační značky. Takže o jeden bodík výš. Si člověk může i vybrat chybu.
mkvmerge
je v pohodě - ostatně kdyby to nešlo, mkvmerge
by ztratilo smysl (maximálně tak na přibalení titulků). A někdy to ani jinak nejde - třeba když chci vyrobit Matrosku s více zvukovými stopami, musím si je vždycky připravit zvlášť a až pak to zmergovat.
se většinou používá YUV4MPEG (yuv4mpegpipe)Vyzkouším.
Dál by podle nějakých standardů většina mobilních zařízení také měla mít schopnost demultiplexovat 3GPP kontejner (.3gp) chtějí-li splňovat nějaký standard. Třeba též není špatný hint.Ten jsem zkoušel, ale nutilo mi to rozlišení 176x144, tak jsem toho nechal. Ad -oac copy,scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1,~/.mplayer/arial.ttf Je to je tam natvrdo, až to začně dělat problémy, tak změním.
"-b 1024k -ab 256k" – to je napevno proč?Chtěl jsem to nějak regulovat a nic lepšího mě nenapadlo.
Co když ho opravdu někdo použije? A předpokládal si třeba variantu, že se k tomu dostane nedejbože Smolík a začne ho dál doporučovat?Když si pročte diskusi, tak si snad dá pozor. A i kdyby, tak si jen zmrší svoje video, ne?
Zjistit si co to vlastně dovede přehrát a s jakými parametry. Microsoft už jako obvykle klasicky mlží (mlží všichni, ale Microsoft jako obvykle víc než ostatní), takže na nějaký seznam nesmyslů s nadpisem "Podporované formáty" bych vůbec nespoléhal. Tím bych asi začal já.OK, ale jak tedy? Pokus omyl je dost náročný postup....
... umět také demultiplexovat MPEG-4 File format (.mp4)Tak jsem zkoušel tohle a dává to zatím nejlepší výsledky
Mencoder by to všechno zvládl, protože to není nic jiného jen ffmpeg v jiném obalu (s jinak pojmenovanými parametry).Jenže mě to funguje jen takle:
mencoder -endpos 1:00 -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=ffvhuff \ -vf scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1 -subfont ~/.mplayer/arial.ttf \ -subcp cp1250 -subfont-text-scale 5 bbt.avi -sub bbt.srt -o sub.avi ffmpeg -i sub.avi -s qvga -vcodec mpeg4 -b 1024k -acodec aac \ -ab 256k -y out-mpeg4-aac.mp4Když to zkusím jen mencoderem:
mencoder -endpos 1:00 -oac lavc -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1024:acodec=libfaac:abitrate=256 \ -vf scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1 -subfont ~/.mplayer/arial.ttf \ -subcp cp1250 -subfont-text-scale 5 -of lavf bbt.avi -sub bbt.srt \ -o sub-mpeg4-aac.mp4Tak to vyrobí o cca 2MB menší soubor, který nejde v telefonu vůbec přehrát. Přitom mě přijde, že by to mělo dělat totéž.
"-subcp cp1250"Neexistuje něco jako -subcp auto?
"scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1"Jo tohle mám ve svejch skriptech taky
"-b 1024k -ab 256k"To mám napevno taky
Asi by se to dalo nějak vyřešit pomocí enca, nebo, když už to mám v skriptu, nejdřív detekovat a podle toho nastavit. Ale už jsem opravdu hodně dlouho neviděl titulky v jiným kódování. Mám to řádově roky v configuráku mplayeru a nepamatuji si, že bych to někdy potřeboval měnit. Takže je to sice prasárna, ale staisticky vzato to funguje skvěle"-subcp cp1250"Neexistuje něco jako -subcp auto?
Že bych v tomhle nebyl zas taková lama?"scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1"Jo tohle mám ve svejch skriptech taky.
"-b 1024k -ab 256k"To mám napevno taky.
To jestli bude souhlasit původní velikost videa to se musí holt otestovat.Video, který má větší výšku než šířku, se taky moc nevidí.
Ty bitraty taky. U mobilu je jen jedno maximální, kdy to ještě stíhá ...Já nakonec asi budu používat 512k, těch 1024k to ve složitějších scénách nestíhá. No nekupoval jsem ten telefon na sledování videa, je to jen bonus
512k je imho zase dost málo. Zkusil bych si vystříhat tu problémovou část a emiricky zkusil co funguje. Třeba 750k by mohlo jít taky.Mě to přijde OK, ale zkoušet budu určitě dál.
512k je imho zase dost málo.Na displeji mobilu? Tam podle mě nebudou ani vidět kompresní artefakty.
Tak z mého pohledu mi přijde skript docela pěkně zprasený a doporučil bych buď zásadně předělat a nebo neprodleně smazat aby ho náhodou někdo nepoužil. A to nemyslím jako nějakou urážku.Co kdybys mu poradil? Možná bych volil raději nějaké GUI na zpracování - AvideMux apod., ve kterém se všechny tyto parametry dají slušně nastavit.
mencoder -endpos 0:10 -oac lavc -ovc lavc \ -lavcopts vcodec=msmpeg4v2:vbitrate=1024:acodec=wmav2:abitrate=256 \ -vf scale=320:-2,expand=320:240:0:0:1 -subfont ~/.mplayer/arial.ttf \ -subcp cp1250 -subfont-text-scale 5 -of lavf bbt.avi -sub bbt.srt \ -o sub-msmpeg4v2-b1024.asf ffmpeg -i sub-msmpeg4v2-b1024.asf -s qvga -vcodec msmpeg4v2 -b 1024k \ -acodec wmav2 -ab 256k -y out-msmpeg4v2-b1024.asfTj. nejdřív video překoduju pomocí mencoderu do asf (msmpeg4v2 a wmav2), vezmu výsledný sobor a ffmpegem ho překóduju do téhož. První telefon nestíhá přehrát druhý je OK. Když snížim vbitrate jsou OK oba. Rozdíl mezi prvním a druhým okem nerozpoznatelný ani na počítači. Nemělo by se to chovat stejně?