V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Skoro tejden se s tejdnem sešel, ta samá situace, dhcp nám adresu přidělí, na bránu nelze pingnout, vylezu s noťasem pod střechu, ztrátovost +- 70% ... na všesměrový pidianténě v noťasu, na směrový 17dB (4? 10? stupňů kužel paprsku?) yagině neproleze nic ... čili zatim mam z toho závěr ten, že maj v síti (provider) více strojů, jedno železo dělá ověřování a přidělování přístupu, další funguje jako brána ... až budu jinde, snad to zkusim, na jinym hotspotu, snad je maj nějak rozdělený na subnety. No a ta brána, ten server, buď byl v pastavu nebo nevim. Prej od 13:13 byl problém s rádiovou částí. Tj. to bych neměli vůbec vidět nějaký ESSID. Kdyby tim myslela to samý, co já. A mizernej signál byl od cca 8h (+-). Takže čas ukáže ... Stejně tak mne napadlo ... kolik lidí říká úplně všechno, co ví?
Dneska měli vadnej zdroj, nejsem si jistej, říkala paní, že "u HSR". Kdybych si tak vždy vzpomněl, na co všechno se chci ptát, když to zrovna nejde ...
Další den a "ano, nejdou nám tam dvě rádia". Koukam po konkurenci, dle ceníku nelze samoinstalaci ... kdybych tu plánoval žít furt a neměl zaječí úmysly ... uvidíme.
Ještě detekuju na wifině jednoho providera a zdá se lacinější ... jenže všichni jsou dál ... jejich hotspoty.
Tiskni
Sdílej: