plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Byly doby, neni to tak dávno, používal jsem SecureCrt celkem často.
Záložky, kyemapy, taby, hodilo se to. Tak jsem zaplatil 99$ za licenci. Teď je nová verze. Nepotřebuju ho. Přesto se občas vyskytnu v prostředí, kde se hodí a dobře se používá. Nová verze nepodporuje muj licenční klíč. Fajn, každej prodává, jak umí. Dos Navigator se studentskou slevou, kdysi ještě na FAVce, jsem taky podpořil kaufem jedné licence. Kdyby bylo kde DN používat, taky měl pěkné vlastnosti, tak bych ho používal ještě dnes. Starou verzi SecureCRT můžu pořád používat bez omezení. Naštěstí nevyžaduje aktivaci po inernetu ani jiné další buzerace. Jelikož jsem v linuxu už po většinu času, tak už novou verzi neuživim.
Přesto, nikdy by mne nenapadlo, že za necelé dva roky budu mít smůlu s novou verzí ...
Edit: hele, kanár, 0:6
Edit 2: že bych si dal do patičky PROČ BYSTE SE MĚLI STYDĚT DÁT MI NULU? ... Pravda, Archer je lepší.
Tiskni
Sdílej:
No pěkné ... ano, prozkoumam ... děkujííí ... jako bystrozraký mezi ostatními jednookými byl DN v MS světě ... jen VC mu šlapal na paty
A taky se nevešel na bootovací disketu. De facto krusader se DN celkem podobá.
Krusader používam jako multitabový vícepanelový správce souborů. Stejně tak jsem používal DN. Vzhledem ke stylu práce s DN i Krusaderem je považuju za obdobné. Vychytávky DN ... na ty si už skoro nepamatuju, víc grafických režimů, snad nějaký šifrování, meminfo ... to v linuxu už řešit nemusim.
Link na barvičky DN v Krusaderu.
Pravda, i Servant Salamander umí barvičky ála DN ... a já pořád, kde je vidim.
Hlavně namapování klávesových zkratek, pro rychlejší psaní příkazů apod. Nějaká nástavba, ekvivalent pro putty na to má být, nezkoumal jsem/už nepamatuju.