Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Byly doby, neni to tak dávno, používal jsem SecureCrt celkem často.
Záložky, kyemapy, taby, hodilo se to. Tak jsem zaplatil 99$ za licenci. Teď je nová verze. Nepotřebuju ho. Přesto se občas vyskytnu v prostředí, kde se hodí a dobře se používá. Nová verze nepodporuje muj licenční klíč. Fajn, každej prodává, jak umí. Dos Navigator se studentskou slevou, kdysi ještě na FAVce, jsem taky podpořil kaufem jedné licence. Kdyby bylo kde DN používat, taky měl pěkné vlastnosti, tak bych ho používal ještě dnes. Starou verzi SecureCRT můžu pořád používat bez omezení. Naštěstí nevyžaduje aktivaci po inernetu ani jiné další buzerace. Jelikož jsem v linuxu už po většinu času, tak už novou verzi neuživim.
Přesto, nikdy by mne nenapadlo, že za necelé dva roky budu mít smůlu s novou verzí ...
Edit: hele, kanár, 0:6
Edit 2: že bych si dal do patičky PROČ BYSTE SE MĚLI STYDĚT DÁT MI NULU? ... Pravda, Archer je lepší.
Tiskni
Sdílej:
No pěkné ... ano, prozkoumam ... děkujííí ... jako bystrozraký mezi ostatními jednookými byl DN v MS světě ... jen VC mu šlapal na paty
A taky se nevešel na bootovací disketu. De facto krusader se DN celkem podobá.
Krusader používam jako multitabový vícepanelový správce souborů. Stejně tak jsem používal DN. Vzhledem ke stylu práce s DN i Krusaderem je považuju za obdobné. Vychytávky DN ... na ty si už skoro nepamatuju, víc grafických režimů, snad nějaký šifrování, meminfo ... to v linuxu už řešit nemusim.
Link na barvičky DN v Krusaderu.
Pravda, i Servant Salamander umí barvičky ála DN ... a já pořád, kde je vidim.
Hlavně namapování klávesových zkratek, pro rychlejší psaní příkazů apod. Nějaká nástavba, ekvivalent pro putty na to má být, nezkoumal jsem/už nepamatuju.