Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly doby, neni to tak dávno, používal jsem SecureCrt celkem často.
Záložky, kyemapy, taby, hodilo se to. Tak jsem zaplatil 99$ za licenci. Teď je nová verze. Nepotřebuju ho. Přesto se občas vyskytnu v prostředí, kde se hodí a dobře se používá. Nová verze nepodporuje muj licenční klíč. Fajn, každej prodává, jak umí. Dos Navigator se studentskou slevou, kdysi ještě na FAVce, jsem taky podpořil kaufem jedné licence. Kdyby bylo kde DN používat, taky měl pěkné vlastnosti, tak bych ho používal ještě dnes. Starou verzi SecureCRT můžu pořád používat bez omezení. Naštěstí nevyžaduje aktivaci po inernetu ani jiné další buzerace. Jelikož jsem v linuxu už po většinu času, tak už novou verzi neuživim.
Přesto, nikdy by mne nenapadlo, že za necelé dva roky budu mít smůlu s novou verzí ...
Edit: hele, kanár, 0:6
Edit 2: že bych si dal do patičky PROČ BYSTE SE MĚLI STYDĚT DÁT MI NULU? ... Pravda, Archer je lepší.
Tiskni
Sdílej:
No pěkné ... ano, prozkoumam ... děkujííí ... jako bystrozraký mezi ostatními jednookými byl DN v MS světě ... jen VC mu šlapal na paty
A taky se nevešel na bootovací disketu. De facto krusader se DN celkem podobá.
Krusader používam jako multitabový vícepanelový správce souborů. Stejně tak jsem používal DN. Vzhledem ke stylu práce s DN i Krusaderem je považuju za obdobné. Vychytávky DN ... na ty si už skoro nepamatuju, víc grafických režimů, snad nějaký šifrování, meminfo ... to v linuxu už řešit nemusim.
Link na barvičky DN v Krusaderu.
Pravda, i Servant Salamander umí barvičky ála DN ... a já pořád, kde je vidim.
Hlavně namapování klávesových zkratek, pro rychlejší psaní příkazů apod. Nějaká nástavba, ekvivalent pro putty na to má být, nezkoumal jsem/už nepamatuju.