Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
No pěkné ... ano, prozkoumam ... děkujííí ... jako bystrozraký mezi ostatními jednookými byl DN v MS světě ... jen VC mu šlapal na paty
A taky se nevešel na bootovací disketu. De facto krusader se DN celkem podobá.
Krusader používam jako multitabový vícepanelový správce souborů. Stejně tak jsem používal DN. Vzhledem ke stylu práce s DN i Krusaderem je považuju za obdobné. Vychytávky DN ... na ty si už skoro nepamatuju, víc grafických režimů, snad nějaký šifrování, meminfo ... to v linuxu už řešit nemusim.
Link na barvičky DN v Krusaderu.
Pravda, i Servant Salamander umí barvičky ála DN ... a já pořád, kde je vidim.
Hlavně namapování klávesových zkratek, pro rychlejší psaní příkazů apod. Nějaká nástavba, ekvivalent pro putty na to má být, nezkoumal jsem/už nepamatuju.
Tiskni
Sdílej: