Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Snad se mi podařilo dobře pokrýt spektrum odpovědí a možností, pochybnosti jsou.
Noooo otázka na znalost internetového světa ... to mne taky napadlo, ale přišlo mi to moc vzdálené ... ptát se na něčí paranoiu.
googlu sem nikdy nedal ani centKdyž se to tak vezme, tak jim platíš koukáním na reklamy.
minuly tyden jsem ale poslal penize yahooJako akcionář, zákazník, nebo dobrovolný dárce?
Vsechny velke spolky jsou zlo.
Jenze google ma technologii jez nam umozni vyuzivat. Tezko se mu konkuruje.
Reklamy jimiz vydelava jsou decentni, kontextove a neurazejici. Zde se neda jim ni vytknout a cely webovy svet by se tady mel inspirovat.
Zcela urcite nikdo z nas si nebude programovat vlastni vyhledavaci engine apod sluzby.
Jo jo ... facebook ukládá vše v aspoň šesti kopiích ... tohle jsem moh zmínit ... kdo ví, co dělá Google?
Njn disky jsou levny tak to jde.
Popravde receno, tak by mel nakladat s daty kazdy uzivatel PC.
V pripade Facebooku to vypada na peknych stovek az tisicu terabajtu navic.
U Google si to nedovedu predstavit. Znate nekdo nejaka cisla ?
Mj zde se chlubili kolik dat ma ulozen seznam.cz a tez tak nejak naznacili jaci sou drabove internetu, ze o vsem vi, jak maji vsechno zaznamenano a tak dale.
Proste pred seznamem (psem) se neschovame.
Doporucuji shlednout.
No vidite a oni se tim holedbaji jako by byli jediny vyhledavac, chat, mail, seznamka.... na svete.
No jo, moh jsem tam přidat něco jako "internet je zlo", "nerozumim tomu", "nic to nezmění".
Doplnění: ohledně politiky jsem neměl chuť anketu dělat, ptát se, zda Google s Čínou něco udělá, jaké tendence kdo kde vidí. O listopadu 89 mam pochybnosti, kdo tahal za nitky. Stejně tak mám pochybnosti, zda lze najít pravdu a znát ji veřejně v případě Číny a Googlu.
Tiskni
Sdílej: