Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Na "1 a 1 je kolik" se má zřejmě odpovídat "jak kdy".Tak to ne. Tady argumentujete otázkou, která nemá nejasnou interpretaci. To ale pro tu hvězdu neplatí, tam je zcela očekávatelné, že otázka na nejbližší hvězdu bude interpretována jako "od naší sluneční soustavy". Tj. souhlas s #11, Proxima Centauri není špatně - pokud to jako odpověď neuznáte, chytračíte s otázkou (a učíte děti dělat to samé.)
Na "1 a 1 je kolik" se má zřejmě odpovídat "jak kdy".Ano, protože zatímco v decimální soustavě je výsledek roven 2, v binární je to 10.
Ano, protože zatímco v decimální soustavě je výsledek roven 2, v binární je to 10.V binární to taky může být 1, v závislosti na tom jak definuješ ‚a‘.
To síce áno, ale ak sa myslí aritmetický súčet, tak je to v každej sústave "dva" (slovom v češtine/slovenčine), líši sa len zápis.Myslel jsem že celá tahle diskuze je tak nějak ve znamení „záleží na kotextu“. Že by se mělo jednat o aritmetický součet není nikde specifikováno, to sis tam domyslel sám.
Na "1 a 1 je kolik" se má zřejmě odpovídat "jak kdy".Giboni, kteří cpou dětem do hlaviček, že existuje jediná správná odpověď ("Ta moje") by neměli mít přístup k dětem. Vykastrovat, děti odebrat.
Navíc je rozdíl ptát se na "nejbližší planeta" a "nejbližší oběžná dráha".
Určitě je to rozdíl? Pokud na otázku na nejbližší hvězdu očekáváte odpověď "Slunce", nebylo by u otázky na nejbližší planetu logické očekávat odpověď "Země"?
Výše je uvedeno na videu, že občas může být Zemi blíže Mars než Venuše. I když podle oběžné dráhy je pořád bližší oběžná dráha Země okolo Slunce k oběžné dráze Venuše než Marsu.Tak bud se ptam na nejaky konkretni okamzik a bude to zalezet na pozici planet v tom okamziku, nebo mluvim obecne o obeznych drahach... Lidsky jazyk je nejednoznacny a abychom spolu mohli rozumne komunikovat tak mozek vzdy vybere nejvice pravdepodobny vyklad a malo pravdepodobne moznosti odfiltruje. A i kdyz to tak treba na prvni pohled nevypada, tak tohle je naprosto esencialni soucast lidske inteligence. Kdyz se nekoho zeptam ktera planeta je nam nejblizsi, a nedodam tam "prave ted" nebo "v utery 18:00:53.41", tak jeho mozek zcela spravne tyhle moznosti odfiltruje. Zrovna tak odfiltruje odpoved "Zeme" protoze informace "nejblizsi planeta k zemi je zeme" je sice asi technicky spravna ale krome slovickareni neni uzitecna
Zkuste si představit, že se někde bavíte a občas na něco odpovíte, to taky nehledáte nějaký bejkárny, nebo jo?No zkuste si představit, že někdo nad otázkou i přemýšlí, než na ni odpoví. Já nehledám nějaké díry v otázkách, ale ambivalentní otázky mě otravují, hlavně když má tazatel mentalitu jE To PřEcE tAk JAk jSEM mYsLEl. Mně třeba Proxima Centauri naskočí jako první, složitější odpověď nehledám, jak píšete.
Tiskni
Sdílej: