Gaël Duval se rozepsal o novinkách a plánech Murena a /e/OS. Počet uživatelů telefonů Murena a mobilního operačního systému /e/OS bez aplikací a služeb od Googlu se blíží 100 000. Ambicí je, aby se /e/OS stal třetí mobilní platformou v Evropě i na světě, s potenciálem dostat se i na PC. Blíží se vydání nové verze 4 s funkcemi zálohování a obnova, import e-mailů z Gmailu a rozpoznávání hlasu. Murena Workspace přinese videohovory, elektronický podpis a správu zařízení (MDM).
Dnes a zítra probíhá Ubuntu Summit 26.04. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze na YouTube. Úvodní slovo měli Mark Shuttleworth a Jon Seager.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.62.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu o rozepsal o tom, kam se vyhledávání v jeho očích posledních 10 let posunulo, jaké má zkušenosti s AI vyhledáváním, proč na něm nechce záviset a jaké vyhledávací služby ho v poslední době zaujaly.
Wayland kompozitor Labwc byl vydán ve verzi 0.20.0. Labwc je inspirován správcem oken Openbox. Postavený je na wlroots.
AlmaLinux OS byl vydán ve verzích 9.8 s kódovým jménem Olive Jaguar a 10.2 s kódovým jménem Lavender Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání (9.8 a 10.2). Opraveny byly zranitelnosti Copy Fail (CVE-2026-31431), Dirty FRAG, Fragnesia (CVE-2026-46300), nginx Rift (CVE-2026-42945) a SSH Keysign Pwn (CVE-2026-46333).
Seznam.cz vykázal za rok 2025 tržby v celkové hodnotě 6,454 miliardy korun. Oproti roku 2024 nárůst o 3,68 %. Zisk před zdaněním oproti předcházejícímu roku poklesl, a to o 11,21 % na 1,330 miliardy korun. Vlastní velké jazykové modely SeLLMa najdou dnes uživatelé téměř na všech seznamáckých službách. Na všechny obsahové služby byla zavedena technologie text-to-speech, díky níž si mohou uživatelé přehrát články v audio verzi namluvené
… více »Vláda představila strategické digitalizační projekty. Roadmapa zahrnuje celkem 55 projektů napříč státní správou, z toho 22 prioritních projektů vycházejících přímo z programového prohlášení vlády a 33 projektů založených na platné legislativě. Portfolio pokrývá oblasti financí, zdravotnictví, digitální identity, dat, registrů, dopravy, krizového řízení, sociálních agend i kybernetické bezpečnosti.
Vyjádřeni Software Freedom Conservancy (SFC) k porušování licence AGPLv3 společností Bambu Lab v jejich softwaru Bambu Studio pro 3D tisk. Bambu Studio vychází z PrusaSliceru. Ten zase z Slic3ru. Spuštěn byl projekt baltobu, který kombinuje několik strategií pro řešení problému. SFC zastřeší vývoj svobodné náhrady proprietární knihovny libbambu_networking pomocí reverzního inženýrství a reimplementace, forku OrcaSliceru pro Bambu Lab tiskárny od Paweła Jarczaka a forku celého Bambu Studia pod názvem Viscose.
Správce souborů GNOME Commander (Wikipedie) byl přepsán do Rustu a vydán v nové verzi 2.0.0.
Kapitalismus je míněn něco jako opak "občanské skoro altruistické nebo idealistické společnosti". V dnešním světě lidi dávat krev jen tak nechodí. Možná nejsou zdravý, berou drogy, cestujou a očkujou se třeba, nejsou zodpovědný, nevim,jestli nemůžou nebo nechtěj. A krev se nahradit pořád ještě nedá.Celé je to absurdní protože jsou lidé kteří krev dávat chodí kvůli kompenzacím. Pravda, jsou to kompenzace od zaměstnavatele a nejsou vždy finanční (extra dovolená), ale je naprosto evidentní že zdravá krev se koupí. Jenom prostě je potřeba stanovit správnou cenu.
Proto rýpnutí, že jen za peníze se ani zdravá krev nekoupí, když neni od koho. Tak aby ty litry krve při operacích nebo kde nechyběly.
).
Takze socialismus je spatnej? Vylucuje se s kapitalismem? A hlavne co teda by melo prevazovat ve zdravotnictvi?
p.s. Komunismus bych sem netahal, to je jina liga, navic Cina "zasunula USA do USB". A to zatim dokazal jech Chuck.
klobouk dolu a za za lidstvo diky :) ale s prominutim, jak nekdo rika 'kapitalizmus' jako by glorifikoval 'socializmus' (potazmo 'komunizmus'), tak je u mne ...Tak zrovna v krvi preci komunismus nema konkurenci. Nikdo ji nezvladl prolit tolik, co komousi. Za nikym nezustalo tolik milionu mrtvych. Typicky vlastni obcane zabiti vlastnim statem. Hitlerovi narodni socialiste jsou proti nim druha liga zlocincu.
Krev je červená => levicová => špatná. Tak lidi, co máte rozum se jí co nejrychleji zbavte.
že lidská povaha "24. století" se od té naší poněkud lišíJa vzdy rikal nahlas, ze az za 500 let. Aneb sci-fi se vzdy trefi az trocha moc brzy.
Asi ani v tom zdravotnictví kapitalismus nefunguje pořádně.Jak to ze ne? Krev je uzasne levna, tuhle byla reklama na odber za nizsi stokoruny. Az bude krve nedostatek, tak se jiste vykupni cena zvysi aby se prilakalo vice prodavajicich "darcu".
Tiskni
Sdílej: