Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tiskni
Sdílej:
Uvažoval jsem o tom, ale bohužel teď nemám moc čas, takže jsem to shrnul do jednoho komentářeStaci to zabalit do vaty (prace na cca. 10 minut, copy&past z jakekoliv jine recenze plne vyhovi) a je z toho clanek, ktera bude mit v ABCLinuxu sve misto, ze ;) Nechapu, co by mohlo byt na "recenzi", jake zde bezne vychazeji, casove narocneho..
Tuhle stížnost už jsem párkrát viděl, ale nikdy se mi to nepodařilo reprodukovat. Instaloval jsem SuSE (už od 7.3) z CD mnohokrát v různých konfiguracích a nikdy se mi nestalo, že by po mně chtěl při instalaci některé CD dvakrát. Zrovna tak při doinstalovávání programů přes YaST. Víte o nějakém konkrétním příkladu, kdy se to stane?
yast2 sw_single
) na každý (hlavní) balíček zvlášť, tak samozřejmě pokaždé potřebujete projít všechna CD, ze kterých něco taháte. To by možná šlo vyřešit trochu lepším rozložením, aby balíčky které v nějakém smyslu patří k sobě, byly pokud možno na jednom CD - jenže samozřejmě jen do určité míry. Pokud ale spustím jednou příslušný modul YaSTu, označím balíčky, které chci, nechám podle závislostí doplnit další a potvrdím, prochází se mi vždy každé CD jen jednou.
Spíš mi vadí tohle (schematicky):
# rpm -i A A requires B and C # rpm -i A B C B requires D and E C requires F and G # rpm -i A B C D E F G D requires H and I ...Ale to není specialita SuSE, na podobný jev narazíte prakticky v každé distribuci, kde se řeší závislosti, a nástroje vyšší úrovně ho řeší.
Ještě dodám, nechci flame ale tak trochu to budu srovnávat práve s mandrivou2006
Tak instalace mi na mém železe AMD 900MHz 256RAM trvala více jak dvojnásobek času. I když je dělána aby byla co nejednoduší, občas jsem se ztrácel. Dělění disku mi přišlo dost neintuitivní. Úspěšně jsem však zformátoval správný disk a pokračoval jsem. Detekce hardwaru přibližně shodná, SuSE akorát vůbec nezaregistroval modem Sagem F@st, mandriva ano.
Startování SuSE mi přijde celkem dost dlouhé. Po naběhnutí do KDE se na mne usmíval chameleon a já zase na něho. Menu Kde bylo trochu upraveno než jak jsem zvyklý ale pro BFU mi přišlo mnohem více intuitivní. Celkově plocha je na pohled mnohem hezčí. Pokud jsem při instalaci nic neměnil tak zde je i více aplikací. Trochu mě zarazilo trošku přejmenování /mnt na /device ale na to se dá zvyknout.
Celkově jsem tuto disro moc nezkoušel, jedna věc mě ovšem zarazila dost. Všude na internetu se píše že hned po instalci nejdou mp3, já první co udělal bylo že jsem ze zvědavosti otevřel prní písničku v mp3 co mi přišla pod ruku a .... fungovala. Ovšem další ve wma již nešla tak nevím