Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Co když ten child někde chcípne a nezapíše tu tečku? Není lepší použít waitpid?Ako všetko, zaleží od použitia. Ak chceš poslať rodičovi nejakú správu, tak upravíš formát správ tečky za iný. A je to ľahko, a rýchlo.
... chybějící kontroly error code z fread, fwrite atd. Uf, to php je strašný hnus, nechápu, proč jsem s ním strávil kdysi tolik času. To si neber osobně, to je jenom stížnost na phpPHP ma ešte warning a error hlášky. Ak to stačí, ok, ak nie, tak sa to da ošetriť. Mne to stačilo takto. Ináč, zaleží od použitia, či to používaš ako skriptovací jazyk alebo programovací. Predsa ani v skripte detailne nekontroluješ furt, či máš miesta na disku.
Přenastav si error handler, aby házel výjimky a řešení chyb bude výrazně jednodušší.Tak jsem to přesně během poslední fáze frustrace z Php řešil, ale i tak bylo výsledkem dost nepřesné handlování exception a práce kolem, že jsem pochopil, že tímhle směrem opravdu nemělo smysl jít. Docela mě mrzí, že se v tomto směru neposunul můj oblíbený Perl, ze všech skriptovacích je na tom asi nejlíp můj ne tak oblíbený Python (a asi Ruby, které tak dobře neznám). Jinak myslím, že Perl na to má přímo nějaký modul, který udělá fork, udělá práci a pošle výsledek zpátky přes pipe (možná Parallel::Fork::BossWorker , nejsem si jistý). Ale proti třeba Java jsou všechny ty řešení dost šílené, zvláště, když od JDK 11 (?) umí pouštět přímo nekompilované java files. Jako proti gustu nic, když člověk umí jen php, tak co jiného zbývá, ale vidět potom v praxi, jak ten kód vypadá a stejně řeší jenom happy day scenario...
Namísto pojmenované roury použij anonymní, funguje to stejně, jen nestraší na disku a nemusíš ji uklízet (stačí zavřít). Taková hezká dvojice anonymních rour je stdin a stdout. Všechny knihovn funkce na spouštění procesů pro to mají podporu.Možno, ale pre logickú jednoduchosť je prehľadnejšie. Zároveň škalovateľne (rozšíriteľné do budúcnu). A pokiaľ nemáš dajme tomu 1000 ukončených "úkolov" (a la HTTP server), tak vyťaženosť ok. Ak sa signal vykonáva, tak sa blokujú dalsie (tak je default)
Přenastav si error handler, aby házel výjimky a řešení chyb bude výrazně jednodušší.Ešte zaleží od účelu programu, ak je niečo zle, tak všetko je zle a treba vykonať všetko nanovo.
Namísto pojmenované roury použij anonymní, funguje to stejně, jen nestraší na disku a nemusíš ji uklízet (stačí zavřít). Taková hezká dvojice anonymních rour je stdin a stdout. Všechny knihovn funkce na spouštění procesů pro to mají podporu.No, ono mať na disku (ak to neukladáš na ramfs) je že slúži ako na detekciu, či beží, nebeží program. Trebars ako ochrana proti dvojitému spusteniu.
Proc psat takove veci v sablonovacim jazyku???Od istej verzie už ním nie je. PHP je ľahšie forma C (syntax, filozofia). Môžeš si vybrať ako chceš písať, či objektovo alebo procedurárne, či aj ja. Relatívne ľahko sa dá algoritmus prepísať do iného jazyka. Stabilná štandardná knižnica. Rust ma zložitejšiu pracu s UTF-8 ako PHP. Python, to inštalovanie tých modulov a modulov. Moja práca (zamestnanie) a weby sú
str::chars()
), ale ani to většinou není moc velký problém.
function print_chars($text) { foreach(mb_str_split($text) as $char) echo "$char\n"; }
<?php function print_chars($text) { echo implode("\n", mb_str_split($text))."\n"; }
Prečo inštalovať moduly na niečo, čo je v štandardnej knižnici?
import time from multiprocessing import Pool def child(id): print(f"Child [{id}]: Starting.") for i in range(10): print(f"Child [{id}]: Message #{i}") time.sleep(.6) print(f"Child [{id}]: Ending.") with Pool(processes=10) as pool: pool.map(child, range(10))
Tiskni
Sdílej: