Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
7.5Mb/s datový tok na 8Mbit lince je docela maso, první co jsem udělal bylo vlastní nastavení programů (bez HD verzí) Navíc pokud běží IPTV router odmítá připojit další stroj (PC-drát/tablet-WiFi), zkoušel jsem natvrdo přiřadit IP adresy ale chyba bude asi jinde. 8-(
Jinak docela dost pořadů v AJ s titulkama bývá na Discovery.
Ale zkus jim zavolat a ted megabit ti pridaji.Vždycky to záleží na parametrech. Pokud se mu tam drží synchro stěží na 8Mb, tak mu ten mega navíc nastavovat ani nemá cenu, protože mu to hned začne padat. Což by tak nevadilo, ale než to projde procesy zase zpět, tak to trvá půl dne, za předpokladu že to nikdo neposere :P
Takže snad až později až dají na ústředny pořádné VDSL slamy.To určitě bude DSLAMem za jednotky až desítky milionů a ne stoletým vedením, či modemem, který se k tomu dává za korunu :D
A co mne nejvíc nasralo už před lety že najednou začal kyslík zpoplatňovat pevné adresy a většinou je i problém se přes tu jejich dynamickou IP dostat domůTady je zapotřebí rozlišovat dvě věci. Pevné IP adresy nebyly imho zdarma přidělovány nikdy. Veřejné ano, ale mohly se jednou za čas měnit, když si někde automaty usmyslí, či proběhne změna topologie. To co se na VDSL dává dnes je dvojitý NAT. Tedy jeden NAT u tebe na modemu a druhý NAT někde u O2, za kterým jsou další tisíce zákazníků. Pak se z vnějšku domu imho nedostaneš, ať děláš co děláš.
a porad se i po upgrade na verejnou pres ni dostanu domu z vnejsku - sleduji psa na R-Pi (NAT na modemu jde nastavit). Spis je skoda, ze IPv6 je pro nove zakazniky zadara, ale pro stare neJo. Jen nově zřízení zákazníci dostávají to co jsem říkal, ten dvojitý NAT. Proto taky dostávají tu šestkovou, jako určitou kompenzaci, aby se dovnitř dostali alespoň nějak. Alespoň tak mi to bylo řečeno.
sleduji psa na R-Pi:D
Tiskni
Sdílej: