Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Ne, nelíbí se mi když zruší něco, co až do teď dobře fungovalo...Pro tebe. Uz te evidentne nezajima, co to obnaselo pro toho, kdo ti tuhle sluzbu navic nabizel.
Dlouho jsem čekal, kdy se konečně objeví repozitář pro nové moduly, ale jediného čeho jsem se zatím dočkal jsou oficiální moduly od Tomáše. ... Já osobně to beru jako Tomášovo částečné otočení se zády ke komunitě.Ja byt vyvojarem Slaxu, tak tenhle zapis v celem kontextu povazuju za sireni pomluv.
a komunita není nic jiného než jednotliví uživatelé se společným zájmem na nějaké věci (v tomto případě Slaxu).Kteryzto zajem se omezuje jak vidno na direktivy (navrhy, co by T.M. delat mel) pripadne na pomluvy (proc je spatne, kdyz to nedela). Az nekde uvidim nejakou AKTIVITU komunity uzivatelu Slaxu, tak uverim v jeji existenci.
Hmm, tak mě napadá, proč já tu vlastně teoretizuji a prostě jsem se Tomáše nezeptal?
Přesně tak, proč kritizuješ práci někoho aniž by ses ho napřed zeptal? Možná kdybys dělal pro komunitu tolik co Tomáš nezbylo by dost času psát hloupé úvahy do blogu.
Tiskni
Sdílej: