Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »# urpmi synce Aby byly splněny závislosti, budou nainstalovány následující balíčky (celkem 3, 1 MB): libsynce0-0.9.1-1mdk.i586 ppp-2.4.3-8mdk.i586 synce-0.9.1-1mdk.i586 Je to správně? (A/n) n
A navyse je tam jasne napisane ze JA som to nedokazal na mandrakoch korektne rozbehnut a nie ze sa to neda, ze to je vyhoda niecoho oproti niecomu alebo nieco ine.je to napsáno nikoliv jasně, nýbrž silně zavádějícím způsobem - "musel opustit" načež jako klíčový krok zprovoznění je uvedeno "spustam YAST" a instalace synce - vzhledem k tomu, že pustit třeba rpmdrake míto YASTu a najít synce je triviální operace, vyznívá to, že synce tam není, ne že jde o vlastní neschopnost (copak by byl autor tak neschopný, že si ani nepřečte, jak se instaluje software?); samo o sobě je to jen nešťastná formulace (nadbytečně užité "musel"), ale ve spojení s titulkem je to čistá desinformace
Pokial Vas moj blog rozculuje tak ho jednoducho necitajte......a) nemohu vedět obsah článku, dokud se s ním neseznámím, takže jak mám vědět, že to nemám číst? (nemám po ruce věšteckou kouli ani dobrovolníka, který by to přečetl jako první, a pak mi jen řekl čti/nečti) b) "Toto nie je clanok ale blog." není omluva; když třeba sedím v hospodě u piva, nijak nepociťuji, že by mě to opravňovalo, abych se vzdaloval od pravdy více, než když píšu článek do časopisu ..... nehledě na to, že to degraduje snahu ostatních, kteří píšou blogy tak, aby byly k užitku - dovedu si představit, jak si začátečník vybírající distribuci přečte pár příspěvků řešících téma "versus", na které zde náhodně narazí, a z tohoto zíká dojem "Mandrivu nemůžu použít, nerozchodil bych to, protože tam není synce"
Tiskni
Sdílej: