Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
while true
za while sleep 1
ať to tolik ten router nezatěžuje. Ono stejně něco zabere probuzení, takže ta vteřina zas tolik vadit nebude. Ještě bych se zkusil kouknot po implementacích pro port nocking (nebo vůbec na moduly pro iptables, možná tam něco bude), dělá to něco dost podobného, ale otázka, jestli by to fungovalo v rámci jednoho subnetu. Jinak hezký, kdysi mě něco podobného napadlo, ale zůstalo jen u myšlenky. Krom toho já jsem plánoval spíš zapínání při požadavku zvenčí (doma každý může zvednout zadek a zajít ten čudlík zmáčknout), takže by ten port nocking moh fungovat.
Ten while true
tam nie je moc dolezity, lebo normalne sa to tam nedostane a caka to stale v tcpdump na pakety. Je tam len pre pripad padnutia tcpdumu-u. Na skusanie ten while
netreba.
Priklad na zobudenie servera zvonku som videl. Bolo to riesene parsovanim logu, ktore vznikly pri prichode paketov zvonku. Bolo to niekde na http://www.dd-wrt.com/wiki/
To nie je zly napad cez iptables. Musim sa na to pozriet a vyskusat. Bolo by to elegantne riesenie.
Pozn. Ak to ma bezat na routry treba zmenit interface u mna eth0 na br0.
Tiskni
Sdílej: