Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »bude asi potrebné aby sa linuxu chytila nejaká komerčná firmaVidieť že máš prehľad. RHEL, Google, IBM sú nadácie? Poďalšie čo majú kerneláci s rozbitým MINTom?
e viem o komerčných distribuciach s RHEL dokonca prichádzam do styku, ale ruku má srdce, kúpili by ste si juSpíš než Windows :). Teď vážně, několikrát jsem uvažoval o koupi RHEL na notebook čistě z frajeřiny. Ale vždycky jsem od toho upustil, protože na Fedoře se mnohem lépe experimentuje. Ale do firemního prostředí bych ho jako mírně dražší alternativu k CentOSu určitě navrhnul.
sto tisic linuxovych distribuci, zadnej inteligentni vyvojovej postup. bohuzel todle je dusledek. stokrat nic umorilo osla. a navic kdyz poserou nejakou drobnost, ktera uz fungovala bez problemu.To je takové klišé, až je to hezké, možná dokonce roztomilé.
Ďalšou novinkou je Gnome3 s novinkou Unity.
Mint ma Unity? Nemyslil autor GNOME Shell?
jasné ja som lama lebo som sa pomýlil, aj tak nevidím rozdiel medzi týmito prostrediamiTím spíš jsi lama :), zmýlit se může každý, tohle už je věc jiná.
Mint chce zachovat klasický zažitý desktop alá windows 2000 a nechce žádné "opičárny".
Vývoj KDE4 Gnome 3 se ubírá jiným směrem.
Mint 12 by měl obsahovat v defaultu MGSE (Mint Gnome Shell Extensions) což je vrstva pro gnom shell která se snaží o to aby byl použitelný jako gnome2 a MATE (fork Gnome 2).
Pracuje se na forku gnome shellu (gnome 3)
"Cíl je jasný: Vytvořit rozhraní blízké starému dobrému GNOME Panelu na základě moderních a aktuálních technologií (GNOME 3)".
Zatím doporučuji používat Xfce a nebo mint 11 s gnome2 :)
Nebo můžete zkusit třeba RC verzi KDE
Co se lokalizace týče, tak by vám možná mohlo pomoci tohle
Odkaz na nově vzniklé české stránky o mintu: lmint.webnode.cz, třeba se někomu budou hodit.
Tiskni
Sdílej: