Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
(aha, reklama, takže to bude pěkná blbost)Jenže i reklama funguje, jinak by na ní nikdo nevydělával.
Jestliže vám poměrně dlouho blikají nějaké nápisy přes celou obrazovku tak, že by si jich nevšiml leda slepý,Jenže každý nápis tam je jen jeden snímek (pravděpodobně), takže při takovém množství nemá vědomí šanci to zpracovat, u podvědomí to už je pravděpodobnější. Takže si sice můžu říkat, že to bude nejaká blbá reklama, ale nemám šanci blokovat obsah sdělení.
Jenže i reklama funguje, jinak by na ní nikdo nevydělával.
To je ovšem irelevantní, bavíme se tu o tom, jestli to je nebo není podprahová reklama.
Jenže každý nápis tam je jen jeden snímek (pravděpodobně), takže při takovém množství nemá vědomí šanci to zpracovat
Kdyby to vědomí nemělo šanci sledovat, nemohl bych ty nápisy při promítání v normální rychlosti přečíst.
Tiskni
Sdílej: