V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
nemuset tak nastavovat rewrite, php apod?Pro dosažení stejného chování musím PHP nastavovat stejně. Prostě jsem jen přepsal mod_vhost_alias (protože mi dělal nějaké bohužel už zapomenuté problémy) pomocí mod_rewrite, jinak je to stejné.
Pro funkční vhost_alias není třeba nastavovat php. Pro funkční simulaci vhost_alias mod_rewritem (tak jak je popsaná v tomto zápisku) také není třeba nastavovat php. Pokud chceme mít správnou hodnotu proměnné $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'], je třeba v obou případech provést konfiguraci php tak, jak je popsáno v tomto zápisku. Proto mi komentář doporučující nahradit celý tento zápisek vhost_aliasem přišel nepřesný.
Vy doporučujete to nekonfigurovat a tu proměnnou nepoužívat jako nespolehlivou. Rozumím, beru, je to taky řešení, ale vidím to jako alternativu, nikoliv jako něco, co vyvrací správnost či spíše účelnost konfigurace zde popsané.
evhost.path-pattern = "/srv/www/%_/" $HTTP["host"] =~ "^www\..*\.loc$" { evhost.path-pattern = "/srv/www/%_/www/" }A pak mám skript, který upraví /etc/hosts:
#!/bin/bash virtuals=$(find /srv/www -maxdepth 1 -mindepth 1 \! -name localhost -printf ' %f') sed 's/^\(127\.0\.0\.1.*[ \t]loc\>\).*/\1 '"$virtuals"'/' -i /etc/hostsKde /etc/hosts obsahuje řádek:
127.0.0.1 localhost loc ...nejaky bordel...No a nakonec ještě položku v menu, která to přes sudo spustí a restartuje lighttpd. Výhodou je, že mi tu nestraší DNS server a je to celé takové jednodušší
Evhost používám taky, je super... akorát mám problém s tím, že když přes nějakej regexp udělám z nějaké domény reverzní proxy, tak mi plní error logy "file not found"...
Tiskni
Sdílej: