Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
nemuset tak nastavovat rewrite, php apod?Pro dosažení stejného chování musím PHP nastavovat stejně. Prostě jsem jen přepsal mod_vhost_alias (protože mi dělal nějaké bohužel už zapomenuté problémy) pomocí mod_rewrite, jinak je to stejné.
Pro funkční vhost_alias není třeba nastavovat php. Pro funkční simulaci vhost_alias mod_rewritem (tak jak je popsaná v tomto zápisku) také není třeba nastavovat php. Pokud chceme mít správnou hodnotu proměnné $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'], je třeba v obou případech provést konfiguraci php tak, jak je popsáno v tomto zápisku. Proto mi komentář doporučující nahradit celý tento zápisek vhost_aliasem přišel nepřesný.
Vy doporučujete to nekonfigurovat a tu proměnnou nepoužívat jako nespolehlivou. Rozumím, beru, je to taky řešení, ale vidím to jako alternativu, nikoliv jako něco, co vyvrací správnost či spíše účelnost konfigurace zde popsané.
evhost.path-pattern = "/srv/www/%_/" $HTTP["host"] =~ "^www\..*\.loc$" { evhost.path-pattern = "/srv/www/%_/www/" }A pak mám skript, který upraví /etc/hosts:
#!/bin/bash virtuals=$(find /srv/www -maxdepth 1 -mindepth 1 \! -name localhost -printf ' %f') sed 's/^\(127\.0\.0\.1.*[ \t]loc\>\).*/\1 '"$virtuals"'/' -i /etc/hostsKde /etc/hosts obsahuje řádek:
127.0.0.1 localhost loc ...nejaky bordel...No a nakonec ještě položku v menu, která to přes sudo spustí a restartuje lighttpd. Výhodou je, že mi tu nestraší DNS server a je to celé takové jednodušší
Evhost používám taky, je super... akorát mám problém s tím, že když přes nějakej regexp udělám z nějaké domény reverzní proxy, tak mi plní error logy "file not found"...
Tiskni
Sdílej: