Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
nemuset tak nastavovat rewrite, php apod?Pro dosažení stejného chování musím PHP nastavovat stejně. Prostě jsem jen přepsal mod_vhost_alias (protože mi dělal nějaké bohužel už zapomenuté problémy) pomocí mod_rewrite, jinak je to stejné.
Pro funkční vhost_alias není třeba nastavovat php. Pro funkční simulaci vhost_alias mod_rewritem (tak jak je popsaná v tomto zápisku) také není třeba nastavovat php. Pokud chceme mít správnou hodnotu proměnné $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'], je třeba v obou případech provést konfiguraci php tak, jak je popsáno v tomto zápisku. Proto mi komentář doporučující nahradit celý tento zápisek vhost_aliasem přišel nepřesný.
Vy doporučujete to nekonfigurovat a tu proměnnou nepoužívat jako nespolehlivou. Rozumím, beru, je to taky řešení, ale vidím to jako alternativu, nikoliv jako něco, co vyvrací správnost či spíše účelnost konfigurace zde popsané.
evhost.path-pattern = "/srv/www/%_/" $HTTP["host"] =~ "^www\..*\.loc$" { evhost.path-pattern = "/srv/www/%_/www/" }A pak mám skript, který upraví /etc/hosts:
#!/bin/bash virtuals=$(find /srv/www -maxdepth 1 -mindepth 1 \! -name localhost -printf ' %f') sed 's/^\(127\.0\.0\.1.*[ \t]loc\>\).*/\1 '"$virtuals"'/' -i /etc/hostsKde /etc/hosts obsahuje řádek:
127.0.0.1 localhost loc ...nejaky bordel...No a nakonec ještě položku v menu, která to přes sudo spustí a restartuje lighttpd. Výhodou je, že mi tu nestraší DNS server a je to celé takové jednodušší
Evhost používám taky, je super... akorát mám problém s tím, že když přes nějakej regexp udělám z nějaké domény reverzní proxy, tak mi plní error logy "file not found"...
Tiskni
Sdílej: