Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.
Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.
Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.
Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.
Asi bych neměl dát jenom tenhle odkazHlavně by bylo vhodné z něj skutečně udělat odkaz.
Asi bych neměl dát jenom tenhle odkazna túto poznámku som čakala a správne som si tipla, ktoré nicky asi takto bystro zareagujú... darmo je, psychológ som (zaujímavý pocit, keď si človek takto sám pochváli svoje schopnosti, musím to skúšať častejšie
)
Niekto s povedomým rukopisom mi tam, mimochodom, nechal nedávno milý odkaz, nebol si to náhodou ty?Ne. Podobné blogy nečtu, protože nejsem žena po třicítce.
Nejde mi to len tu na abc linuxe. Mám Windows Vistu:) a je možné, že ste si tam na tom abc niečo pomenili, aby nepriatelia s widlami nemohli plne využívať všetky funkcieMůže to být spiknutí adminů, ale spíš používáš nějaký rozbitý prohlížeč. BTW: Proč jsou ty koně v hlavičce tvého blogu v inverzní barvě?
Ne. Podobné blogy nečtu, protože nejsem žena po třicítce.:))
Může to být spiknutí adminů, ale spíš používáš nějaký rozbitý prohlížeč.je to spiknutie prehliadačov, už som ich miliónkrát odinštalovala a zasa nainštalovala,niečo čo nefungovalo, funguje, ale stále mi bránia v používaní toho pohodlného editora
Může to být spiknutí adminů, ale spíš používáš nějaký rozbitý prohlížeč.je to ukradnutý obrázok:), tak sú zamaskované, okrem toho modrá = farba blues; mám už odvtedy aj vlastné zábery tých koní na tom istom mieste(u nás v jednom blízkom NP), a dokonca mám aj zaujímavé ( potrebovali si prdnúť, tak sa váľali po lúke), ale už som to nechcela meniť
Jestli tomu tak je, pak bych se rad ale dovedel, proc jste si ten srot koupil?Tablet nevlastním. Smartphone ano.
tak čo, bude nejaká diagnostika problému s vkladaním odkazov widlákov v editore pre pohodlné zadávanie fromátovaných textov na abc, alebo nie? (spôsoby vkladania mi popisovať nemusíš, viem to rôznymi spôsobmi)
< (pravý alt a zároveň ,), poté písmeno a, mezeru, href="" a pravou špičatou závorku > (pravý alt a zároveň .).
Nyní pozor - za href, do uvozovek napíšeš adresu, kam má odkaz vést. Cokoliv co napíšeš za pravou špičatou závorku je text, který bude zvýrazněn a podtržený modře až do té doby, dokud nenapíšeš ukončovací tag, tedy </a>.
Hádám, že tam v současnosti nepíšeš nic, proto jsou tvé odkazy vidět jen jako šipka, což se jinde než na těchto stránkách nestane a tvůj odkaz místo toho bude neviditelný.
Kostra odkazu tedy vypadá takto:
<a href=""></a>
<a href="adresa, na kterou odkazuješ">Text, který bude vidět jako odkaz, tedy modře s podtržením.</a>
Výše uvedený příklad se přeloží na:
Text, který bude vidět jako odkaz, tedy modře s podtržením.
<a href=""></a>.
Stačí pouze v editoru vybrat zadaný text, ze kterého chceš udělat odkaz tak, že na něj klikneš myší a potáhneš jí, dokud nevybereš vše, z čeho chceš mít odkaz. Poté klikneš tlačítko <a>, které se nachází nad editorem a systém ti z něj skoro vyrobí odkaz. Píši záměrně skoro, protože ještě musíš mezi href="" vyplnit adresu.
Praktická ukázka viz příloha.
PS: Pokud nemáš editor, který je možné vidět v příloze, přepni si ho v nastavení. Je to osmá položka, když klikneš v pravo nahoře na nastavení s popiskem Wysiwyg editor. Vyber "nezobrazit nikdy".
Tuším, že to bude zbytečné, ale zkusím to ještě jednou. Můj blog nebyl o technice vkládání odkazů, ale trafikách pro prošlé politiky a mém pocitu z toho.Tuším, že to bude zbytečné, ale zkusím to ještě jednou. Můj příspěvek nebyl o tom abys napsal blog o technice vkládání odkazů, ale o tom že místo odkazů používáš kusy textu a mém pocitu z toho.
Oh, doktore, prosím pojďte do mě, není nad chvilku internetové psychologie od náhodného internetového anonyma, kterého vidím prvně v životě.
Je vskutku úžasné, co za reakce dokáže vyplodit pozastavení se nad tím, že někdo (záměrně) nepoužívá odkazy. Když z toho vyabstrahuji podstatu a aplikuji jí na místnímu publiku bližší politiku:
Novinář/stavitel/whoever: Ten most je blbě, dálnice takto být postavena nemá, opencard je prodělečné šmírovadlo, registry nefungují a tahle zakázka je strašně neefektivní.
Politik: To je tak naschvál, takhle je to lepšejší. A vůbec, co si otevíráš hubu?
Vlezdoprdelové: Jak si vůbec dovoluješ pochybovat?!
Bleh. Sebereflexe. Věc kterou vždy všichni očekávají od druhých, ale skoro nikdo nezvládá.
čo máte furt proti tým histerickejm feministkám?Pořád nic, na ženskou mně furt ještě stačej holý ruce...
BTW: Amigo co Marcelka? už jsi ji konečně dostal ma kafe/víno?
.
Hele, u každýho produktu, kterej je tak dlouho volnej, je určitě nějaká závada, zjevná nebo skrytá. Chtělo by to předjednat servisní prohlídku v příslušném autorizovaném zařízení, před případným použitím.
.
Z toho není východisko, resp. jen krátkodobé a velmi draze vykoupené. Jediné na čem v obecné rovině záleží je míra nerovnováhy mezi mocnými a otroky, aby se vlci nepřemnožili nebo ovce nepochcípaly hlady. V rovině osobní je to pak o využití příležitosti, kterou systém dává.
V rovině osobní je to pak o využití příležitosti, kterou systém dává.dávala som práve na školskú stránku jeden taký článok o využití historickej príležitosti v osobnej rovine- 11 trestov smrti obesením, pre tých, ktorí ju nevyužili dostatočne
Tiskni
Sdílej: