Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Angličtina používá jiné oddělování odstavců (vertikální mezerou).Které se podezřele často používá i na webu.
Angličtina používá jiné oddělování odstavců (vertikální mezerou).Rozhodne neni pravidlem. Mozna tak v odborne literature a i tak to neni jednoznacne.
Je to zbytečné plácání místem.
Vertikálním odsazením toho místa vyplýtváte mnohem víc.
p { text-indent: 2em; maring: 0em; } h1 + p, h2 + p, h3 + p, h4 + p, h5 + p, h6 + p { text-indent: 0; }... ani moc ne.
V první třídě (no, prostě na základce) nás to navíc učili blbě První řádek odstavce se neodsazuje, pokud není odstavec více než druhý, hlavně. Tzn. první odstavec se neodsazuje a po nadpisu se udělá vertikální mezera, další odstavec už se odsazuje bez vert. mezery.No pokud je to špatně, tak to špatně učili i sazeče, a to nejen současné, ale i ty dřívější. Nemám doma jedinou knihu, která by začínala odstavcem bez odsazeného prvního řádku. Bez odsazení jsou jen ty, které používají ozdobné první písmeno přes více řádků. Ale i u odkázané 80 let staré knihy je vidět, že odsazují třeba i poznámku po čarou, což je vlastně samostatný první odstavec
Právě v tomhle je IMHO hodně velký rozdíl mezi normální literaturou a odborným textem, zvlášť v případě matematiky nebo informatiky, kde je zvykem mít v textu poměrně hustě vložené vzorce, ukázky zdrojáku nebo grafy a obrázky. I tak jsem se ale v diplomce a v manuálech ke školení snažil držet klasického schématu s vodorovným odsazením u běžných odstavců a svislým mezi většími logickými celky (v rámci kapitoly nejnižší úrovně). Tedy pokud se někde vůbec vyskytl souvislý text delší než jeden odstavec.
Ono to souvisí i s délkou odstavce. Pokud někdo dělá odstavce kratší, řekněme 3-10 řádků, jsou takhle časté vertikální mezery dost nešťastné, zejména pokud se dodržuje řádkový rejstřík a ta mezera odpovídá celému vynechanému řádku. U delších odstavců to tolik nevadí. V novinách a na webu jsou obvyklé výrazně užší sloupce než v knize, takže to jednak vede právě k delším odstavcům (ve smyslu počtu řádků), jednak se šířka vodorovného odsazení dostává do nepoměru k šířce sloupce (tj. délce řádku).
a zas to jak kokot ručně odstraňovalTo mluvíš o jednom zápisu v css souboru? :) Pokud tohle neřešíš přes styly, pak si v citované větě odstraň slovíčko jak. :-p
... doševní ...fakt doševní? nechtěl jsi napsat poševní?
Tiskni
Sdílej: