E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Přesně, čímž ztrácí význam tohle:
Takže ve výsledku obchody podle srovnávačů s nejlevnějšími nabídkami nejsou vůbec nejlevnější, mnohdy se spíše řadí mezi ty dražší.
Obecně mám ale pocit, že ty dramaticky nejlevnější obchody se většinou k zákazníkovi moc přátelsky nechovají. Takže spíš mám několik oblíbených geograficky dostupných obchodů -- ceny srovnávám jen mezi nimi.
Jednou jsem zacal vytvaret neco podobneho... slo obecne o hledac objektu podle parametru. Na hlavni strance bych si zvolil kategorii, treba mobily/filmy/programovaci jazyky. Pak by se mi zobrazil formular, kde bych mohl naklikat ruzne parametry (napr. u mobilu OS, velikost displeje...) a pod formularem by se mi hned ajaxove zobrazovaly vysledky. Fungovalo by to jako Wikipedie, kazdy by mohl pridavat a menit objekty i kategorie. V priloze je screenshot.
Co se tyce enej, to rozlozeni UI prvku bych udelal uplne jinak Ve zkratce - logo + velky search box, ostatni mnohem min vyrazny, prihlaseni nahore vpravo a nebo tam zadny prihlasovani nedavat. Taky by to chtelo neco navic oproti konkurenci, cena vcetne postovneho je podle me malo.
Škoda že se Python v týhle oblasti zatím moc neuchytil ...
Tiskni
Sdílej: