Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
Přesně, čímž ztrácí význam tohle:
Takže ve výsledku obchody podle srovnávačů s nejlevnějšími nabídkami nejsou vůbec nejlevnější, mnohdy se spíše řadí mezi ty dražší.
Obecně mám ale pocit, že ty dramaticky nejlevnější obchody se většinou k zákazníkovi moc přátelsky nechovají. Takže spíš mám několik oblíbených geograficky dostupných obchodů -- ceny srovnávám jen mezi nimi.
Jednou jsem zacal vytvaret neco podobneho... slo obecne o hledac objektu podle parametru. Na hlavni strance bych si zvolil kategorii, treba mobily/filmy/programovaci jazyky. Pak by se mi zobrazil formular, kde bych mohl naklikat ruzne parametry (napr. u mobilu OS, velikost displeje...) a pod formularem by se mi hned ajaxove zobrazovaly vysledky. Fungovalo by to jako Wikipedie, kazdy by mohl pridavat a menit objekty i kategorie. V priloze je screenshot.
Co se tyce enej, to rozlozeni UI prvku bych udelal uplne jinak Ve zkratce - logo + velky search box, ostatni mnohem min vyrazny, prihlaseni nahore vpravo a nebo tam zadny prihlasovani nedavat. Taky by to chtelo neco navic oproti konkurenci, cena vcetne postovneho je podle me malo.
Škoda že se Python v týhle oblasti zatím moc neuchytil ...
Tiskni
Sdílej: