Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Přesně, čímž ztrácí význam tohle:
Takže ve výsledku obchody podle srovnávačů s nejlevnějšími nabídkami nejsou vůbec nejlevnější, mnohdy se spíše řadí mezi ty dražší.
Obecně mám ale pocit, že ty dramaticky nejlevnější obchody se většinou k zákazníkovi moc přátelsky nechovají. Takže spíš mám několik oblíbených geograficky dostupných obchodů -- ceny srovnávám jen mezi nimi.
Jednou jsem zacal vytvaret neco podobneho... slo obecne o hledac objektu podle parametru. Na hlavni strance bych si zvolil kategorii, treba mobily/filmy/programovaci jazyky. Pak by se mi zobrazil formular, kde bych mohl naklikat ruzne parametry (napr. u mobilu OS, velikost displeje...) a pod formularem by se mi hned ajaxove zobrazovaly vysledky. Fungovalo by to jako Wikipedie, kazdy by mohl pridavat a menit objekty i kategorie. V priloze je screenshot.
Co se tyce enej, to rozlozeni UI prvku bych udelal uplne jinak Ve zkratce - logo + velky search box, ostatni mnohem min vyrazny, prihlaseni nahore vpravo a nebo tam zadny prihlasovani nedavat. Taky by to chtelo neco navic oproti konkurenci, cena vcetne postovneho je podle me malo.
Škoda že se Python v týhle oblasti zatím moc neuchytil ...