abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.6. 13:33 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1952 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    9.8.2008 12:11 helb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video na PDA (h.264)

    ..., začal jsem uvažovat o možnosti video kompresovat kodekem h.264 resp. jeho opensource verzí x.264.

    x264 je AFAIK knihovna pro práci s H.264, ne další kodek.

    carnero avatar 9.8.2008 12:36 carnero | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video na PDA (h.264)
    320x? px pro Diamonda s VGA (640x480 px) displejem? Není to trochu škoda. Jinak za skript díky, určitě se hodí.
    9.8.2008 12:47 M. Lox | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video na PDA (h.264)
    Zvuk se s videem rozchází kvůli tvojí chybě, ne kvůli chybě videa – kóduješ zvuk samostatně místo naráz. Píše se to i v dokumentaci k mplayeru.
    make menuconfig, not war!
    9.8.2008 12:50 M. Lox | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video na PDA (h.264)
    tady.
    make menuconfig, not war!
    9.8.2008 13:01 CZ_iceman | blog: cz_iceman | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Video na PDA (h.264)
    Ok diky za nakopnutí k te AV resynchronizaci- tohle jsem skutecne prehlednul. Ridil jsem se jednim How-to na high quality 2 pass encoding s xvidem kde ta direktiva nosound byla take a proto jsem po tom dale nepatral-vyzkousim to a hned dam vedet. No a k tomu displeji: Myslim si ze i v rozliseni 320:x je video na PDA pomerne hodne slusne, ale staci jednoduchou upravou scriptu rozliseni zmenit (a pridat bitrate). Ovsem to si nejsem uz jisty ze bude stacit HTC plynule prehravat video v h.264 v rozliseni 640:x. Navic by film byl podstatne vetsi, ale kazdy ma jine pozadavky a jak jsem psal vyse neni problem zmenit ve skriptu to rozliseni....

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.