Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 42, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 15. dubna. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout edici KDE Plasma Desktop nebo spin Cosmic. Vydán byl také Fedora Asahi Remix 42 Beta pro Apple Silicon.
Byla vydána verze 12.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Přidána byla podpora bcachefs, Linux byl povýšen na verzi 6.12.19, GParted na verzi 1.7.0, nwipe na verzi 0.38, dump na verzi 0.4b49, …
Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
zerotier-cli join aa11bb22cc33dd44
(poslední parametr příkazu nahradíme naším číslem sítě z předchozího kroku).
Tiskni
Sdílej:
Registrujeme se na stránkách služby.No to víš...
se statickou IP i s DNSTo je ovsem dost podstatny rozdil.
Tak nejak jem doufal, ze dneska neni problem mit za par kacek vlastni VPSA VPS pomůže jak když jsi přišel s tím, že problém je v tom, že ta věc, kterou chci zpřístupnit, je fyzicky na nedostatečně luxusní přípojce? (pomůže třeba s tím IRC a částečně s file sharingem pokud je to dost malé na to aby se to vešlo na disk VPS za pár korun; nepomůže s jinými věcmi)
Podivej se na to take z pohledu poskytovatele, toho tvuj server proste nezajima a nebude. Proc by taky mel?Ano, proč by měl? Jako, proč bych měl potřebovat, aby ho zajímal?
Na hrani je to v pohode, ale jakmile potrebujes neco spolehliveho tak je to proste k nicemu a rozjizdet na tom neco seriozniho muze je blazen.Tak jednak jsem nepsal o ničem seriózním a jednak je to taky o ceně, jestli ti stojí za to koukání na kurník z práce platit si místo připojení za pětikilo připojení za tři litry.
Nechapes, to. Je to o nastaveni vychozi situace. Pisu to porad dokola. Ty, jako klient poskytovale, chces server. Poskyotvatel to neresi, protoze se na tebe diva jako na klienta => si to musis vyresit sam. No a protoze jsi ve vyhozim stavu jako klient, tak aby jsi mohl provozovat server, tak proste VZDYCKY mas pred sebou nejake prekazky. => domnekoneckna se opakujici problem "jsem klient, ale chci server". Jak vyresim donekonecna se opakujici problem? Vykaslu se na nej..Podivej se na to take z pohledu poskytovatele, toho tvuj server proste nezajima a nebude. Proc by taky mel?Ano, proč by měl? Jako, proč bych měl potřebovat, aby ho zajímal?
Jak vyresim donekonecna se opakujici problem? Vykaslu se na nej..To znamená že nemám mít vzdálené posílání jobů do 3D tiskárny, nebo že si mám zaplatit 3k měsíčně za přípojku kterou budeš považovat za dostatečně luxusní?
Ty, jako klient poskytovale, chces server. Poskyotvatel to neresi, protoze se na tebe diva jako na klienta => si to musis vyresit sam.
No dobře, ale na „idelálním trchu“ by si zákazník prostě vybral jiného poskytovatele se vstřícnějším přístupem.
To evidentně na řadě míst není možné, protože tam má nějaký poskytovatel monopol (několik málo poskytovatelů oligopol) a jsou to právě poskytovatelé s takovým nepřátelským přístupem.
Řešení nabízejí různá řekněme zájmová sdružení, zároveň však pro ně musí být prostor – v případě mono-/oligopolů je základem aktivní antimonopolní politika, aka antitrust.
Addendum: A to můžeme být rádi, že tu nějaké dráty tahal svého času veřejný Telekom.