Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
zerotier-cli join aa11bb22cc33dd44
(poslední parametr příkazu nahradíme naším číslem sítě z předchozího kroku).
Tiskni
Sdílej:
Registrujeme se na stránkách služby.No to víš...
se statickou IP i s DNSTo je ovsem dost podstatny rozdil.
Tak nejak jem doufal, ze dneska neni problem mit za par kacek vlastni VPSA VPS pomůže jak když jsi přišel s tím, že problém je v tom, že ta věc, kterou chci zpřístupnit, je fyzicky na nedostatečně luxusní přípojce? (pomůže třeba s tím IRC a částečně s file sharingem pokud je to dost malé na to aby se to vešlo na disk VPS za pár korun; nepomůže s jinými věcmi)
Podivej se na to take z pohledu poskytovatele, toho tvuj server proste nezajima a nebude. Proc by taky mel?Ano, proč by měl? Jako, proč bych měl potřebovat, aby ho zajímal?
Na hrani je to v pohode, ale jakmile potrebujes neco spolehliveho tak je to proste k nicemu a rozjizdet na tom neco seriozniho muze je blazen.Tak jednak jsem nepsal o ničem seriózním a jednak je to taky o ceně, jestli ti stojí za to koukání na kurník z práce platit si místo připojení za pětikilo připojení za tři litry.
Nechapes, to. Je to o nastaveni vychozi situace. Pisu to porad dokola. Ty, jako klient poskytovale, chces server. Poskyotvatel to neresi, protoze se na tebe diva jako na klienta => si to musis vyresit sam. No a protoze jsi ve vyhozim stavu jako klient, tak aby jsi mohl provozovat server, tak proste VZDYCKY mas pred sebou nejake prekazky. => domnekoneckna se opakujici problem "jsem klient, ale chci server". Jak vyresim donekonecna se opakujici problem? Vykaslu se na nej..Podivej se na to take z pohledu poskytovatele, toho tvuj server proste nezajima a nebude. Proc by taky mel?Ano, proč by měl? Jako, proč bych měl potřebovat, aby ho zajímal?
Jak vyresim donekonecna se opakujici problem? Vykaslu se na nej..To znamená že nemám mít vzdálené posílání jobů do 3D tiskárny, nebo že si mám zaplatit 3k měsíčně za přípojku kterou budeš považovat za dostatečně luxusní?
Ty, jako klient poskytovale, chces server. Poskyotvatel to neresi, protoze se na tebe diva jako na klienta => si to musis vyresit sam.
No dobře, ale na „idelálním trchu“ by si zákazník prostě vybral jiného poskytovatele se vstřícnějším přístupem.
To evidentně na řadě míst není možné, protože tam má nějaký poskytovatel monopol (několik málo poskytovatelů oligopol) a jsou to právě poskytovatelé s takovým nepřátelským přístupem.
Řešení nabízejí různá řekněme zájmová sdružení, zároveň však pro ně musí být prostor – v případě mono-/oligopolů je základem aktivní antimonopolní politika, aka antitrust.
Addendum: A to můžeme být rádi, že tu nějaké dráty tahal svého času veřejný Telekom.