Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 42, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 15. dubna. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout edici KDE Plasma Desktop nebo spin Cosmic. Vydán byl také Fedora Asahi Remix 42 Beta pro Apple Silicon.
Byla vydána verze 12.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Přidána byla podpora bcachefs, Linux byl povýšen na verzi 6.12.19, GParted na verzi 1.7.0, nwipe na verzi 0.38, dump na verzi 0.4b49, …
Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Registrujeme se na stránkách služby.No to víš...
se statickou IP i s DNSTo je ovsem dost podstatny rozdil.
Tak nejak jem doufal, ze dneska neni problem mit za par kacek vlastni VPSA VPS pomůže jak když jsi přišel s tím, že problém je v tom, že ta věc, kterou chci zpřístupnit, je fyzicky na nedostatečně luxusní přípojce? (pomůže třeba s tím IRC a částečně s file sharingem pokud je to dost malé na to aby se to vešlo na disk VPS za pár korun; nepomůže s jinými věcmi)
Podivej se na to take z pohledu poskytovatele, toho tvuj server proste nezajima a nebude. Proc by taky mel?Ano, proč by měl? Jako, proč bych měl potřebovat, aby ho zajímal?
Na hrani je to v pohode, ale jakmile potrebujes neco spolehliveho tak je to proste k nicemu a rozjizdet na tom neco seriozniho muze je blazen.Tak jednak jsem nepsal o ničem seriózním a jednak je to taky o ceně, jestli ti stojí za to koukání na kurník z práce platit si místo připojení za pětikilo připojení za tři litry.
Nechapes, to. Je to o nastaveni vychozi situace. Pisu to porad dokola. Ty, jako klient poskytovale, chces server. Poskyotvatel to neresi, protoze se na tebe diva jako na klienta => si to musis vyresit sam. No a protoze jsi ve vyhozim stavu jako klient, tak aby jsi mohl provozovat server, tak proste VZDYCKY mas pred sebou nejake prekazky. => domnekoneckna se opakujici problem "jsem klient, ale chci server". Jak vyresim donekonecna se opakujici problem? Vykaslu se na nej..Podivej se na to take z pohledu poskytovatele, toho tvuj server proste nezajima a nebude. Proc by taky mel?Ano, proč by měl? Jako, proč bych měl potřebovat, aby ho zajímal?
Jak vyresim donekonecna se opakujici problem? Vykaslu se na nej..To znamená že nemám mít vzdálené posílání jobů do 3D tiskárny, nebo že si mám zaplatit 3k měsíčně za přípojku kterou budeš považovat za dostatečně luxusní?
Ty, jako klient poskytovale, chces server. Poskyotvatel to neresi, protoze se na tebe diva jako na klienta => si to musis vyresit sam.
No dobře, ale na „idelálním trchu“ by si zákazník prostě vybral jiného poskytovatele se vstřícnějším přístupem.
To evidentně na řadě míst není možné, protože tam má nějaký poskytovatel monopol (několik málo poskytovatelů oligopol) a jsou to právě poskytovatelé s takovým nepřátelským přístupem.
Řešení nabízejí různá řekněme zájmová sdružení, zároveň však pro ně musí být prostor – v případě mono-/oligopolů je základem aktivní antimonopolní politika, aka antitrust.
Addendum: A to můžeme být rádi, že tu nějaké dráty tahal svého času veřejný Telekom.
Tiskni
Sdílej: