Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Konkrétne ma zaujíma to, či Debian nemá grafický inštalátor. Disk mám rozdelený na /swap, linux reiser na / a na /data1. Dúfam že rozdelenie disku necháva možnosť zachovať rozdelenie a len formátovať swap a /, nechcem prísť o /data1. Neviem čoho sa mám vyvarovať pri inštalácii a po nej. Či sú nutné pre beh aj nejaké špeciálne nastavenia. Samozrejme že som si už niečo posťahoval aj priamo z debian.cz, ale praktické skúsenosti od vás sú na nezaplatenie. Nebojím sa nových vecí len chcem mať zmapované územie pred vstupom na front.pokud nabootujete instalacni CD do modu "expert" (jak na to se dozvite z uvodni obrazovky), instalacni program se vase zepta na "kazdou kravinu", mimo jine dovoli podrobne specifikovat jak rozdelit disk(y), ktere oddily zformatovat a ktere ponechat netknute. specialni nastaveni se tykaji zejmena specialniho HW, s cimz vam bez dalsich informaci tezko nekdo poradi. obecna rada je rozjet nejdriv zakladni system (tj. na konci instalace nespecifikovat tasky ani pridavne balicky) a potrebny software po dokonceni instalace nainstalovat zvlast. (duvod - kdyz se neco poblba, tak je min veci z poblbani podezrelych).
Ešte ma napadlo, dá sa pri inštalácii zvoliť grafické prostredie? Na osdir.com som pozeral nejaké shoty ale bol tam len desktop s Gnome a ja preferujem KDE.
aptitude purge gnome
a potom aptitude install kde
.
Bohuzial, graficky instalator je zatial iba naplanovany.proc bohuzel ?
Problemy pri instalacii som mal iba so sata diskomSATA disk mam, zadne problemy nejsou.
Wikipediu som už v minulosti pozeral, mám pridané ako zdroje najmä Packmana a Guru. Ale aj tak sa stane že musím hľadať balíky pre SuSE aj na iných ftpčkach. Napríklad gFTP a GkrellM som našiel až na stránke pre OpenSuSE, čo je fakticky totožné aj pre SuSE 10 Eval.
Počúvaj ty nacionalistická buzna, keby som ťa chytil do rúk tiež by si chcel aby som ťahal na Slovensko a nie do Čiech. Kua takíto ko**ti ma vedia inak vytočiť. Si daj konečne implantovať mozog aby si si mohol rozmyslieť, čo napíšeš ty magor vypatlaný!!!
Tiskni
Sdílej: