Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Mining na CPU je neefektívny, ale je to lepší test. Pretože nepracuje s umelými datami ale s reálnými. Týmto spôsobom je možne otestovať prácu pri veľkej záťaži. Len je nutné dávať pozor na I/O operácie, hlavne ak ide o pomalý disk. Zatiaľ som nemal príležitosť vyskúšať rychlejši disk.
Používam 2.11.2 a niekedy vyššie verzie. Tiež záleži ako je skompilovaný. Vie používať aj inštrukčné sady SSE.
Určitý čas som používal cpuminer, ale nemal podporu pre stratum. Nakoniec som skončil na cgminer. Naposledy čo som skúšal cpuminer kompilovať, tak nešlo spustiť binárku, keď bola skompilovaná s CFLAGS="-O3".
Zmienku o pôvode útokov som nenašiel. Viem iba to čo je v diskusii na bitcointalk.org.
Pod akým kontom to bolo spustené ?
Tiskni
Sdílej: