Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
to rukodržadlo na smirek je super, dělal jsem s tím i čištění dřevěných oken před nátěrem. Krásně se s tím drží rovina a smirek se jen minimálně opotřebovává. Na hrubé broušení kitu skvěle funguje další věc od sádrošů, smirková síťka. Je to vlastně smirek nanesený na řídké silonové síťce, asi jako protimuší síť do oken. Normálně se to upne na to rukodržadlo a brousí se. Jak je to dírkované tak se to nezanáší prachem a když přece tak stačí plácnout dlaní. S tou vrstvou kitu opatrně, mohlo by to praskat a odlupovat se. Pokud to je v místech která pruží a hýbou se tak to odpadne skoro jistě. To je skoro lepší tam nechat jizvy bojovníka. Hlavně dobře ošetřit proti korozi aby to nerezlo pod kitem. Bývala skvělá základní barva na šasi ale už se nedělá. Byla olovnatá, jedovatá a antikorozní. Ještě ji mám schovanou. Dnešní nátěry jsou ekologické a na prd. Kdybys stříkal spodek tak se zdaleka vyhni italskému přípravku Euro Body. Ač jsem dosti italofilní, musím konstatovat že to je šmejd jaký nemá konkurenci. Na autě reznou ošetřená místa, neošetřená ne a dokonce mi v garáži prorezavěla plechovka se zbytkem přípravku.
proč pod naftou? Nafta je mastná a zaleze všude, stačí se podívat na nějaký diesel jak je umatlaný kolem nádrže. A proč 160? Dyť to je jak kopat to krumpáčem. Bez problémů se dají koupit smirky 1000, někde i 2000 na vodní broušení. To udělá povrch jak dětská prdýlka. Taky skvěle fungujou smirkové houbičky, za sucha i za mokra, dlouho vydrží a dělají povrch jemnější než by odpovídal jejich zrnitosti. Houbička 220 se za mokra dá použít na oživení zvětralého zešedlého laku, pak stačí vzít to leštěnkou a je to jak nové.
Jak tak ctu o tom Euro Body, napadla me jedna moznost. Pokud neosetrena mista nereznou, co ten sajrajt nenanest vubec nikde? Pak nic nebude reznout .
Tiskni
Sdílej: