Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.
Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.
Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.
Rozšíření webového prohlížeče Urban VPN Proxy a další rozšíření od stejného vydavatele (např. 1ClickVPN Proxy, Urban Browser Guard či Urban Ad Blocker) od července 2025 skrytě zachytávají a odesílají celé konverzace uživatelů s AI nástroji (včetně ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot aj.), a to nezávisle na tom, zda je VPN aktivní. Sběr probíhá bez možnosti jej uživatelsky vypnout a zahrnuje plný obsah dotazů a odpovědí, metadata relací i
… více »QStudio, tj. nástroj pro práci s SQL podporující více než 30 databází (MySQL, PostgreSQL, DuckDB, QuestDB, kdb+, …), se stal s vydáním verze 5.0 open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 259 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub).
Cloudflare Radar poskytuje aktuální informace o globálním internetovém provozu, útocích nebo trendech. Publikován byl celkový přehled za rok 2025. Globální internetový provoz vzrostl v roce 2025 o 19 %.
Správní rada americké mediální skupiny Warner Bros. Discovery (WBD) podle očekávání odmítla nepřátelskou nabídku na převzetí od firmy Paramount Skydance za 108,4 miliardy dolarů (2,25 bilionu Kč). Paramount podle ní neposkytl dostatečné finanční záruky. Akcionářům proto doporučuje nabídku od Netflixu.
Noo, mne pobavilo něco jiného, obsah byl zhruba následující ...
Přeji ti vše nejlepší !
Přeji ti mír,
Přeji ti zdraví,
Přeji ti štěstí,
Přeji ti lásku,
Přeji ti toto,
Přeji ti tamto
bla, bla, bla a bla
Dosti všech hloupých přání !!!
Já ti přeji z celého srdce:
Neuvěřitelný sex,
Nezapomenutelné orgasmy,
Neúnavné pozice,
Tisíc a jednu noc rozkoše,
Velké oslavy se svými přáteli,
Abys pracoval jen z poloviny
a byl placen trojnásobně,
A ať už konečně padne ten zatracený
jackpot, aby ses stal milionářem !!
Ať si konečně můžeš dovolit
super cabriolet,
Rolexky s diamanty,
Divoké noci v palácích,
A luxusní apartmán, kde bys
mohl žít jak maharadža
A k tomu přání a srandě bych jen dodal ... kéž máš rozum a trápíš se jen pro to, co má smysl.
Nooo, kdo znáte Dogma? Takže sex je v nebi k smíchu? Jak já to vidim, tak tady na Zemi taky. 
Jestli máš rád humor, ironii, znesvěcování ikon, tak na Dogma asi nezapomeneš. A mam dojem, že jsem hezčí představu Boha v podobě smějící se Alanis Morissette ještě neviděl.
To moje přání byl takovej truc proti opakování a všednosti a pokrytectví.
Nerozumně obecné? Přece jen se obvykle snažím skrývat své dojmy.
A mam dojem, že jsem hezčí představu Boha v podobě smějící se Alanis Morissette ještě neviděl.No Bartoška sice nebyl hezčí, ale taky Boha zahrál dobře, i když jen pohádce...
To už víc vzpomenu na pana Františka Smolíka v Čapkových povídkách, je tam ta scéna s Posledním soudem, kde se ptá hříšník Boha "a kde jsem nechal tu skleněnku"? "přece pod okapem".
A to přeji všem - tedy každému, kdo takové přání chce přijmout.
Malé OT ...
Date: Mon, 29 Dec 2008 23:10:43 +0100 (CET) From: ...........@.......cz Subject: PF 2009 To: d.....@......cz Message-id: <21511642.486281230588643863.JavaMail.literakl@abc-back1> MIME-version: 1.0 Content-type: text/plain; charset=UTF-8 Content-transfer-encoding: quoted-printable X-IronPort-Anti-Spam-Filtered: true X-IronPort-Anti-Spam-Result: Ai8DAMPZWEnAqB4V/2dsb2JhbACSaKsLWJAEhkQ X-IronPort-AV: E=Sophos;i="4.36,297,1228086000"; d="scan'208";a="127772150" X-Original-To: d.....@......cz X-IronPort-AV: E=Sophos;i="4.36,297,1228089600"; d="scan'208";a="215500120" X-Virus-Scanned: Debian amavisd-new at paris.stickfish.net Your message cannot be delivered to the following recipients: Recipient address: d.....@......cz Original address: d.....@......cz Reason: Over quota
(Částečně jsem se chtěl omluvit)
Ta emailová adresa, ta je takhle tečkovaná už z ábíčka?
Mam tam presměrováno pár adres které nemaj spamfilter, vetšinou to vybírám relativně pravidelně v konextu že je zrovna pracovní den, sorry.
Napiš mi, budu rád.
Tiskni
Sdílej: