abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    -

    4.5.2008 14:39 | Přečteno: 1872× | Smazané zápisky | Výběrový blog | poslední úprava: 2.9.2009 08:41

     

    Tento zápisek byl redakcí smazán.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

           

    Hodnocení: 60 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    kozzi avatar 4.5.2008 14:51 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Tak co se týče vzhledu. Si myslím že je obecně známo že se GNOME dá přizpůsobit jednodušeji než KDE. Takže to nastavování u GNOME asi není o vzhledu ale obecně o aplikacích v GNOME. Nevím mě osobně stačí jednoduchost. Na co mít v programu pro torrent desítky políček pro nastavení, když mi stačí jen 5 atd.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    freshmouse avatar 4.5.2008 14:52 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Souhlasím, já jen dal příklad (který se někomu může hodit)...
    kozzi avatar 4.5.2008 14:54 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    JJ urcite to nekdo vyuzije, mozna i ja nekdy, doted sem to vse delal rucne v konfiguracnim souboru pro tema.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    freshmouse avatar 4.5.2008 15:01 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Hmm, i když by to pro mě nebyl problém, tak na konfigurák jsem ani nehrábl, co si pamatuju. :-)
    4.5.2008 15:58 JKK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Já mám tedy radší Kcontrol, než se přehrabovat Gconfem v "registrech" (nebo jak se tomu říká). Jak už jsem tady někde zmiňoval. Triviální věc jako volba ikonky k souboru nebo volba aplikace pro spouštění typu souboru je v GNOME příšernou kovbojkou. Zatímco v KDE se mi otevře nabídka icon z iconsetu, GNOME mi strčí file-save dialog a najdi si sám :-D. V KDE se mi otevře struktura K-menu a můžu aplikaci nalistovat, v GNOME file-save dialog a najdi si sám :-D. Fakt "jednoduché".
    freshmouse avatar 4.5.2008 16:21 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Uznávám, že výběr ikonek je totálně na prd (a to jsem slušný).

    Výběr aplikace? Klepneš pravým myšítkem na dokument a dáš "Otevřít s...". Buď vybereš přepínač, nebo se ti zobrazí dialog s přehledem všech aplikací.

    Nicméně: většinu uživatelů tohle nezajímá, nepotřebují to. A k těm patřím i já.
    4.5.2008 16:23 JKK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    co se pamatuju, tak mi to nabízelo spíše příkazový řádek a zapiš si sám. žádný seznam nebo strom aplikací. Ale GNOME nerad, takže ho nepoužívám a nemusím mít tedy o všem přehled, uznávám.
    freshmouse avatar 4.5.2008 16:28 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Co si pamauju, tak je v GNOME to, co je v příloze komentáře.
    freshmouse avatar 4.5.2008 16:38 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Příloha:
    Do pytle, proč se to nevložilo? Tak znova.
    4.5.2008 18:14 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    To jste byl vy, kdo se o tom se mnou někde bavil. Nestačil jsem nad tím kroutit hlavou, protože v GNOME mohu vybrat jak ikonu ze sady, tak aplikaci z nabídky pro otevření souboru. Možná by bylo lepší si na vašem msítě doplnit info a netvrdit krávoviny.
    4.5.2008 19:12 JKK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    dobrá. Mohl by jste doplnit screenshot? Ciste pro me vzdelani. Velmi dekuji!
    4.5.2008 19:14 JKK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    ano myslel jsem plochu a spravce souboru.
    kozzi avatar 4.5.2008 17:48 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    A už si to nahlásil? Jinak spousta aplikací už taky nabýzí ikonky s ikonsetu, ale bohužel né všechny věřím že se to postupně zlepší. Jinak já mám rád jak kde tak GNOME, ale ted pouzivam GNOME, jelikoz KDE se neda tak vzhledove prizpusobit.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    4.5.2008 18:16 JKK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Nehlasil. Jakozto zaprisahly odpurce GNOME :-). Ale i kdyby, jako clovek ktery vidi GNOME raz za pul roku prece nebudu reportovat chyby, na ktere 100% prijde kazdy, kdo GNOME normalne pouziva...
    4.5.2008 18:17 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Nehlásil, protože tvrdíte pitomosti.
    kozzi avatar 4.5.2008 18:19 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    No netvrdi, napriklad pokud mas na plose nejakej soubor teba pepa.zip a das vlastnosti a tuknes na ikonu kvuli jeji zmene tak ti to zapne file dialog misto vyberu ikonky s nejakyho listu
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    4.5.2008 18:25 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Tak já to schválně zkoušel, když jsem měl ještě nahrané Ubuntu 8.04 LTS, a klikl jsem na nějakou ikonu na panelu a zobrazil se seznam pro výběr jiné. A nebo při vybírání programu pro spuštění souboru jej stačilo vybrat ze seznamu, rozhodně ne z nějakého souboru, který bych musel ručně hledat. Tkaže to, co tvrdí JKK, je demagogie.
    kozzi avatar 4.5.2008 18:40 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Ale o tom ja nemluvim, jak jsem psal ja vetsinou uz to tak je a je to dobre, ale treba u plochy to je furt tim zpusobem jak JKK tvrdi, takze uplne demagogie to neni.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    4.5.2008 18:43 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Tak ať napíše, čeho se to týká, protože pak to někdo zkusí a jde mu to a nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co JKK píše.
    4.5.2008 19:15 JKK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    anomyslel jsem plochu a spravce souboru. (pamatuju si plochu)
    Konqui avatar 4.5.2008 16:14 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Ať má barvičky jakékoliv tak je GNOME pořád stejně hnusné a stejně stupidní (no flame, můj názor)
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    freshmouse avatar 4.5.2008 16:17 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    To mám nejradši. Někde začne flame a pak napíše "no flame"... Ach jo.
    4.5.2008 16:26 JKK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Že je hnusné a stupidní je přeci relevantní názor. Já si taky myslím že je GNOME povětšinou příšerné ( i když se vzhledem se dá něco dělat), neskutečně pomalé, neovladatelné a pořádně nekonfigurovatelné. Jinak než subjektivně se na to přeci nedá koukat. tisíc lidí, tisíc názorů. Důležité je nevnucovat to ostatním.
    freshmouse avatar 4.5.2008 16:29 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Naopak, je to zcela irelevantní. Je to jako na webu s kuhařskými recepty napsat pod článek s návodem na přípravu knedlíků, že máš radši brambory a "no flame".
    4.5.2008 16:34 JKK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    To není totéž. To by tu musel napsat něco jako Xfce (KDE) rulezz. Totéž by to bylo, kdyby pod článek popisující knedlíky na 100 způsobů napsal, že knedlíky stejně nerad :-) A to už OT není.
    freshmouse avatar 4.5.2008 16:37 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Hmm, nevím, nehodlám o tom diskutovat, nemám tolik času na "no flame". :-)
    4.5.2008 18:59 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Používám léta KDE, ale přítelkyni jsem dal na notebook GNOME, protože ho považuji za jednodušší.

    Sám notebook občas používám. Dříve jsem používal KDE aplikace, případně celý KDE desktop nainstalovaný souběžně s GNOME. Teď jsem při upgrade Ubuntu odstranil cokoliv co mělo něco společného s KDE a snažím se plně sžít s GNOME.

    Mám ale mraky problémů. Zkusím zneužít tohoto spotu a zeptat se na řešení toho, co jsem řešil dnes:

    -jak donutím gedit používat regulární výrazy při search/replace?

    -jak donutím gedit při otevírání souboru ve file dialogu otevírat poslední cestu a ne adresář home?

    Vzhledem se mi GNOME líbí víc, ale použitelnost je IMHO opravdu zaměřená jen na co nejzákladnější využití pc. To ale není chyba, 90% uživatelů to dostačuje. Navíc se pomalu zlepšuje.
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    freshmouse avatar 4.5.2008 19:04 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    ad a) Zkus přídavné moduly, viz GNOME Live.

    ad b) Já sice většinou otevírám ze záložek, ale mám dojem, že to otevírá poslední cestu... Používáš 2.22?
    5.5.2008 13:00 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    Verzi GNOME mám 2.22.1.

    Teď jsem to znovu vyzkoušel a zjistil jsem, že gedit se chová dobře při práci s lokálními soubory. Blbne při práci na vzdáleném disku (sftp).
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    Drom avatar 8.7.2008 14:52 Drom | skóre: 24 | Kdyne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zcela vlastní nastavení vzhledu GNOME
    GNOME Color Chooser (alias gnomecc) je pomerne nova aplikace, cca dva roky stara, pokud si pamatuju, jackthedipper s tim tenkrat "porad" otravoval na irc :)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.