Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
V těch 900-1000 emailech denně se to ztratí.
To jako fakt nepřeháníš?
Jak se tu řešily spamy pod jedním blogpostem, byl tam zaslán fajnový vzor jak odpovědět na řetězovej mail. Posílala mi to moje spolužačka a tak jsem pro ní vyplnil vzor... 2x, 3x... je to marný.
Prostě si to představ jako offline obsah diskusního fóra z abíčka. Něco takového se přece hodí, ne? Nejde o to, jestli to jsou emaily nebo nějaká DB, s nastavenými filtry a dobrým vyhledáváním se rozdíl stírá.
btw: jednou jsem seděl na pohovoru u jednoho maníka, a během jedné hodiny dostal 400 mailů z delphi konfery. Před dvěma lety to bylo. Jóó, tedy jsem na to taky čuměl...
1GB RAM je dnes minimumNo, s tím se dá souhlasit...
360GB na disku mi nestačíTobě... mám 160 GB a stačí bohatě. 20 GB na /, 1035 MB na SWAP a zbytek na /home. 80 GB disk, kterej je skoro prázdnej, je osazen Windowsy. Nikdy nevíš, co se stane, když rootuju.
více jaderná sestava lze využít naplno běžnou pracíS tím samozřejmě souhlasím.
Co se týče toho disku, tak asi 100GB dat má u mě kámoš, protože na jeho 340GB se už prostě nevejdou. Už asi rok uvažujeme, že si postavíme diskové pole velikosti několika TB. No zatím ho nemáme, tak si dělá skladiště ze mě.... Každopádně tohle řešení je nevyhovující, takže na ten fileserver stejně dojde.
/ -- 35GB (50% full)
swap 2GB (jak kdy)
/var -- 2GB (40%)
windows -- 35GB (95%)
sklad -- 112GB (94%)
sklad160 -- 160GB (82%)
Využitelné volné místo: 35GB (na / data nedávám, zvlašť když tam mám home pro 6 uživetlů).
Nemám kam zálohovat (na sklad160 je to nevyhovující). Ten fileserver je prostě nutnost.
Ještě ve Windows jsem psal v C# (.NET) na Cyrix 233PR (180MHz). Paměti taky 256MB. Ve MS Visual Studiu 2001 a na Windows XP. Kdo nevěří ať vyzkouší. Ale naučil jsem se na tom OOP -- proto v linuxu píšu v javě.
Ale reakční doba takového serveru (Pentium II 400 MHz) není moc dobrá.
RIMMER: Brzdná dráha. Letíš teď na půl plynu - jaká je brzdná dráha? KRYTON: Čtyři roky a tři měsíce. RIMMER: A reakční doba? KRYTON: Čtrnáct dní.
Tiskni
Sdílej: