abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1974 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Jakub Lucký avatar 10.1.2009 12:08 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Další info mě zajímá... Hodlám udělat něco podobného...
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    10.1.2009 13:04 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    po lehke uprave jadra by snad melo jit zapnout manualni kontrolu otacku vetraku a pak nastavit nejaky trvaly chod (imho by to bylo lepsi)
    Michal Fecko avatar 10.1.2009 13:14 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Skusim fancontrol.
    12.1.2009 23:47 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Nevim jak EEE, ale notebooky maji vetsinou vetraky rizene pres ACPI a na to (pokud vim) fancontrol neucinkuje - ten je urceny pro HW monitory v SuperIO chipech. Takze bych spis zkusil prozles ACPI zarizeny v /sys, napr. u mne (Compaq Evo) funguje zapinani/vypinani vetraku pres /sys/class/thermal/cooling_device[0..3]/cur_state, staci zapisovat 1 a 0 pro zapnuti/vypnuti ventilatoru, cislo urcuje rychlost.
    rincewind avatar 10.1.2009 13:07 rincewind | skóre: 14 | blog: Bloguji,_tedy_jsem? | Hermanova Hut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)

    Pekne :) Ad. vetrani, strcte pod to 25cm ventilator s nozickama a je vymalovano ;)

    Michal Fecko avatar 10.1.2009 13:17 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Tiez som rozmylslal a najviac by ma potesilo tam dat nieco taketo: stolik velkosti podorysu EEEcka z dierkovaneho plechu, v strede 8 alebo 12cm otvor na ventilator + napajanie ventilatora skrz USB (otazka, dalo by sa zistovat otacky skrz USB?).
    rincewind avatar 10.1.2009 19:12 rincewind | skóre: 14 | blog: Bloguji,_tedy_jsem? | Hermanova Hut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)

    Spis otazka, bude stacit napajeni z USB? 12cm vetracek bude chtit 12V, tak mozna 4x USB do serie :D

    Michal Fecko avatar 10.1.2009 19:19 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Vystaci si aj s 5V, odskusane :-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 10.1.2009 19:42 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Jsi si jistý, že potřebuješ ventilátor? Já si pořídil turbokartu s MC68060 do svojí Amigy 1200 když ještě nebyla v toweru (vyhřívaná klávesnice) a ten procesor a všechno se hřálo jako svině což spůsobovalo pády systému (na tý kartě byl i slot pro Fast RAM), no a bohatě stačily 1,5cm nožičky...

    Skus to nejdřív podložit, než se pustíš do bastlení větráku. ;-)
    Michal Fecko avatar 10.1.2009 19:58 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    No to sa prave uvidi (ak to prezije) v lete, zatial je to fajn (47 - 53 stupnov Celzia)...
    Hobit avatar 10.1.2009 20:14 Hobit | skóre: 7 | blog: Kdo si hraje, nezlobí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    kdyz si monitorujes tu teplotu, tak fakt vyzkousej, co ti radi amigapower. ono jen to nazvednuti by fakt melo pomoct i prirozene cirkulaci tepleho vzduchu, kdyz nejede vetracek. v nejakem casovem rozmezi by pri stejne teplote servrovny mela byt namerena mensi prumerna teplota.
    rincewind avatar 10.1.2009 20:25 rincewind | skóre: 14 | blog: Bloguji,_tedy_jsem? | Hermanova Hut
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)

    Ono jde spis o to, aby se porad nepoustel a nezastavoval vetrak.

    =^..^= AmigaPower® avatar 10.1.2009 13:27 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Neni to škoda? Něco co se vejde do kapsy od "kapsáčů" použít jako server?
    Michal Fecko avatar 10.1.2009 13:38 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    701ka ma maly display ktory na desktopove pouzivanie je slaby, ale ako serverova konzola zase staci... Skoda by bola mozno EeePC 901 ale urcite 1000ky...
    =^..^= AmigaPower® avatar 10.1.2009 13:51 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    No nevim, mně by teda na plnohodnotnou desktopovou práci nestačila ani 901 (respektive, nevidim moc podstatnej rozdíl mezi 701 a901 při takový tý běžný činosti mimo stolní počítač), myslel jsem tím spíš, že je to škoda kvůli tý mobilitě. ;-)
    Michal Fecko avatar 10.1.2009 14:00 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    myslel jsem tím spíš, že je to škoda kvůli tý mobilitě. ;-)
    No s tym sa da súhlasiť... Čiastočne :-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 10.1.2009 14:46 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Mně by vyhovoval, kdyby jeho velikost kopírovala velikost monitoru (čili ještě menší), to už bych ho tahal fakt všude... ;-)
    Dent avatar 10.1.2009 15:39 Dent | skóre: 21 | blog: Standovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)

    Na druhé straně, kdo se může chlubit takovým mobilním serverem? Kam se hrabe to kontejnerové řešení od SUNu :D

    Michal Fecko avatar 10.1.2009 15:45 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    +1 :-D
    =^..^= AmigaPower® avatar 10.1.2009 18:50 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    ...no, to je pravda, usb bluetooth, GPRS telefon v kapse, EEE za opaskem a hurááá mezi lidi :-D
    Michal Fecko avatar 10.1.2009 19:08 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    ...a to tam este rozmyslam cvicne virtualizovat cez qemu verejne pristupny freedos skrz VNC... :-)
    10.1.2009 16:14 pinkolin | skóre: 10 | blog: pinkolinov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)

    Urcite lighttpd a malou farmu PHP-FCGI, ten apache to pod zatezi utluce loadem velice rychle... Pokud je to sranda server, tak je to ale jedno. S lighty tam muze byt i neco uzitecneho.

    Quidquid latine dictum sit, altum viditur :-)
    10.1.2009 17:57 Samae1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    Tady ho někdo chce oddělat a dostat přes záruku zpátky peníze, chudák malej :D
    Michal Fecko avatar 10.1.2009 18:01 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: EeePC 701 ako (možno) 1. internetový server (2. časť)
    No dík, a možem to zabaliť, odhalil si ma :-D Ber to ako multitest HW od Asusu a SSD disku + SDHC disku...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.