Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
/sys/class/thermal/cooling_device[0..3]/cur_state
, staci zapisovat 1
a 0
pro zapnuti/vypnuti ventilatoru, cislo urcuje rychlost.
Pekne :) Ad. vetrani, strcte pod to 25cm ventilator s nozickama a je vymalovano ;)
Spis otazka, bude stacit napajeni z USB? 12cm vetracek bude chtit 12V, tak mozna 4x USB do serie :D
Ono jde spis o to, aby se porad nepoustel a nezastavoval vetrak.
myslel jsem tím spíš, že je to škoda kvůli tý mobilitě.No s tym sa da súhlasiť... Čiastočne
Na druhé straně, kdo se může chlubit takovým mobilním serverem? Kam se hrabe to kontejnerové řešení od SUNu :D
Urcite lighttpd a malou farmu PHP-FCGI, ten apache to pod zatezi utluce loadem velice rychle... Pokud je to sranda server, tak je to ale jedno. S lighty tam muze byt i neco uzitecneho.
Tiskni
Sdílej: