Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak už so umiestnil EEE pc 701 ako internetový server. Neviem ake to bude spoľahlivé, ako sa to bude hriať, čo a ako s SSD a SDHC diskami - všetko ukáže čas. Prvých 24 hodín prevádzky mal dnes ráno už za sebou. Grafy teploty sa nijako extrémne nezvýšili. Akurát od včerajšej polnoci som pozoroval periodické zvyšovanie a zároveň znižovanie teploty. Dávam to za vinu vypínaniu sa ventilátora (kôli miernemu nočnému poklesu teploty v serverovni) a následnemu zvýšeniu teploty CPU ktorá opäť vyvolá zapnutie ventilátora (?). Píšem si už ToDo (napr. php vnstat a kopu ďalších) ktoré veci treba dorobiť, treba doménu a pod.
Zmena oproti plánu je SDHC karta, ktora je iba 8GB (kedže 16G v čase umiestnenia nebola dostupná ), avšak na potreby servera stačiť bude. Na serveri beží apache (rozmýšlal som najprv nad lighttpd, ale odradila ma syntax konfigurákov, ktorá je pri apachovi predsalen prehľadnejšia - možno časom zvážim svoje rozhodnutie). Taktiež som rozmýšľal nad tým aby vetrák stále išiel napr. na 20-30 percent aby nedošlo časom k tomu žeby sa náhodou nerozbehol - otázka znie ale ako nato? No zaťial o projekte takýto malý report. Stránky projektu nájdete tu.
Tiskni
Sdílej:
/sys/class/thermal/cooling_device[0..3]/cur_state
, staci zapisovat 1
a 0
pro zapnuti/vypnuti ventilatoru, cislo urcuje rychlost.
Pekne :) Ad. vetrani, strcte pod to 25cm ventilator s nozickama a je vymalovano ;)
Spis otazka, bude stacit napajeni z USB? 12cm vetracek bude chtit 12V, tak mozna 4x USB do serie :D
Ono jde spis o to, aby se porad nepoustel a nezastavoval vetrak.
myslel jsem tím spíš, že je to škoda kvůli tý mobilitě.No s tym sa da súhlasiť... Čiastočne
Na druhé straně, kdo se může chlubit takovým mobilním serverem? Kam se hrabe to kontejnerové řešení od SUNu :D
Urcite lighttpd a malou farmu PHP-FCGI, ten apache to pod zatezi utluce loadem velice rychle... Pokud je to sranda server, tak je to ale jedno. S lighty tam muze byt i neco uzitecneho.