Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Tiskni
Sdílej:
Co je na tom perverzniho?
Způsob, jakým jsou požadavky formulovány.
Proste se funkce mobilu posunula od cisteho telefonovani spis k internetovemu terminalu.
Při pohledu na stav trhu: s/internetovemu/facebookovemu
A jak bys je chtel zadat? To si proste reknes na co mobil potrebujes (1), z toho ti vypadnou aplikace, ktere budes pouzivat (2), a z toho ti vypadne hw specifikace, kterou potrebujes (3). Pokud nepotrebujes poradit v bodech 1 a 2, pak staci uvest bod 3.
Co za úvahu vede k osmimegapixelovému foťáku?
Na internetovem terminalu trvam. FB nemam, a stejne mobil pozivam na spoustu veci.
Což o to, já používám „smartphone“ jako budík, ale to neznamená, že je pro to vhodně navržený.
Co za úvahu vede k osmimegapixelovému foťáku?Pravděpodobně je ta úvaha založená na (1) chci slušný foťák a (2) počet megapixelů koreluje u telefonů s kvalitou foťáku. Jak moc (ne)platí bod (2) nechám na lidech, kteří tomu rozumí a budou o tom chtít poučit zájemce i nezájemce
Ty požadavky dokonale vystihují perverzního ducha doby.Perverzního ducha doby imho lépe vystihuje Pavla Filipová v Chaka Raka Freestyle formou horror-core fekální poezie. Ale jinak +1.
Zas na druhou stranu je fakt, že furt lepší rap než Rytmus s Leo Beránkem dohromadyTak ona má i druhý klip Párty life. To ale není horor-core, to je jen horor.![]()
http://www.navratdoreality.com/?p=view&id=17759
I takováhle „kultura“ je důvod, proč se do (té jejich) „reality“ moc vracet nechci
S mobilem souvisí tak maximálně dualsim, notifikační dioda a výdrž na baterie,Tak si místo "mobil" doplň přenosný multimediální kapesní počítač s podporou bezdrátových datových přenosů. Pak už ti to třeba tak perverzní nepříde.
Ještě před šesti lety můj primární velký počítač neměl ani dvoujádrový procesor a 2GB RAM jen stěží. A to jsem na něm občas stříhal video.To já taky, ale na vícejádru ta konverze jde přece jen rychleji, že jo. O HW akceleraci ani nemluvě.
Progabena, proč by to mělo být v telefonu?Protože hry a multimédia. Nehledě na to, že nelze srovnávat 4jádro z mobilu s 4jádrem z desktopu. Ono i ty nejvýkonější mobilní procesory jsou pořád slabý. Proto se taky v mobilech vyskytuje HW akcelerace pro video třeba.
Ještě před šesti lety můj primární velký počítač neměl ani dvoujádrový procesor a 2GB RAM jen stěží. A to jsem na něm občas stříhal video.To já taky, ale na vícejádru ta konverze jde přece jen rychleji, že jo. O HW akceleraci ani nemluvě.Progabena, proč by to mělo být v telefonu?Protože hry a multimédia. Nehledě na to, že nelze srovnávat 4jádro z mobilu s 4jádrem z desktopu. Ono i ty nejvýkonější mobilní procesory jsou pořád slabý. Proto se taky v mobilech vyskytuje HW akcelerace pro video třeba.
S „kapesním“ zařízením to souvisí jak? Tedy kromě perverzního ducha doby.
co mas proti kapesnim zarizenim?
Obecně vcelku nic. Sám jich celou řadu používám. Ovšem vybíral jsem je podle poněkud odlišného klíče. Najdi si třeba, proč má Bystroušák ajfoun.
Obecně vcelku nic. Sám jich celou řadu používám. Ovšem vybíral jsem je podle poněkud odlišného klíče. Najdi si třeba, proč má Bystroušák ajfoun.Já jsem uvažoval, že se do diskuze zapojím, ale nechce se mi se znova nořit do těch samých argumentů, protože je mi úplně jedno, co si OP nakonec vybere. To co se davkol imho snaží říct je, že by měl být podstatnější uživatelský zážitek. Neseká se to? Fotí to dobře? Ovládá se to dobře? Chytí se GPS rychle? Jako uživateli by mi mělo být jedno, jestli tam je sedmijádro, Сетунь, nebo třeba kvantový procesor. Vybírat si mobil na základě parametrů, podle kterých si ho vybírá OP je cesta k neštěstí, protože nevypovídají o uživatelském zážitku. Asi jak vybírat klávesnici podle počtu tlačítek (čím víc, tím líp!), místo podle toho, jak se mi na ní píše a jakou má fyzickou geometrii. Lidi si zvykli v posledních letech porovnávat mobily podle těhle parametrů jen proto, že android je taková zajavená sračka, že škáluje lineárně (nová verze? přidej gigertz/gigabajt) a má určitý set minimálních požadavků, pod kterými bude uživatelská zkušenost velmi špatná. To ovšem nic nevypovídá o ostatních operačních systémech, které třeba můžou běžet na mobilech s desetinou požadovaných parametrů pětkrát lépe. A tím nemluvím vysloveně o iPhone, ale třeba i o firefox os, ubuntu phone a dalších.
<náhodná_autorita />
řekne, že je to kvalitní.
Najdi si třeba, proč má Bystroušák ajfoun.aby si moh udělat hezkou fotku pro http://libimseti.cz?
uf .. tazatel se vás ptal na to, jeký mobil splňuje jeho požadavky, nebo se alespoň k tomu blíží. Nepotřebuje od vás poradit, který parametry jsou blbý, a na co má svůj mobil používat.
Co je nesrozumitelného na slovech komentář a diskuze?