Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
rpmbuild -ba bla.spec
a to vám i nahlásí závislosti potřebné k sestavení. To snad jen na fedoře to nefunguje správně a musí se tam machrovat se 100 příkazama.
rpmbuild -ba kernel.spec
(případně rpmbuild -bb kernel.spec
, pokud nepotřebujeme sestavit src.rpm) je správně. Ostatně, použil to i mock v Koji, když tuto verzi kernelu pro Fedoru v květnu s úspěchem sestavil. 100 příkazů opravdu není potřeba.
Potřeba ale je uvědomit si, že není zaručeno, že starý balík půjde vždy sestavit s novějšími nástroji a závislostmi. Ty jsi z nějakého důvodu chtěl sestavit květnovou verzi balíku kernel, přitom máš zřejmě nainstalované aktualizované balíky, zejména rpm
a redhat-rpm-config
. Červencová aktualizace přinesla tuto změnu:
Spec soubor balíku* Tue Jul 21 2009 Tom "spot" Callaway <tcallawa@redhat.com> - 9.0.3-10 - always delete %buildroot as first step of %install (as long as %buildroot is not /)
kernel
funguje trochu nestandardně napsaný a instaluje soubory so buildrootu už v kroku %build
. Kvůli výše uvedené změně se mu ty soubory smažou při vstupu do kroku %install
.
Workaround pro kernel.spec byl proveden hned druhý den:
Čili na tento problém bys nenarazil, pokud bys použil aspoň trochu aktuální verzi balíku* Wed Jul 22 2009 Tom "spot" Callaway <tcallawa@redhat.com> - We have to override the new %install behavior because, well... the kernel is special.
kernel
.
Tiskni
Sdílej: