Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
a ať se Ti to líbí, nebo ne, tak každý z nás se rodí už s určitým dluhem vůči společnostiNelíbí.
jdi dělat někam třeba do charity jako dobrovolník, kde budeš užitečný pro ostatní nemohoucí a skoro nic za to nedostanešKlidně půjdu, mi nějakou najdi, kam můžu denně docházet (pěšky, protože nemám auto a na autobus), popř. kde mě nechaj přespat.
nebo vlastně ještě čtvrtou - najdi si cvokařeAno - jenom proto, že mám názor, který nesdílíš, jsem automaticky psycho a potřebuju cvokaře. Navíc je cvokař lékař, který všechno vykecává pojišťovně a farmaceutickýmu loby a nepoužívají kvalitní šifrovací metody (jestli je vůbec používají) a používají kompromitované operační systémy a všechno se tak dozví Obama.
neproháněli mozkem a nenaráželyToto je správně, protože některý z nich žijou v době, kdy se prohánějí, ale v mozku naráží už mrtvé.
...tak za to můžou zubní pasty. Ve škole do nás hrotili, že si máme čistit zuby, aby byly zdravé, ale v těch pastách je fluorid sodný... kterou tráví vlastní obyvatele přidáváním do pitné vody (protože nezjistili přítomnost sarinu, ale jen fluoridu sodného, který je také složkou sarinu). A fluorid sodný způsobuje autismus a asi taky i debilitu. Může tedy za to škola a pak stát, který mi ji vnucoval.Tak pak doporučuju tenhle film.
Klidně půjdu, mi nějakou najdi, kam můžu denně docházet (pěšky, protože nemám auto a na autobus)Si máš „sehnat kolo“. Nebo třeba Babettu. Jinak by si čuměl kam až se dá dostat po vlastních.
Jinak by si čuměl kam až se dá dostat po vlastních.Ha, jsem to schválně našel.
a ať se Ti to líbí, nebo ne, tak každý z nás se rodí už s určitým dluhem vůči společnostiNo a pak jsou tu ještě body ve kterých se prostě někteří lidé neshodou. Jako tento.
v podstatě máš tři možnostiOpravdu?
prosím o argumenty - docela by mě zajímalyCelé společenstva fungují na princpiu, že jim od narození každý něco dluží (Dostal si výuku zdarma, společnost tě od narození živí? Tak teď ji val přeměňovat na hodnoty které společnost tak nutně potřebuje). No a někteří vyznávají to, že jde jen o hloupé uměle stvořené společenské stigma. Teď to není ještě tak hrozné, bývali i časi kdy to bývalo horší (R-U)
Tiskni
Sdílej: