Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Pokud je to politolog, tak od něj nemůžeš čekat slušnou podporu přírodních věd. Toho zajímají humanitní věci a z matematiky mu určitě ve škole naskakovaly pupínky. Což je ale dost chyba, protože právě v přírodovědných a technických oborech potřebuje naše školství nakopnout k dalšímu rozvoji.
Lide by potom nebyli motivovani studovat neuplatnitelne obory jen kvuli tomu, ze zustanou jeste par let studenty a nemusi se o sebe starat.
No a pak bychom za nějakých deset až dvacet let mohli všechny školy zavřít, protože by na nich neměl kdo učit, čímž by se problém vyřešil definitivně.
Co si mám představit pod jakousi zkušeností?
Jinak nevím, proč bych měl vyvracet názor jednoho z diskutujících. Částečně s ním dokonce souhlasím. Myslím si sice, že těžiště činnosti vysokých škol je v poskytování vzdělání, ale jinak souhlasím, že z historického hlediska plnili vysoké školy i jiné, méně formální funkce. Ovšem nelze z tohoto hlediska srovnávat soukromé vysoké školy s maximálně desetiletou tradicí, a veřejné vysoké školy s minimálně o řád delší historií... Právě ty doplňující funkce se formují časem nesrovnatelně pomaleji.
Jako protipříklad bych uvedl třeba VŠFS. Jinak by mě zajímalo, kde se dá najít nějaké objektivní zhodnocení kvality VŠ. Nemyšleno ironicky.
Tu první část moc nechápu. Pokud máš na mysli to, že soukromou VŠ budeš oceňovat jako firmu, pak dobře. Ale oceňovací hodnota ani vzdáleně přímo nesouvisí s kvalitou poskytovaných služeb. Pokud máš na mysli pouze goodwill, tak mi dej jeden příklad české VŠ, která jej má vyčíslený.
A to druhé je také mimo mísu, zaměření školy nijak nesouvisí s její kvalitou. Možná to bude tím, že ve chvíli, kdy začali soukromé VŠ vznikat nebyla poptávka po absolventech technických oborů nijak valná...
Pokud máš na mysli pouze goodwill, tak mi dej jeden příklad české VŠ, která jej má vyčíslený.Určit goodwill u jakékoli společnosti, která nedávno neprošla akvizicí, nebo není kótovaná na burze, je celkem hloupé, nemyslíš?
Tragédie je právě v tom že objektivní zhodnocení kvality soukromé školy je úplně jednoduché.
Protože pokud jsi komerční subjekt, který prodává nekvalitní zboží nebo služby, pak dlouho nepřežiješ.
To je učebnicová teorie. V praxi by se protipříkladů našlo víc než dost.
Pokud na poskytované kvalitě nezávisí tvé příjmy, jako v případě státní školy, pak máš o důvod méně tu kvalitu poskytovat.
U většiny soukromých škol je kvalita výuky tím posledním, o co zákazník stojí. Naopak, jde o to, získat příslušný papír s co nejmenším úsilím. Takže příjmy sice na kvalitě výuky závisejí, ale ta funkce je klesající.
Protože pokud jsi komerční subjekt, který prodává nekvalitní zboží nebo služby, pak dlouho nepřežiješ.Takových firem a firmiček naleznete na našem trhu hodně. Tváří se to jako velká super firma a ve skutečnosti je to takový garážový business.
No to záleží, spoustu věcí dokáže garážovka řešit operativnějí, ale když jde do tuhého, je lepší mít za partnera ten silný subjekt.A nebo taky ne :).
Doby, kdy pouze stačilo mít před jménem titul, jsou už pryč … dneska už se taky kouká na to, z jaké školy titul je.
Zdaleka ne. U kvalifikovaných pozic do určité míry ano - ale tam často na titulu ani nezáleží a firma si dělá vlastní testy. Ale pořád je spousta (a mnohem víc) nepříliš kvalifikovaných míst, u kterých je z různých důvodů úplně zbytečně požadováno vysokoškolské vzdělání resp. maturita. A tam holt jde jen a jen o ten papír.
bych ty gender studies zas tak úplně nezavrhovala.To se nedivím. Na druhou stranu, když vidím v MHD ty populistické cancy o tom, jak zdravotní sestra bere míň než expert na obnovu dat, financované z EU, otevírá se mi kudla v kapse.
Naproti tomu mě ale napadá zcela nepatřičná myšlenka - po letech tristních zážitků ze čtení záplavy textových příspěvků na I-netu (diskuse, blogy, dokonce i mnohé profesionální žurnalistické články) se mi zdá, že náš mateřský jazyk není v současnosti důležitýLidé neovládají gramatiku stále stejně (napříč národy). Pouze ochota platit korektory je nižší.
a jeho čistota se nebere vážně.Národní obrození je mrtvé a doufám, že to tak zůstane.
Moc se omlouvám, ale nic ve zlém - vaše pohoršení nad informacemi o platech sester - mohl byste mi to malinko vysvětlit?Což takhle porovnávat experta s lékařem, který je expertem ve svém oboru, a zdravotní sestru s polním technikem? O pokud možno nemíchat soukromou sféru a státní sektor?
Snad všechno nezpůsobují ti korektoři?Oh, wait... trolling is a art?
Na druhou stranu, když vidím v MHD ty populistické cancy o tom, jak zdravotní sestra bere míň než expert na obnovu datNevím, jestli chceš přímo demagogizovat, nebo jseš jenom spletenej. Jestli tady je nějakej probém, tak že expertka na obnovu dat bere třeba 40% toho, co expert. Že bere sestra míň než primář (abych použil aspoň trochu míň pitomé srovnání), je na gender studies / feministkám úplně jedno. Ale klidně si dál podporuj svoje valstní předsudky, je to snazší než přiznat že su blbec nebo ještě hůř, že sem se mýlil.
Jestli tady je nějakej probém, tak že expertka na obnovu dat bere třeba 40% toho, co expert.vskutku? zajisté své tvrzení snadno podpoříš odkazem na nějaký seriozní průzkum, že?
Vysoké školy nebudou dostávat peníze od státu z roku na rok, ale na více let dopředu. Má jim to umožnit lépe plánovat svou činnost. S novinkou počítá prvotní návrh novely zákona o vysokých školách.Vysokoškoláci a neumí cash-flow management, super... :) Takže vlastně jediné co se změní bude, že místo toho, aby si ten leasing, nebo účelový úvěr vzala ta vysoká škola, tak stát vydá dluhopisy a tím přesune náklady na správu penežních toků od té školy do přímé položky státního rozpočtu, kde se víc schová a zároveň si stále budou ještě moci ty vysoké školy půjčit, protože státní dluh se neprojeví v jejich credit ratingu.
Odpadla by tím i současná povinnost utratit do konce roku celý rozpočet, což často vede k tomu, že školy nakupují zbytečnosti. "O kontraktové financování velmi stojíme," souhlasí rektor ČVUT Václav Havlíček.Souhlasím, že nevyčerpané prostředky z budgetů by se měly přelévat do dalších účetních období, tak jedna pozitivní věc, ale to neplatí jen ve školství, ale obecně ve veřejných institucích.
Vysokoškoláci a neumí cash-flow management, super... :) Takže vlastně jediné co se změní bude, že místo toho, aby si ten leasing, nebo účelový úvěr vzala ta vysoká škola, tak stát vydá dluhopisy a tím přesune náklady na správu penežních toků od té školy do přímé položky státního rozpočtu, kde se víc schová a zároveň si stále budou ještě moci ty vysoké školy půjčit, protože státní dluh se neprojeví v jejich credit ratingu.Nepochopils o co jde, ale vyjadril ses k tomu hezky. Cilem konktraktoveho financovani neni dat skolam balik penez na vic roku dopredu, jak se chybne domnivas, ale zajistit, ze budou mit jistotu, ze v prubehu vice let budou dostavat nejakou konkretkni castku. Ted je to tak, ze mnozstvi penez, ktere jde vysokym skolam se stanovuje kazdy rok jinak.
Ted je to tak, ze mnozstvi penez, ktere jde vysokym skolam se stanovuje kazdy rok jinak.... z čehož plynou pak takové ty hezké situace, jakože se celý rok šetří a suší huba, aby prachy vyšly, a pak se těsně před koncem období nakupojou předražený nesmysly, aby se náhodou neutratilo málo a příští rok nepřišlo míň peněz s tím, že škole minule něco zbylo, a tedy nepotřebuje tolik; udělat nějakou dlouhodobou záležitost je prakticky nemožné, neboť se neví, jestli prachy, co byly vloni, budou i letos, i za rok, a tedy jestli se investice rozplánovaná do tří let bude moci platit ve druhém a třetím roce, neb kdyby se na ni šetřilo dopředu s tím, že druhý a třetí rok se dá z našetřeného, tak nastává výše uvedené
Ono to především nejde generalizovat, ale řekl bych, že gtz "technickými obory" myslel spíš třeba absolventy strojní nebo stavební fakulty ČVUT. Ona se ta poptávka sice postupně samoreguluje tím zájmem o různé obory, ale čerstvý absolvent těžko může počkat 10-15 let, než se to "srovná".
Celkově by ale bylo zajímavé mít nějakou statistiku, jaká část absolventů různých škol a oborů se živí tím, co vystudovali. Jen se obávám, že by v některých případech ta čísla stála za vážné zamyšlení.
A navíc vyznívá, že když budu pět let studovat IT, tak budu blbě shánět práci, zatímco když budu pět let studovat advokáta nebo lékaře, tak seženu práci hned. Což je věc, kterou opravdu stojí za to konfrontovat s realitou.Quidovi to říkám zhruba takhle:" Chceš-li být v pohodě, zapomeň na to, že by ses živil stejně jako já a buď raději zubařem. Ten je - na rozdíl ode mne - v práci od do. Dělá manuální práci u které je výsledek, který přináší uspokojení. Klienti nedělají cavyky s placením. A pokud budeš pracovat dobře a kvalitně, tak ani nebudeš mít nouzi o práci. A když něco zvržeš, tak pokud vím, na zubařském křesle se obvykle neumírá."
počet obvoďáků je limitován pouze tím, zda lékař bude mít smlouvy s pojišťovnou. A většinou pojišťovny na tyto věci kývnou, protože každý lékař jim donáší zisk.
Zisk mají pojišťovny z pojištěnců, kteří platí pojistné. Lékaři jim naopak zisk snižují, protože jim pojišťovna musí proplácet výkony. Teoreticky by pro pojišťovnu bylo nejlepší žádné lékaře nemít.
Lide jsou od prirody ruzni a maji ruzne sance. Proto je nejspravedlivejsi system, do ktereho se stat nemontujeROFL! Navrhuji pridat do fortunek
Lide jsou od prirody ruzni a maji ruzne sance. Proto je nejspravedlivejsi system, do ktereho se stat nemontuje, nebo alespon takovy, kde si kazdy plati sam naklady na sve studium.Takže např. nadaný sirotek z dětského domova by byl automaticky bez šance studovat? To by ta společnost byla sama proti sobě, člověče! Předem by zahazovala talenty. To se nevyplácí. Už za první republiky byla ta možnost, že když měl student vynikající výsledky, dostal stipendium. Můj děda byl utečenec z Ruska, páč si chtěl zachránit kůži před tamní bolševickou lůzou a kdyby nedostal tuhle možnost, těžko by vystudoval. A myslím, že to naší republice celoživotní prací v leteckém průmyslu vrátil. Jsem přesvědčená, že byznys v určitých oblastech nesmí mít hlavní slovo, a to ve školství, zdravotnictví, vědě, kultuře, politice, sportu, soudnictví, ochraně přírody... Tam dochází ke střetu zájmů a posléze k úpadku.
Jsem přesvědčená, že byznys v určitých oblastech nesmí mít hlavní slovo, a to ve školství, zdravotnictví, vědě, kultuře, politice, sportu, soudnictví, ochraně přírody... Tam dochází ke střetu zájmů a posléze k úpadku.+1
To by ta společnost byla sama proti sobě, člověče! Předem by zahazovala talenty. To se nevyplácí.A co jiného se děje v zemi, kde se stalo takovou pěknou tradicí, že čas od času vrchnost uspořádá genocidu nepohodlných osob pod právě vhodnou záminkou ? (namátkou : Slavníkovci, Bílá hora, 50.léta 20.století) Inu, takhle vypadá v praxi ta slovanská holubičí povaha
Ale vždyť komunisté nikdy moc neztratili.Svým způsobem je to tak, protože mezi řediteli, majiteli firem, soudci, politiky atd. je spousta bývalých nomenklaturních kádrů. Měli zkrátka mnohem lepší podmínky na startovní čáře v 90. letech než běžní lidé.
Nebo vy věříte, že v roce 1989 nešlo o řízené předání moci ? Ty všechny demonstrace, to bylo jenom divadýlko.Nemám žádný důvod tohle si myslet. Konspirativní teorie mě opravdu neberou. Na toto téma jistě najdete společnou řeč s jinými diskutéry, jako např. Vladimírkem Zimou, gtz, či s tím pánem, co mě tu tak neúnavně pronásleduje
Kromě toho celý ten průšvih začal (v novodobé historii) sociální demokracií. Zjednodušeně řečeno, loupežníci zjistili, že číhat v lese na kupce je moc namáhavé a nebezpečné a mnohem lepší je založit si politickou stranu a slibovat těm chudším ráj na zemi.S tím bych celkem souhlasila...
Lokiho názory jsou sice extrémní, ale jak chcete zajistit, aby státní penězovody ovládali jenom poctiví, spravedliví a neúplatní lidé? Zvlášť když takoví na těch místech v naší republice už dávno nejsou...Nic lepšího než demokracie, právní stát, jasná pravidla a jejich důsledné dodržování se zatím neosvědčilo. Veškeré "defenestrace", vlády "lidu" dopadly vždy velmi tragicky především pro ten "prostý" lid. Naději vidím v /nenásilné/ občanské iniciativnosti, víře v dobro a pozitivní myšlení. Škarohlídství a remcání mě neba. Připadá mi, že jsme jako Češi příliš pasivní. Třeba Němci si nenechají nic líbit, a také mají kvalitnější zboží těch samých značek a za nižší cenu, lepší podmínky tel. operátorů či v případě bankovních poplatků se také nenechají okrádat. Taky jistě nemají tak často shnilé maso na pultech řetězců. Co si necháme líbit, to máme.
Nemám žádný důvod tohle si mysletNevím jak kdo, ale já mám ve zvyku se koukat kolem sebe, porovnávat zprávy z různých zdrojů, dávat je do souvislostí. Taky jsem si to nemyslel. Jenže jak se tak informace postupně doplňovaly a kombinovaly a odkrývaly se nové skutečnosti - zkrátka změnil jsem názor. Pokud je to konspirativní teorie, tak zcela původní a moje
demokracie, právní stát, jasná pravidlaA co z toho vyjmenovaného tady máme ? Je tady naoko hra na demokracii, přičemž ve skutečnosti se parlamentní strany vždycky domluví a hlavně mezi sebe nikoho nového nepustí (viz Čunek, Bárta) nebo ho dokonce ekonomicky zničí (viz Václav Fischer a senát - dlouhá léta úspěšně podnikal a najednou krachne ???) Právní stát ? Jen pro někoho... Jasná pravidla ? Nenechte se vysmát. Možná by to chtělo méně naivity. Já nechci být škarohlíd, ale nějak z toho marasmu nevidím cestu.
Nevím jak kdo, ale já mám ve zvyku se koukat kolem sebe, porovnávat zprávy z různých zdrojů, dávat je do souvislostí.To já rozhodně taktéž. Jen bych možná doplnila z důvěryhodných zdrojů.
Jenže jak se tak informace postupně doplňovaly a kombinovaly a odkrývaly se nové skutečnosti - zkrátka změnil jsem názor.To je ovšem zcela nekonkrétní vyjádření. Můžete je podpořit věcnými dokazatelnými fakty? Moje osobní zkušenost s událostmi před a v listopadu 89 se naprosto shodují s výkladem ústavu, který je zanalyzoval a dopodrobna se jimi zabývá. Zde máte včetně svědectví a dokumentace rozebráno to, co Listopadu předcházelo a zde zdokumentovaný podrobný průběh všech událostí. Můžete-li některou z konkrétních událostí zpochybnit, ráda si info vyslechnu.
Prostě jenom nepatřím k lidem, kteří si jednou vyberou jednoho politického favorita a tomu jsou věrní až za hrob a nad jeho prohřešky zavírají oči.To já taky ne. Chyby jsem tolerovala, nikoli zavírala oči, snad je Václavu Havlovi, to byl skutečně můj miláček, mohu-li to tak říct...To přiznávám
ad Havel
On a jeho ostatní se měli za totality opravdu špatně. Jeho žena nenakupovala nikde jinde než v Tuzexu a v Esu.To co mně a hodně dalším lidem vadí
No i já jsem v tom řežimu žil a pracoval a Vy? svazačka?
Nechce se mi psát o dalších a dalších věcech, ale, jak mi ten známý říkal je tak nasrán i tím, že naše letiště bylo po něm pojmenované po něm, že pokud musí letět do ciziny tak raději použije Vídeňské letiště. A ani se mu nedivím.On a jeho ostatní se měli za totality opravdu špatně. Jeho žena nenakupovala nikde jinde než v Tuzexu a v Esu.
Já Havla opravdu nemusím a obzvlášť jeho amnestie mi zatraceně leží v žaludku. Ale vyčítat mu Tuzex je mimo mísu. Prostě ty peníze měl, získal je zcela legálním způsobem a následně je utrácel. Mimochodem, Tuzex je vzorová ukázka socialistického rozkladu a pokrytectví. Jak bylo vůbec možné, že v socialistickém státě existovaly obchody, kde si drtivá většina socialistických pracujících nemohla legálně nic koupit?
Tuzex byl obchodem PZO, který měl sloužit proto, aby lidé co pracovali v zahraničí mohli své peníze někde utratit (protože za svou práci dostávali valuty a ty jaksi legálně u nás nemohly být)
Proč tak složitě? Mohli si přece valuty směnit na koruny a následně utrácet dle libosti
ad Havel On a jeho ostatní se měli za totality opravdu špatně. Jeho žena nenakupovala nikde jinde než v Tuzexu a v Esu.Tak tohle je argument úrovně Haló novin, možná ještě níž. Jednak nevím, zda-li je to vůbec pravda a ani mě to nezajímá, kde nakupovala Olga Havlová. Na podstatnou věc, a sice Havlovy zásluhy na boji za lidská práva a svobody navzdory totalitnímu režimu, který ho za tuto činnost věznil a všemožně perzekuoval, jste jaksi pozapomněl...Ale to už tak bývá... Je mnoho věcí, se kterými jsem s V. H. nesouhlasila, kromě uvedené amnestii také s jeho postojem k romské problematice /kauza Matiční/, či přílišným euro-optimismem. Přes to všechno jsem ho měla jako člověka ráda, vážila jsem si ho za jeho osobní statečnost, vztah k pravdě, vizionářství a idealismus. V tom mi byl zkrátka blízký a myslím, že mít někoho rád/a je moje osobní věc, do které nikomu nic není, stejně tak jako je vaše právo někoho rád nemít
No i já jsem v tom řežimu žil a pracoval a Vy? svazačka?Já v té době vyrůstala a v době revoluce studovala SŠ. Na vaší otázku "svazačka?" odpovím: nikoliv. A asi takhle. Já vás se ptát, jestli jste byl komunista, nebudu. Nepovažovala bych to za slušné a ani mě to nezajímá.
Já vás se ptát, jestli jste byl komunista, nebuduJá Vám klidně odpovím: Nebyl jsem ve straně ani ve svazu.
kromě uvedené amnestii také s jeho postojem k romské problematice /kauza Matiční/zvoral na co šáhnul Pokud Vám jde jen o tyto věci tak to smekám. Mně šlo o ty druhé věci jak jsem psal. Např podpora humanitního bombardování v JSFR, podpora vrahům v Kosovu, podpora Gruzie při konfliktu v roce 2008. Když to celé shrnu tak podporoval hajzlíky -> stačí se podívat kdo vládne v Gruzii, Gruzie válku sama začala a pak békala, že na ni jde velká armáda z Ruska. Podpora režimu a uznání Kosova ... bléééééé, vždyť představitelé Kosova byli skoro samí vrazi, kteří se podíleli na genocidě.
Gruzie válku sama začala a pak békala, že na ni jde velká armáda z RuskaTak jako Československo v roce 1919?
Jestli si dobře pamatuju, tak to bylo tak, že Rusko začalo velmi okatě připravovat anexi
Tak to se pamatuješ špatně. Válka nezačala jen tak samovolně, v tom máš pravdu, začala dělostřeleckou přípravou gruzínské armády z českých houfnic od Trautenberka na noční město Cchinvali. V tomto problematickém separistickém regionu jsou ruské jednotky rozmístěny od devadesátých let na základě dohod. Jenže Šaškašvili se najednou rozhodl (čitou náhodou v době letních olympijských her), že to tak prostě nebude a že si Osetii uzme zpět vojenskou silou.
Jestli si dobře pamatuješ na datum, tak to bylo 8.8. 2008. Jenom šílenec by zahájil válku v této době. No a to Šaškašvili patrně bude. Takže bych to trochu poopravil. Nejdřív přišel Gruzínec a rozstřílel to a pak se najednou divil, že přišel i Rus rozstřílel to taky. Samozřejmě jako první přispěchal u nás s verbální podporou Venouš Havlů, Trautenberk a další z party Člověka z plísně Šimon Pánev a komunista Štětina vyrazil na výpravu do Gruzie. Akurát Venouš tuneltatík Klaus si uchoval vcelku střízlivý a uvážený pohled na tento konflikt, což je mu k dobru.
důvěryhodných zdrojůJak se poznají důvěryhodné zdroje ? Například z toho, že mlčí o poměrně velikých demonstracích v Polsku a to jeden jako druhý? Každý zdroj je z principu nějakým způsobem "cinklý", novináři taky musí jíst. Je třeba brát ohled na všechny zdroje. Na každém šprochu pravdy trochu.
s výkladem ústavuJak známo nejlépe se bádá, pokud znám výsledek, ke kterému chci dospět. Ústav je placen státem, badatelé chtějí mít místečko co nejdéle. Co vyzkoumají si doplňte sama. U mne té důvěry moc nepožívá.
Václav FischerJestli si dobře pamatuju, letadla prodal už nějaký čas předtím a svůj byznys ke své škodě přesunul do Čech. A časová korelace senátorství i krachu je poměrně dost vypovídající.
Statistika nuda je, má však cenné údaje
ČunekDehonestován na základě svědectví "jedna paní povídala", v tomto případě doslova. Pokud vím, nic se mu neprokázalo. A myslím, že tamní voliči nepochybně vědí, kdo je kdo.
BártaPodobný případ, nebezpečný sebrance u koryt. Na rozdíl od Čunka navíc ještě dost schopný. Řekněte mi co je vlastně až tak špatného na rozdávání vlastních peněz? Proč médiím nevadí na ostatních politicích, že totéž dělají s prostředky z rozpočtu?
Jestli si dobře pamatuju, letadla prodal už nějaký čas předtím a svůj byznys ke své škodě přesunul do Čech.
Pokud vím, tak zcela normálně přehnal expanzi. Zdá se, že má nějakou divnou strategii, která spočívá v dosažení co největšího obratu bez ohledu na zisk. Nejdřív mu to nevyšlo s Fischer Tour, potom zopakoval to samé s Tomi Tour.
Dehonestován na základě svědectví "jedna paní povídala", v tomto případě doslova. Pokud vím, nic se mu neprokázalo. A myslím, že tamní voliči nepochybně vědí, kdo je kdo.
Nic se mu neprokázalo, protože si zařídil přesunutí případu ke "správnému" státnímu zástupci. Hitlerovi se vlastně také nic neprokázalo. Čunkova vysvětlení sama o sobě postačují. Člověka, který uloží celoživotní úspory široké rodiny do banky, která za pár dní zkrachuje, bych nenechal řídit ani dopravu v Mukačevu. Nemluvě o komických záměnách ztracené a znovunalezené občanky.
Podobný případ, nebezpečný sebrance u koryt.
O tom, že VV jsou projektem pražských kmotrů ODS, si cvrlikají vrabci na střeše.
Škárka, ale uznávám, že mu nemusíme věřit.To je ten s tou rozraženou hubou? Buďme trochu realističtí. Politikům se nedá věřit zhola nic. Uvedu takový krátký názorný případ. Vzpomněl jsem si, jak bratr Kalousek ukazoval kdysi na někoho prostředníček fakováček. A pak to u pultíku vysvětloval tím, že ukazoval Mirkovi Tunelánkovi, že je jednička. Ruku na srdce, soudruzi, může tomu někdo trochu soudný věřit? Bratr Kalousek to navíc vysvětloval zcela s kamennou tváří a stejným výrzem, jako kdyby mluvil před volbami o nezvyšování daní. Kdepak, politici lžou až se jim od huby práší a je to jejich denní chleba. Z předvolebních slibů a programů zbydou jen hovna a bezcenné cáry papíru.
Politikům se nedá věřit zhola nic. Uvedu takový krátký názorný případ. Vzpomněl jsem si, jak bratr Kalousek ukazoval kdysi na někoho prostředníček fakováček. A pak to u pultíku vysvětloval tím, že ukazoval Mirkovi Tunelánkovi, že je jednička.
Jen pro přesnost: bylo to naopak, prostředníček ukazoval Topolánek.
Nejdřív mu to nevyšlo s Fischer Tour, potom zopakoval to samé s Tomi Tour.A že se mu to nedělo v tom Německu ?
Člověka, který uloží...Já nikde nevyzdvihuju jeho schopnosti. Taky mě v té krátké době, kdy působil v celostátní politice moc nepřesvědčil. Jenom dávám do kontrastu jeho podivné obvinění a přetrvávající důvěru voličů. A tenkrát to na mě působilo tak, že ten původní státní zástupce měl zadání ho potopit.
... VV jsou projektem ...Takových stran tady šlo do voleb víc. Vysvětlete mi tedy, že zrovna VV a Bárta byli tak rychle na odpis? V každém případě ale všechny tyhle informace zařazuju do své databáze zdrojů
A že se mu to nedělo v tom Německu ?
V byznysu je běžné, že se úspěchy a neúspěchy střídají. Např. Donald Trump je miliardář, ale některé jeho projekty zkrachovaly. Tomi Tour prodávala zájezdy pod cenou, takže se krachu nelze divit. Žádné politické pozadí tam nevidím.
A tenkrát to na mě působilo tak, že ten původní státní zástupce měl zadání ho potopit.
A na mě to zase působí tak, že ten nový státní zástupce měl zadání ho osvobodit. Jak údajně prohlásil místopředseda Nejvyššího soudu: "Nezávislost justice musí jít stranou, když hrozí pád vlády."
Takových stran tady šlo do voleb víc. Vysvětlete mi tedy, že zrovna VV a Bárta byli tak rychle na odpis?
VV byla jediná nová strana, která uspěla. Ostatní nikoho nezajímaly. Proč se ve VV všichni navzájem nahrávali, to nevím. Asi to bylo tím názvem
prodávala zájezdy pod cenouže by tady byla větší konkurence než v Německu? Je ale pravda, že cenový boj je tu ostrý.
Jak údajně prohlásilHm, koukám, že mi taky někdy leccos uteče...
jediná nová strana, která uspělaa co TOPka? Čí to je vlastně projekt?
a co TOPka? Čí to je vlastně projekt?
Já se toho rozboru ujmu, když se k tomu nikdo nemá. Topka je projekt bratra Kalouska, smrdícího v politice už od dob Národní fronty, na což se i před časem rozpomněl, když připustil koalici s komunisty. Kníže z Trautenberku je jen takový nastrčený maňásek a politický turista, který si občas zajede do Bildebergu. Jen taková populární tvářička, něco jako Bradek Kohn z VV. Bohužel ale Trautenberk více než polovinu své pracovní doby v Parlamentu a jinde prospí.
Takže abych to shrnul - Topka je zločinný modrý tým B, s ambicemi se stát týmem A namísto ODS. Kardinál Kalousek se klidně spolčí i s komundíry, jen a by nehrozilo odtržení od koryta. Boj proti korupci, no to je taky celkem vtip. Z jejich předvolebního programu a z nezvyšování daní zbylo dnes velké hovno, na návrh jejich ministra financí došlo k největšímu zvýšení DPH v historii. Doufám, že se vám moje analýza líbí.
Bradek Kohn z VV... TrautenberkVidím niečo ak WHO IS WHO s portrétmi jednotlivých osobností... keby ste ju vydali, tak si ju objednávam:).
Jak se poznají důvěryhodné zdroje ? Například z toho, že mlčí o poměrně velikých demonstracích v Polsku a to jeden jako druhý?Důvěryhodný zdroj je takový, který má své informace ověřeny. Konkrétně ÚSTR je má podloženy svědectvím mnoha účastníků událostí + nespočtem archivních materiálů. Zabývá se přímo shromažďováním dokumentů, týkajících se dané historické éry, právě aby nedocházelo ke zkreslování výkladu dějin. Demonstrace v Polsku - můžete to rozvést? Máte na mysli letošní zářijové protivládní demonstrace...? Pak nechápu souvislost se zpochybněním práce Úřadu pro vyšetřování totalitních režimů...
Jak známo nejlépe se bádá, pokud znám výsledek, ke kterému chci dospět. Ústav je placen státem, badatelé chtějí mít místečko co nejdéle. Co vyzkoumají si doplňte sama. U mne té důvěry moc nepožívá.Opět nepodložená, účelová interpretace, bohužel...
(namátkou : Slavníkovci, Bílá hora, 50.léta 20.století) Inu, takhle vypadá v praxi ta slovanská holubičí povaha
Bílou horu bych do toho nezatahoval. Ta rekatolizace, konfiskace a pronásledování nebyl výmysl a dílo českých panovníků, i když se na tom podíleli i někteří čeští pánové. S těmi Slavníkovci máte ale pravdu. Genocida Slavníkovců a i třeba Vršovců se svou brutalitou a rozsahem trochu vymyká i tehdejším středověkým poměrům a zvyklostem, to vyvražďění bylo dokonce několikanásobné v několika vlnách. I když různé bratrovraždy a mordy v panovnických rodech nebyly v té době vůbec nic neobvyklého, to bylo celkem normální.
Ale jinak tyhlety kecy o národních pováhách nemám moc rád. To se nedá podle mě nějak definovat , zda je ten či onen národ takový či makový. Tyhle úvahy o národních povahách bych bral s velkou rezervou, hlavní je povaha každého jednotlivého soudruha/soudružky, a tu povahu má každý soudruh/žka kus od kusu jinou.
Bílou horu bych do toho nezatahovalJá bych to až tak nerozlišoval, výsledek, tedy úbytek na "národním" genofondu byl podobný. Ostatně v 50. letech byl podíl vrchnosti místní i zahraniční celkem fifty fifty.
kecy o národních pováháchTa nadsázka v tom nebyla poznat ?
Tiskni
Sdílej: