Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Jinými slovy, jedná se o sofistikovaný útok USA, nebo sofistikovaný útok Číňanů, kteří zapomněli upravit lang u agenta? Vysvětlit to lze různě a podle mně to na nic neukazuje.Vyprávěl jsem ti Maxi, jak jsem dělal na helpdesku Atlasu? Odnesl jsem si odtamtud jedno poučení: "Ze všech vylhaných údajů je vždycky minimálně jeden pravdivý a stejný." Dnes by to bylo nemyslitelné, ale tehdy byly hesla interně uložené v plaintextu, takže jsem si mohl třeba velice rychle odseparovat účty takového uživatele na základě hesla. Nebylo vždycky stejné, ale opakoval se v něm shodný řetězec. Taková osoba měla vytvořených X účtů, které jsme nesměli zablokovat, dokud nebyly nějakým způsobem zneužity. A další poznatek: oni chtěli aby jsme na ty jejich stránky lezli. Z těch jejich mailů přímo čišelo jak se ukájí představou, že jim blokujem účet, zatím co oni už mají připraven jiný. Naivkové.
Pokud dodržuješ pravidla hry, dělej si co chceš.Uvědomuješ si, že tohel platí pro kdejakého diktátora i pro právní demokratický systém? Čili dokud neřekneš, kdo určuje ty pravidla, je to nicneříakjící výrok?
Můj server, můj systém, moje pravidla. Kdo na ně přistoupí, s těmi není problém.
třeba sou američani děsně hloupý všecko maj jakoby děravý nezabezpečený a těch dírek využívaj ruský hackeři cose za číňany jenom vydávaj a maj usa jenom jako takový proxy :O :D :D ;D
… ako glosa je to slabé. Skús trošku na tom zapracovať.To by musela být tvoje kritika víc konstruktivnější.
Tiskni
Sdílej: