Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »To písanie do redakcie sa vzťahovalo asi na redakciu PCWorld a Computer (aspoň tak som to pochopil ja), takže sa nemusíš obávať, čo si premeškal .
ln
je implementovana od prvniho okamziku. Uz ted jsou nektere clanky nalinkovany z rubrik do hardwarovych sekci. Takze staci rici cislo relace linkovaneho objektu a cislo relace cilove sekce a muzu vytvorit link.
Sdilene vlastnictvi je v podstate snadne napsat, horsi ale je, ze nekdo bude muset potom projit a poslucovat vsechny vicenasobne zaznamy. To si zatim nedovedu predstavit, jak to bude fungovat.
>Soucasna podoba sekce Hardware je naprosto nevyhovujici.
Ja mám pocit, že v HW je bordel a preto je ťažké podať informáciu o tom do akej miery napr. funguje. Mám na mysli to, že som mal sieťovku 3com Etherlink II, ktorej ovládače od MS nechodili, ale Linuxové áno. Keď som hľadal dokumentáciu, zistil som, že na obrázku vyzerá inak ako tá moja. To isté zvukovka Yamaha OPL-SA3. Podobne základná doska - to čo človek našiel na internete nesedelo s tým, aká tá doska bola. Počnúc rozmermi a končiac počtom pamäťových slotov. Microcom modem, o ktorom som si mailoval so supportom Microcomu, až nakoniec priznali, že dokumentácia, ktorú k nemu mám, hovorí o veciach, ktoré ten modem nevie a naopak vie veci, o ktorých dokumentácia nehovorí. Kdeže sú tie časy, keď ste kúpili 16MB RAM a sedela v každej doske? Dnes je HW mágia. Jediný spôsob, ako sa nespáliť je mať známeho predajcu, ktorý a) povie čo s čím chodí a b) je ochotný vám nejakú súčiastku vymeniť, keď treba.
Mně se vyplácí kupovat více věcí v jednom obchodě a vyzvídat, zda to konkrétní půjde dohromady. Krom toho radši beruznačkovější věci - což je pro mne Asus (když už desku Aopen neseženu)
například tropikhajma navrhnul, jak rozčlenit CD a DVD mechaniky(In reply to comment #3)
BTW: nešlo by udělat, aby když jsem přihlášen na ABíČku, byl bych rovnou přihlášen do její BugZilly?Neslo. Nechci upravovat zdrojaky bugzilly.
Tiskni
Sdílej: