abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:00 | IT novinky

    Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 12:44 | IT novinky

    Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 12:11 | Zajímavý článek

    Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou

    … více »
    karkar | Komentářů: 4
    dnes 01:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Nová verze

    Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Zajímavý software

    TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:22 | IT novinky

    Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 03:44 | Komunita

    Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 01:22 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked February 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy S26, S26+ a S26 Ultra a sluchátka Galaxy Buds4 a Buds4 Pro. Telefon Galaxy S26 Ultra má nový typ displeje (Privacy Display) chránící obsah na obrazovce před zvědavými pohledy (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 00:22 | Nová verze

    Byla vydána grafická knihovna Mesa 26.0.1 s podporou API OpenGL 4.6 a Vulkan 1.4. Je to první stabilní verze po 26.0.0, kde se novinky týkají mj. výkonu ray tracingu na GPU AMD a HoneyKrisp, implementace API Vulkan pro macOS.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 968 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    mess avatar 20.10.2012 11:42 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    Ty proměnné parametry by se daly řešit pomocí vloženého assembleru. Měl bys to potom univerzální, ale zase za cenu nutnosti napsat ten kousek assembleru pro každou platformu extra. A taky je to dost prasárna, co si budem povídat :-D
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    20.10.2012 22:00 Marble | skóre: 27 | blog: marble
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    No právě, myslel jsem něco, kde nebude potřeba řešit "ručně" desítky různých calling conventions, ale nechá se to na překladači, který by je měl tak nějak z principu znát. Ale asi to opravdu nejde.
    Marián Kyral avatar 20.10.2012 21:29 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    Bylo by fajn, kdyby se někdy zase rozběhl a dotáhl ten projekt file dialogu nezávislého na toolkitu. Tedy, že bych si v KDE vybral jeho dialogy ty by se pak používaly všude. Stejně tak někdo jiný, by si vybral gtk dialogy. Ovšem to vyžaduje podporu u všech toolkitů.

    Jednu dobu se o tom živě diskutovalo, ale pak to vyšumělo :-(
    20.10.2012 21:52 Marble | skóre: 27 | blog: marble
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    No pokud nechceš udržovat patche oproti gtk, kde a všem aplikacím, co to využívají :), tak asi jediná průchozí cesta je implementovat existující API těch toolkitů vlastním kódem. Tedy zhruba to, co jsem tady předhodil, v poněkud větší verzi.

    Problém je hlavně v tom, že API týkající se file dialogů je poměrně rozsáhlé, a ty bys potřeboval implementovat všechno, a ještě to udržovat. Navíc už jen u prostého GTK file dialogu jsem narazil na to, že Gimp prostě nevolá žádnou "normální" funkci na vytvoření gtk_file_chooser. Po relativně dlouhém hrabání v kódu jsem se dostal k obecnému g_object_new(), což sice, zdá se, funguje, ale je to specifický hack pro Gimp a stejně mi není pořád moc jasné, jak a proč se takhle vytváří filedialog.

    A mám obavu, že při snaze o implementaci kompletního fileselectorového API by podobných zrad, kdy si aplikace dělají věci méně obvyklým způsobem bylo víc, než je zvládnutelné. Navíc třeba v GTK je file_chooser vlastně obecný widget, který se dá pověsit do libovolného jiného okna. Pak bys s požadavkem na selector z jiného toolkitu asi dost narazil. (Pravda, zrovna tenhle styl vytváření dialogu asi není moc častý, protože ho ve svém wrapperu neodchytávám, a neobjevil jsme zatím aplikaci, kde by to vadilo. Nicméně princip zůstává.)

    Ono jde také o to, že mě je v principu upřímně jedno, jakou barvu a ikonky má dialog, pokud mi vysloveně nepřekáží v práci. A tuhle hranici zatím jednoznačně překonalo jen tohle zrušení konceptu pracovního adresáře. Tudíž cesta nejmenšího odporu.
    Marián Kyral avatar 21.10.2012 13:09 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    Pro KDE takovýhle hack existuje. Jmenuje se to Kgtk. Bohužel s tím jsou různé problémy, funguje to jen u některých nejrozšířenějších aplikací, dokonce i v Gimpu, jen se neukazuje progress bar. Bohužel nová verze jakéhokoli programu to je schopna rozbít a distribuce od používání Kgtk raději ustoupily. Já to ještě chvíli zkoušel, ale pak jsem to taky vzdal a trpím s gtk dialogy.

    Tudy cesta nevede. Jednalo se mi spíše o to, že každý toolkit bude mít svůj vlastní dialog, ale zárověň API, kterým si dle nastavení prostředí zavolá systémový dialog.

    S barvou není problém, to se už dnes dá nastavit. Stejně tak existují témata vzhledu pro kde/gtk a aplikace pak vypadají stejně. S těmi ikonami je to trochu horší, tam nevím jak nastavit stejné pro obě prostředí. Vadí mi to třeba právě u toho file dialogu. V KDE má kořenový adresář červenou ikonu, v gtk ne. Celkem to zhoršuje orientaci.

    Gtk dialog mi začal překážet v práci od té doby, co se rozhodli jej osekat a vyházet "nepotřebné" funkce. Často se mi stává, že chci soubor ještě před otevřením přejmenovat. Případně narazím na nějaký dočasný soubor a chci jej smazat. S gtk dialogem mám smůlu.

    Podobný problém je i se save dialogem. Je super, že si můžu vytvořit nový adresář. Ovšem nesmím se splést. Pokud udělám při pojmenování chybu, není žádná šance to napravit. Přejmenovat ani smazat a znova vytvořit to nejde. A tohle mně sere nehorázně. Do bugzilly jsem tento příklad popsal, odezva nulová.
    21.10.2012 00:04 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    Gtk filepicker je svou koncepcí sice strašný, ale proti tomu [autocensored] nápadu z GIMPu 2.8, že se pro ukládání do jiných formátů než XCF z výchovných důvodů nebude smět používat "Save" nebo "Save As", je to celkem zanedbatelná drobnost.
    Tomáš Bžatek avatar 23.10.2012 21:40 Tomáš Bžatek | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    Jo, taky si na to furt nemuzu zvyknout. :-(
    Koupim litajiciho tucnaka
    24.10.2012 22:12 Milan Meninger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    Gimp do jiných formátů než XCF ukládat neumí a nikdy to neuměl...
    24.10.2012 22:28 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    Jak se píše smajlík obracející oči v sloup?
    Petr Tomášek avatar 25.10.2012 16:15 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK file chooser dialog a výchozí adresář
    $-o
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.