V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Rychlost samozrejme nedosahuje 115200bps. Efektivne to chodi cca 64kbit obema smery, coz je take relativne snesitelne s ohledem na to, o jaky hardware se jedna.IMO je to vcelku málo. Touhle rychlostí (115200) dokáže s přehledem komunikovat kdejaký jednočip, tak je mi divné, že by to nestíhala 486. Jak máš nastavené řízení toku na těch portech?
Proč málo? Docela to odpovídá. Při asynchronním přenosu 115,2 kBd, jeden start bit, jeden stop bit je maximální přenosová rychlost 92,16 kbps. K tomu ještě režie jednotlivých přenosových protokolů (SLIP/IP/UDP/TCP) a je z toho čistá přenosová rychlost 64 kbps.
K tomu ještě režie jednotlivých přenosových protokolů (SLIP/IP/UDP/TCP) a je z toho čistá přenosová rychlost 64 kbps.Režie mi nedošla (nebo spíš ze zvyku jsem předpokládal, že to je objem přenesených dat všeobecně, ne jenom užitečných)
Podporuji prijeti Lisabonske reformni smlouvy!
pppd
), což mohlo být tak před třinácti lety. Že o něm uslyším ještě na konci roku 2009, by mne tehdy určitě nenapadlo. :-)
pppd
byla komplikovaná hlavně komunikace s modemem a potom autentizace vůči protější straně. Pokud šlo jen o propojení dvou počítačů přes sériový kabel, bylo to celkem triviální. Ale z hlavy si to samozřejmě už nepamatuji.
Tiskni
Sdílej: