Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Rychlost samozrejme nedosahuje 115200bps. Efektivne to chodi cca 64kbit obema smery, coz je take relativne snesitelne s ohledem na to, o jaky hardware se jedna.IMO je to vcelku málo. Touhle rychlostí (115200) dokáže s přehledem komunikovat kdejaký jednočip, tak je mi divné, že by to nestíhala 486. Jak máš nastavené řízení toku na těch portech?
Proč málo? Docela to odpovídá. Při asynchronním přenosu 115,2 kBd, jeden start bit, jeden stop bit je maximální přenosová rychlost 92,16 kbps. K tomu ještě režie jednotlivých přenosových protokolů (SLIP/IP/UDP/TCP) a je z toho čistá přenosová rychlost 64 kbps.
K tomu ještě režie jednotlivých přenosových protokolů (SLIP/IP/UDP/TCP) a je z toho čistá přenosová rychlost 64 kbps.Režie mi nedošla (nebo spíš ze zvyku jsem předpokládal, že to je objem přenesených dat všeobecně, ne jenom užitečných)
Podporuji prijeti Lisabonske reformni smlouvy!
pppd
), což mohlo být tak před třinácti lety. Že o něm uslyším ještě na konci roku 2009, by mne tehdy určitě nenapadlo. :-)
pppd
byla komplikovaná hlavně komunikace s modemem a potom autentizace vůči protější straně. Pokud šlo jen o propojení dvou počítačů přes sériový kabel, bylo to celkem triviální. Ale z hlavy si to samozřejmě už nepamatuji.
Tiskni
Sdílej: