Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
V roku 2011 som videl na šablóny GSoC projekt, ale zrejme sa to nijako ďalej nepohlo.
Existuje na to niekoľko modulov, o ich kvalite moc neviem. Implementovať sa to dá aj vlastnoručne a nie je to zložité. Pre pohodlnosť sa budem hrať na to, že django obsahuje tag raw
(existuje jednoduchá implementácia).
V podstate sa celá časť, ktorá je spoločná pre všetkých užívateľov vyrenderuje normálne. Časti ktoré sú rozdielne ako napr. odkaz na profil sa uzatvoria do tagu {% raw %}
. Táto šablóna sa uloží do cache a používa pre všetkých užívateľov. Pre konkrétneho užívateľa sa bude renderovať už len predpripravená šablóna.
OT:
Ake vim pluginy pouzivas?
Vdaka
git://github.com/tpope/vim-pathogen.git git://github.com/MarcWeber/vim-addon-mw-utils.git git://github.com/vim-scripts/tlib.git git://github.com/vim-scripts/project.tar.gz.git git://github.com/vim-scripts/Align.git git://github.com/mjbrownie/pythoncomplete.vim.git git://github.com/Rip-Rip/clang_complete.git git://github.com/vim-scripts/errormarker.vim.git git://github.com/tpope/vim-fugitive.git git://github.com/kevinw/pyflakes-vim.git git://github.com/Lokaltog/vim-powerline.git git://github.com/mattn/zencoding-vim.git git://github.com/MarcWeber/vim-addon-local-vimrc.git git://github.com/sjl/gundo.vim.git git://github.com/shawncplus/phpcomplete.vim.git git://github.com/majutsushi/tagbar.git git://github.com/vim-scripts/a.vim.git git://github.com/SirVer/ultisnips.git git://github.com/vim-scripts/bufferlist.vim.git
Hádam som na nič nezabudol ;)
Tiskni
Sdílej: