V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Nepomuk, akonadi, virtuoso, kontact … Pre zachovanie aspoň akého-takého renomé Linuxu som sa rozhodol celú skupinu aplikácii a služieb ignorovať. Po prvom štarte KDE a pár chybových hláškach o nefungujúcom akonadi som indexovanie a akonadi vypol a tváril sa, že nikdy tam nič také nebolo.je naprosto epický.
Znam kupu distribuci kde KDE "vyladěně" nepůsobí a naopak znám jen dvě (a to mi za zahrnutí Kubuntu ještě mnozí nadávají - no tož tou druhou je Mageia potažmo Mandriva), takže tento pohled je víc než objektivní.
Objektivní protože bagr? Aha.
No vzhledem k tomu poměru distribucí, kde KDE vyladěné je a není je zřejmé, že distribuční vývojáři asi nemají náladu KDE za někoho dodělávat.
Sto lidí — sto chutí. Vrať se ke GNOME. "GNOME 3 is great. Please, remove more options, so I don't have to care about them!"
Všichni nahlas volají co za to stojí a co je mizerné
Nelži.
přesto vývojáři investují svůj čas a úsilí naprosto opačným směrem.
Co na filosofii svobodného softwaru nechápeš?
Sto lidí — sto chutí. Vrať se ke GNOME. "GNOME 3 is great. Please, remove more options, so I don't have to care about them!"Nevrátim, ja rád prostředí přizpusobitelne uživateli, ne naopak. Viva XFCE.
Všichni nahlas volají co za to stojí a co je mizerné Nelži. přesto vývojáři investují svůj čas a úsilí naprosto opačným směrem. Co na filosofii svobodného softwaru nechápeš?Připomenu ti to, až zas bude pod nějakou zpravičkou diskuse typu "fucking nepomuk".
Noo, KIO... Napríklad nechápem, prečo Amarok neprehráva internetové rádiá priamo, ale je tam kio_http - pri probléme s pripojením na to rádio Amarok prestane hrať dokonca aj mp3 z lokálneho HDD a treba ručne zabiť práve ten proces kio_http, aby to zase začalo fungovať (a zreštartovať Amarok). Pritom deadbeef player taký problém nemá.
Systray - no vidíš, sto ľudí, sto chutí - ja ten nový spôsob oznámení oceňujem a páči sa mi. Ďalej sa mi veľmi páči upozorňovadlo (a mountovadlo) na pripojené zariadenia.
A tie chyby Plasmy... keby aspoň neboli také náhodné, t.j. nereprodukovateľné - veď to sa ani poriadne nedá bug nahlásiť. (U mňa sa vyskytujú všetky chyby, ktoré popisuješ plus nejaké ďalšie)
Systray - no vidíš, sto ľudí, sto chutí - ja ten nový spôsob oznámení oceňujem a páči sa mi.
Hmm, no neviem, podľa mňa je tam na bežného užívateľa priveľa informácií. Koncept samotný mi nevadí (hoc pasívne notifikácie by som skôr privítal vo forme, ako to má ubuntu), ale jeho konkrétna realizácia áno. Mne sa napr páči pôvodný návrh. Oproti implementovanému dialógu je tam v štandardnom stave minimum informácií, ktoré postačujú na to, aby človek získal prehľad. Konkrétna implementácia úplne stratila tú ľahkosť, akú mal návrh.
Pohľad na adresár sa mi nepodarilo dokopať k tomu, aby zobrazoval odkazy bez prípony .desktop.Mě pohled na adresář žádnou příponu neukazuje. (KDE 4.8.1)
Okrem toho odkiaľ by bežný používateľ prichádzajúci z win mal vedieť aký je rozdiel medzi plasmoidom a ikonou?Odkial je zákon že všechno musí vypadat a fungovat jako wydle? To už autoři jiných systémů prostě nesmí vymyslet nic nového? Pokud chces systém který se chová jako wydle, používej wydle. Co je na tom tak složitého… Ví bůh že KDEčka mají svoje dny, ale nepodobnost wydlím je v mých očích jedině výhoda.
.docx
, .doc
a .rtf
, (dva z nich byly export pro jiné programy) a v open dialogu toho druhého programu se všechny tři mě zobrazí stejně (jen jméno a se stejnou ikonou), mne dostávaly do značně emočně excitovaných stavů. Takže pokud je v pohledu na adresář objekt s extenzí .desktop
rád vím, že tomu tak je.
Tiskni
Sdílej: